
Földalatti szénelgázosítás: az ország lehetősége az orosz gáztól való szabadulásra.
Egy ausztrál cég, a Wildhorse Energy európai befektetéseinek fókuszában állunk, amely cég egy az elmúlt években gazdaságossá vált szintetikus gáztermelő technológiával több évtizednyi gázfogyasztásunknak megfelelő szénkészletet lesz képes átalakítani.
Az eljárás az előzetes felmérések szerint Angliában meg 17-szerezte, az USA-ban meg 2,5-szerezte a gazdaságosan hasznosítható szénkészletek nagyságát, és ráadásul már több tucat projekt működik világszerte teljesen gazdaságosan, ami révén a világ energetikai jövőképét megváltoztathatják.
Egy skinhead "evolúciója"
bungle | 2011.11.08. 11:10:08Eljutott a hvg-hez is: www.hvg.hu/nagyitas/20111028_jelkepek_nelkul_nagyitas

Ha véletlenszerűen válaszolsz erre a kérdésre, mi az esélye, hogy a válasz helyes lesz? :)
Hétmilliárdan leszünk a hét végére. 40 év alatt duplájára nőtt az emberiség. Szerintetek mennyi embert bír még el a Föld?
Sir David Attenborough szerint ha nem sikerül 8 milliárd körül visszafordítani a világ népességének növekedését, akkor a Föld pusztulásra van ítélve.
A helyükben nem állnék a szélére...
Nusihusi | 2011.10.10. 21:58:09Maga a látvány is félelmetes:/

Srácok, van egy rossz hírem, nincs sör... na de hogyan lesz ebből macskás post? ;)
Nusihusi | 2011.10.05. 22:07:19Alkesz macska:P

A harmadik Tarzan biztos viccet mesélt. (Az inda jót szakadt rajta.)
brier | 2011.09.22. 08:41:39post szöveg XD
én azon szakadtam először :)))

A következő gyakorlata rúdon a moonwalk lesz? o.O
brier | 2011.09.22. 08:43:20magyon ügyes és tényleg még női szemmel is bámulatra méltó én fel sem tudnék rá mászni nem hogy igy meg tartsam magam...pfff XD

Támadó reccsenő placcsanó gleccser.
bhenzo | 2011.08.13. 17:27:15micsoda nindzsa füstöt tolt a hajó....

43 évesen már valószínűleg dédnagyszülők lesznek. ;)
CRaPtRaSH | 2011.08.09. 14:23:06inkább akkor már "nállunk" nem?
ez már kicsit túl sok hülyeség meg túlsok 4-es....










kis magyar sors:
szín: moszkva. tér. (történik rettenetes hidegben..) rablás.
-add a kapcarongyod, meg a bakancsot is!
-de mezítláb már biztos lefagy a lábam!
-akkor a kabátod (öcsémnek), meg a kapcarongyod. a bakancsot meg hordhatod, (amíg ki nem sebesedik a sarkad)..
szóval mindegy énszerintem, hogy kicsit lett volna gazdaságos, vagy nagyon a miénk volt, és most másé. és az idegen a máséban (a miénkben) leszar minden szabályt. mindegy neki, hogy mi marad utána, marad utána egyáltalán valami a tájból, emberekből. (persze, hogy egy része képzelgés volt, mi nem tudtuk volna gazdaságosan felhozni azt a gázt az fix. viszonylag új külföldi (ausztrál-kanadai cég itt is /ugye az angol-francia befolyás, nem elég verespatak, nagybánya) technikával történő "kitermelés" erről szóltak a hírek. meg a hurráoptimizmusról, hogy mit nekünk majd orosz gázfüggés meg ukrán-orosz vita.. aztán szép nagy kuss a bejelentésig, hogy a szerbeké a "lehetőség"..)
ha nem gazdaságos, akkor miért ne mi nem termelhtnénk ki azt is? ;-)
ami ezt az ügyet illeti, elképzelésnek biztos jó. csak aztán nehogy ebből az álomból is ellopják az á-t és maradjon nekünk a lom. megint. (most német szeméttelep vagyunk, ahol angolok-franciák kukáznak serényen - tehát nekünk még az sem marad meg, amit más már kidobott, azt is elhalásszák előlünk. korábban meg szovjet lerakat voltunk; pont a szerbek (jugók) miatt vagyunk tele mindenféle vegyi üzemmel. alapanyagot idehozták, itt környezetszennyezően (főleg jövőre nézve) feldolgoztatták velünk, a késztermék meg ment vissza a szerbekhez. a kis szlávoknak valamiért nem érte meg a kopár hegyek tövébe építeni olyasmiket, mint mondjuk vegyi kombinátok (jobbat mondok: tározók) szovjet technológiával. azokat csakis a magyar alföldre vagy a dunántúli dombság területeire lehetett telepíteni. /ha az ő idejükben történik katasztrófa el lettek volna ők a bolgár barackbefőttön, meg a nagy semmin, mint az ukránok./)