
A világbajnokság sötét oldala
A 2014. évi FIFA Világbajnokság a történelem legköltségesebb bajnoksága, és sokakat tesz hajléktalanná, kifosztottá, sőt, sokak életét veszi el.
A világbajnokság jellemző példája annak, ahol tartunk. Nyugati pénzes családok vesznek drága jegyeket, hogy óriási összegekért labdát rugdosó, sztárnak kikiáltott, a világ számára megrendezett cirkuszban a hatalmasoknak asszisztáló játékosokat bámulhassák közpénzekből épült hivalkodó stadionokban. Azokban a stadionokban, amelyeket éhbérért dolgozó emberek építenek közpénzből, amit közegészségügyre, oktatásra, lakhatásra kellene fordítani. Mindeközben mélyül a nyomor, egyre nagyobb tömegek szolgálják ki az egyre kisebb elit csoportot.
x.pose, a hordható szobor-ruha
Ravennë | 2014.06.20. 16:19:12Kér valakitől segítséget facebook-on.

Budapestre tart az Uber, a taxisok rémálma
Európa-szerte tüntetnek a taxisok, utakat zárnak le, megbénítják a közlekedést. Mindezt egy okostelefonos applikáció, az Uber miatt, ami pár hete kapott 500 millió dolláros tőjeinjekciót, így a cég a világ legértékesebb startupja, 12 milliárd dollárra teszik a teljes értékét.
Egy nemrég indult magyar alkalmazás: iTaxik
16, 06, 68, 88, x, 98.
Helyettesítsd be a hiányzó számot!Na? Okosabb vagy-e mint egy kínai alsós? ;)közlegény | 2014.06.10. 21:37:19különben is ezek zongorabillentyűk, meg miért háttal állt be ? :)))

Létezik-e Isten?
„Ahogy talán te is tudod, egy számítógépes program egyesekből és nullákból áll, nagyjából így: 110010101011000. A számok egymásutáni sorrendje határozza meg, hogy mit tegyen a program. A mindannyiunk sejtjeiben megtalálható DNS kód nagyon hasonlít ehhez. Négy vegyületből áll, amiket a tudósok A, T, G, és C betűkkel rövidítenek. Ezek az emberi sejtben a következő módon vannak elrendezve: CGTGTGACTCGCTCCTGAT és így tovább.”
„Amikor programozott információról van szó, a természetes és biológiai okok semmilyen magyarázattal nem szolgálnak. Nem találsz sehol utasításokat vagy ilyen szintű precíz információt anélkül, hogy valaki szándékosan meg ne alkotta volna azt.”bungle | 2014.09.30. 17:30:07http://index.hu/tudomany/2014/09/30/hawking_van_istennel_jobb_magyarazat/

Sok okos gyerekért járjon több nyugdíj
A nyugdíjrendszer reformját javasolja a kormánynak és az Országgyűlésnek a Népesedési Kerekasztal. A testület által kidolgozott koncepció szerint a nyugdíjszámításnál figyelembe kellene venni a gyermeknevelésre fordított erőfeszítéseket, a felnevelt gyermekek számát és iskolázottságát is.justil | 2014.06.04. 22:50:54Baszki, a tanulást nem azzal kellene vonzóvá tenni, hogy majd apu/anyu több nyugdíjat kap x év múlva. A tanulást a tanuló számára kell vonzóvá tenni, méghozzá azzal, hogy lássa: aki jól tanul, később jól tud keresni. Ennek most az ellenkezője folyik az országban, ezért is vándorol ki a fiatalok nagy része külföldre, és ezért nem érdekli őket a tanulás. Mert azt látják, hogy vagy tanulnak keményen, és ugyanúgy csórók maradnak, vagy lelécelnek, és akkor meg diploma nélkül is több-kevébé jól tudnak élni.
Meg ez, hogy "a felnevelt gyermekek számát és iskolázottságát is"...ebből megint az lesz, hogy a mondat második fele "elfelejtődik", és gyakorlatilag átlényegül a dolog azzá, hogy még jobban támogatjuk a megélhetési gyermekválallást.
Jó nagy hülyeség ez, már ne is haragudjatok.

A gyűlölet, amely gyilkossá tette a szűz fiút
A hat emberrel végző, majd öngyilkosságot elkövető Elliot Rodger nyíltan felvállalta, hogy a nőket azért utálta, mert visszautasították szexuális közeledését, és őket hibáztatta azért is, hogy 22 évesen még szűz volt.eospower | 2014.06.05. 14:42:52Hexakill

Intelligens ajtó, még a madaraknak is kinyílik... ;)
SilAsh | 2014.05.28. 14:39:54Ez a jómadaraknak is kinyílik? ;)

Ökörhajtású fűnyíró
közlegény | 2014.05.19. 14:03:14Egyúttal megoldott a hatékony tápanyag-visszapótlás és terítés :)
Erről jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=Nw5GVLbZzs0

Répás zsömlével etették a dunakeszi elsősöket... nem értem a felháborodás okát, csupa vitamin. :D
bimbi | 2014.05.18. 16:03:11Nekem is hasonlóak az emlékeim (mondjuk azt hozzátenném, hogy akkoriban a leggagyibb párizsinak is jobb íze volt, mint most a legmárkásabbnak). Ez a fajta egészségtelen táplálkozás, amihez már kis korunkban hozzá voltunk szoktatva, az elsődleges oka a lakosság rossz egészségi állapotának. Értéktelen szénhidrátok, agyoncukrozott szarok, húst sosem látott, ellenben zsírral, térfogatnövelővel, tartósítószerrel, vízzel, nyesedékkel megrakott felvágottak, májkrémek kenhető szirszarok. Szar a köbön. És mindezt megfizethetetlenül drágán. Eljutottunk oda, hogy a csirkemell, hal stb olcsóbb, mint ezek a szarok.










Az "átlag magyar" azért jobb életkörülmények között él, mint pl.: egy "átlag albán", "átlag üzbég". De itt arra érdemes gondolni, hogy az "átlag magyar" is pl.: szeretne egy autót... és ha csak egy kevésbé jóra telik neki, akkor szeretne később egy jobb autót... és így tovább. Jobb lakás, kényelmesebb ház, a tehetősebbeknek kerti medence, pezsgőfürdő...stb, nyaralások, wellness. (De ezek alatt egy széles skálát kell érteni.)
Mind mind olyan dolgok, amik az amúgy stresszes életen enyhíteni igyekeznek. Mivel a kevesebb stressz, jobb életminőséget feltételez.