
Így csinál belőlünk drogost az élelmiszeripar
Miközben az élelmiszeripar fantasztikusan képzett vegyészek és szuperízlelők hadseregével munkálkodik azon, hogy rávegyen minket a minél nagyobb zabálásra, szépen hazavágja az ízérzékelésünket...
Hogyan vágja fel egy ninja a paradicsomot? Hát gondolom nem így, de azért jó kis praktika ez is. ;)
PabY | 2014.04.18. 12:31:53Hát ezért kár volt bekapcsolni a kamerát...
A halál nem létezik – állítja Robert Lanza, az Advanced Cell Technology kutatója, aki kijelentését a kvantumfizika útján igyekezett bebizonyítani.cila | 2014.04.19. 08:21:31Eszerint mégiscsak igaza lenne Majakovszkíjnak, midőn azt írá vala, hogy: "Lenin élt, Lenin él, Lenin élni fog"?

„Ja... így is lehet?”
7sleeper | 2014.04.17. 22:34:50alacsony a kerítés :-)

Így mennyivel izgalmasabb lenne... :)

Így néz ki a hang Schlieren féle technikával! ;)

Egy holland mérnök és tervező Daan Roosegaarde kitalálta, hogyan tehetőek igazán “zölddé” a nagyvárosok.
Egyes mélytengeri élőlények, például medúzák fényt bocsátanak ki magukból. Roosegaarde és egy amerikai tudós Alexander Krichevsky elkülönítette az állatok DNS-éből azt a részt, ami a fénytermelő anyagért felelős, majd ezt a részt beültették növényekbe, így azok levelei is világítani kezdtek a sötétben. A terv hosszú távon az, hogy ilyen világító fákkal telepítsék be a városokat, hogy kiváltsa az utcalámpákat. Ezzel nem csak rengeteg áramot spórolnának meg, de a növények drámaian javítanák a városi levegő minőségét is.
Világító macskanorbertvincze | 2014.04.10. 23:41:39nem az élet körforgásába nyúlnak bele, és visszaélni sem lehet nagyon ezzel az ötlettel.

Akkumulátor feltöltés fél perc alatt
A StoreDot fejlesztését a Microsoft „Think Next” rendezvényén mutatták be. A töltő egy úgynevezett Nanodots technológiát használ, amely bio-organikus szemcsékből áll, így kiváló energiatároló képességekkel bír. Jelenlegi prototípusa nem túl előnyös, de a vállalat azon dolgozik, hogy akkorára csökkentse méretét, ami akár a telefonon belül is elhelyezhetővé teszi azt.
Angol cikkTooni | 2014.04.09. 15:45:49Csala Zsuzsával láttam anno egy komédiát, egy mütyür a kezében, mondja: a szovjet technológia csúcsa, miniatűr adóvevő.
Hátramutat egy nagy hátizsákra: Csak az akkumulátora ne volna ilyen nehéz! :)

Így látják Magyarországot a berlini magyarok
norbertvincze | 2014.04.07. 03:56:46csak olyan lassú külföldről az inda, hogy behalás

Anyunak hatalmas lehet a tüdőkapacitása, ha még a gyereket is így elsodorta... ;)
vadonka | 2014.04.06. 10:08:48miért üvegből van a gyerek? :)










Viszont miért újdonság ez? A chips-csoki-ropi féle kaják mindig is ilyenek voltak. Ha az ember elkezdi enni a csipszet, nem tudja abbahagyni, aztán csokit kell rá ennie, aztán arra meg csipszet. De anyu is ezt csinálja otthon, amikor valami sütit csinál, tesz bele sót, cukrot, meg ami kell, ahhoz, hogy finom legyen. Mert az a lényeg, hogy finom legyen, és együnk még. Kicsiben is, ipari méretben is.
Az holt egyértelmű, hogy nagyon sok ember nem azért eszik, mert éhes, hanem mert a felturbózott ízekkel akarja kényeztetni magát, tényleg mint ha csak drogos lenne (chips zabálás továbbra is). Unatkozik, boldogtalan, kell egy kis öröm, és a mesterséges ízek, vagy a természetesek is akár, örömforrásként jelentkeznek. Viszont már 2000 éve is használtak ilyeneket a rómaiak, csak ők valami fonnyasztott erjesztett rohasztott hal levét használták, amitől állítólag mindennek fenséges íze volt, és jó drágán is adták. Szóval nem újdonság ez szerintem.
Amúgy meg nem az élelmiszeripar csinál ezzel belőlünk drogost, hanem mi magunk nem tudjuk visszafogni magunkat. Jó dolog ráfogni másra, hogy bakker hát csak azért zabálok, mert ízfokozók vannak a kajában. Ja mert amúgy nem zabálnék mi? (oké mondjuk répát tényleg ritkán zabál az ember marokszámra)