
Sorozatos atomerőmű csődök az USA-ban
Az USA-ban az elmúlt években a csökkenő nagykereskedelmi árak miatt már az atomerőműveknek is pénzügyi problémái vannak, így ott most nem politikai hanem gazdasági alapon került veszélybe az iparág. Amit nem intézett el Fukushima és a zöldek, azt most a piac teszi lapátra.
A testbeszédből nem csupán az érzelmek olvashatók ki...
Már régóta nem nézek tévét, így titeket kérdezlek. Manapság láthatók ilyen vagy ehhez hasonlóan (szerintem) jól megcsinált reklámok bármelyik csatornán?
Mit gondoltok, az ilyen „hirdetések” mennyiben befolyásolhatják az átlagos tévénéző tájékozottságát illetve (főként) reakcióit abban az esetben, ha azzal találkoznak, amiről pl. e videó is szól? Ti hogyan reagálnátok?
(Minimális angol tudás szükséges, de talán anélkül is érthető.)
Így esznek a focisták ;)
Nusihusi | 2014.01.01. 02:59:54Én csak a törött tányérokat sajnálom:D

Gondolom mindenkinek így telt a karácsony ;)
Maccoyi | 2013.12.28. 21:40:01Ez egy állat, még mindig. :D
Még korábbi videója: http://www.ize.hu/comments.php?post_id=17424

STIHLusosak leszünk és így kívánunk nektek Békés Ünnepeket! :)
AVIREX | 2013.12.24. 10:57:45Hasonlot mar hallhattunk regebben ugy emlekszem :)

Így készül a kisfenyő? ;)
hawkeye | 2013.12.26. 11:18:38
Én még a paci innensőjén érzem magam... :)
Tőszavakban.
1. Kereskedelem. Gusztustalan. Hol vagy, Luther???? Csirkék: te még biztosan megéred, amikor a húsparadoxon kardinális kérdése lesz az emberiségnek.
2. Hát ez az. A gátlástalan kereskedelem nem elsősorban a keresztényekre jellemző. :) A többi nagyjából a helyén van.
3. A környezetszennyezést kisarkítottad (mobilok veszélye valós!), de valóban a visszaültethető fa lenne emberi, védendő minden életet...
P.s.: Véleményemet bizonyára motiválja, hogy életem során túl sok pusztítást, gyilkolászást láttam, ezt kalkuláld bele!

És így kezdődött a Skynet... ;)
7sleeper | 2013.12.17. 18:58:21ezzel:
http://www.v-vszerszam.eu/write/images/products/specialis_fogok/product_106_188_large.jpg
de húzz előtte gumikesztyűt
;-)

Fizetés nélkül tankolni? Így csinálják a profik
Tankolj száz litert, de ne fizess. Nem jár érte börtön, csak pénzbírság, ha elkapnak. De nem kapnak el. Magyarországon vagyunk.Maccoyi | 2013.12.12. 20:12:44Szerintem csak simán "kiment a fejükből", hogy fizetni is kellene. Mással is megesik az ilyen :D
http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/20130708-kiment-a-fejembol-hogy-fizetni-kellene.html

Gyerekek, nagyon rosszak voltatok, így a Mikulástól irdatlan nagy büntit kaptok...

Na így kell beállni!
Goppo | 2013.12.08. 13:32:56nem kezdo










A) egy telephelyen csak 1 blokk van,
B) kis teljesítményű a blokk,
C) ritka típusú a blokk. (Amíg a franciáknál van 100 féle sajt, és csak 3 vagy 4 féle blokk, addig az amcsiknál nagyon sok egyedi blokk van. Ez mind egyedi k+f ráfordítást jelent, drága így az alkatrész utángyártása...)
És persze van, ahol az üzemeltetés volt hanyag.
Ami a posztot illeti: Az, hogy egy antiatom honlap 14 blokkra azt mondja, hogy be fog zárni, nem jelenti azt, hogy a valóságban is ez lesz. Pláne azért gondolom ezt, mert volt olyan blokk, amit a honlap azért sorolt a veszélyeztetettek közé, mert gőzfejlesztőt kell cserélni. Márpedig amerikában és a franciáknál már nagyon sok erőműben cseréltek hőcserélőt. (Arról nem is beszélve, hogy a hőcserélőket csak akkor szokás cserélni, ha 20-30 évvel meg akarják hosszabbítani az üzemidejét...
Egyenlőre 3 atomerőművet akarnak bezárni a több mint 100-ból (ebből a Vermontit a politikai légkör miatt, a San Onorfet a selejtes japán hőcserélő miatt) . Miközben a többinek megnövelték a teljesítményét, meghosszabbították az üzemidejét.
Építés alatt van viszont 4 vagy 5 új blokk...
Az 2007-ben még csakugyan az atomerőművek voltak a legolcsóbbak, ahogy azt valamelyik hozzászóló le is írta.
http://des.nh.gov/organization/divisions/water/wmb/coastal/ocean_policy/documents/te_workshop_cost_compare.pdf" target="_blank">http://des.nh.gov/organization/divisions/water/wmb/coastal/ocean_policy/documents/te_workshop_cost_compare.pdf
CSAKHOGY, azóta viszont lecsökkent a gáz ára az Usában (világpiaci átlag harmadára), így jelenleg a kombinált ciklusú gázturbinák a nyerők az Usában. Kérdés az, hogy mikor pukkan ki a palagáz-lufi...