
„A kis és közepes vállalkozások ezrével mennek tönkre. A költségeik kitermelhetetlenek. A magánvállalkozók jó része is képtelen talpon maradni hiszen a bizonytalan gazdasági és jogi környezetben, a hatóságoktól zaklatva/bírságolva, hitel nélkül nem képes egyetlen hónapig sem életben maradni... Aki alkalmazottként dolgozik, az is retteg. Máról holnapra veszítheti el az állását...
Azt olvassuk, hogy számlagyár, adócsaló, feketén dolgoztató és általában az összes vállalkozó milliomos, népnyúzó parazita, aki a mi véres verítékünk... Lóf...t! A legtöbb vállalkozás nem ilyen, a legtöbb vállalkozó sem ilyen.”
Ti hogy látjátok? Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Kicsi kocsi világot lát. :)

Ismerkedjetek meg Dr. Máté Gáborral, aki pár egyszerű gondolatban osztja meg tapasztalatait a figyelemhiány zavaráról, illetve a szellemi és testi egészség kapcsolatáról.
Témához kapcsolható korábbi postbungle | 2014.10.20. 20:15:17Nov. 6.-án megyek.

Az oroszok elsősorban a mindenütt elterjedt korrupció és a kamikaze-gyalogosok miatt szerelnek kamerát autójukba, hogy baleset esetén a képanyagot bizonyítékként használhassák fel.
Az alábbi válogatásban olyan álbaleseteket láthatunk, amelyeket kamikaze-gyalogozok idéznek elő, hogy a „vétkes” sofőröktől pénzt zsebeljenek be. Személyes véleményem: gyönyörű b+!
Hasonló válogatás tavalyról
Itt a Vidámpark vége!
A budapesti Vidámpark a legtöbb ember agyába egyfajta szocialista élményközpontként égett bele. Ez nem csak A tanú című film ominózus jelenetének köszönhető, maga a park Rákosi-korszakban nyerte el mai formáját, és népszerűsége nagyjából követte is a folyamatosan puhuló szocialista diktatúrát.7sleeper | 2013.10.01. 20:46:33"Dinnileend" ;-D

Kövessetek, ismerek egy rövidebb utat! ;)
Findzs | 2013.10.07. 16:42:33elég hülye kanyar volt az tény :)
egy táblát tuti kiraknak a srácok ezek után

Körteizű rágó... avagy izzó szerelem ;)
Nusihusi | 2013.09.29. 16:31:05Nekem nagyon tetszett, főleg a zenéje, szeretem az ilyen kisfilmeket :)

Véget ért a lomizás kora
A hulladéktörvény alapján a lomtalanításkor kihelyezett tárgyak a kihelyezés pillanatában a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. tulajdonába kerülnek, így aki ezekből eltulajdonít, az lopást követ el.
Nektek mi a véleményetek erről?Nas | 2013.09.28. 11:01:00Szadista! :D

Eközben a békés Oroszországban.
Findzs | 2013.10.09. 12:42:28az előzmény videt nem láttátok?
1. vid
a fordos kihajtott a feltehetően teherautós elé ami azután párszor "ráment" a fordosra hátulról
a fordos még vészjelzőzőtt is neki gondolom bocsánatkérésnek szánva
2. vid
aztán később megvárták és így kösöznték meg neki hogy rájuk hajtott

Skyscreamer - a világ legmagasabb körhintája
7sleeper | 2013.09.29. 00:38:52rövidpóráz és szájkosár megolja ezt a problmát ;-D










"Két magyar dolgozó beszélget:
- Te,figyelj,nálatok milyen hosszú az ebédszünet?
- Nem tudom,én mindig olyankor lógok ki elintézni a privát ügyeimet,van,hogy 2-3 órán keresztül flangálok a városban.
- Én sem tudom,mert nálunk valahogy egybefolyik a 10 cigi-kávé szünettel,de amúgy sem lehetne dolgozni az irodában,mert úgy ordít a rádió,hogy a saját gondolataimat sem hallom.
- Amúgy te mennyit dolgozol egy héten? Én olyan nettó 2-3 órát,a többi időben vagy lógok vagy javítom azt,amit korábban elb@sztam.
- Én is meg tudnám csinálni a munkámat nettó 2 óra alatt,ha odafigyelnék,mi javasoltuk is a főnöknek,hogy akkor is pont ugyanitt tartana a cég,ha 5 nap lenne a hétvége és csak 2 napot dolgoznánk,lehet,meg is fogjuk fordítani a hetet."
És igazából mindkét komment egész jól bemutatja a lényeget. :)
---
Egyébként szerintem túlzás, hogy csak 1 hétig, avagy 1 hónapig bírnák ki. Sokan elvesztették már az állásukat, mégis kilábaltak belőle. Egyedül az az elszomorító, hogy az emberek többségének eszében sincs félretenni, tartalékolni. Ha havonta lemondana 5-10ezer Ft-nyi kiadásról, akkor évente 50-100ezer Ft-ot félre tudna rakni. De eszében sincs, inkább elkölti. Ha meg rosszabbodik a helyzet, akkor sem hajlandó lemondani a megszokott életminőségről, nem hajlandó alább adni. Addig volt napi 1 doboz cigi (heti 2 pizzarendelés, napi 2 üveg sör, stb.) - jött a válság - a napi 1 doboz cigi (a heti 2 pizza, napi 2 sör) továbbra is elfogy. Max. vesz fel hitelt, hogy bírja fizetni a korábban megszokott életminőséget. Mert hát "úgyis lesz majd valahogy". Utána meg csodálkozik tágra nyílt bociszemekkel, hogy szarul él. Meg ugye hirtelen mindeni hibás lesz az ő problémájáért (kormány, politikusok, multik, gazdagok, bankok, stb. - a megfelelő tetszés szerint aláhúzható), kivéve természetesen őt magát.
Magyarország, én így szeretlek! :)