
Magyarország sokkal rosszabbul teljesít
Az elmúlt négy évben a környékünkön mindenki nagyon durván otthagyott minket. Sokkal kevésbé növekedtünk, mint az uniós átlag, vagy bármelyik szomszédunk. Miközben hozzánk képest ott tényleg voltak megszorítások is.
Itt a labda-ott a labda, magic jobbra-magic balra. ;)
Bambino | 2013.11.10. 17:26:57Hír iz dö red ver iz dö red. Hángerien lákigém. XD

Idén egy hónappal korábban jött a Mikulás... szegény táncos meg ottragadt. ;)
Ravennë | 2013.11.09. 09:25:45Ááá, úgysem sikerülne átúsznom. :P

Ian és Larissa története
A történet ott kezdődik, hogy Ian és Larissa Murphy 2005-ben találkoztak az egyetemen, szerelem szövődött közöttük, és olyan hamar komolyra fordult a dolog, hogy már azt tervezgették, ha elvégzik az egyetemet, összeházasodnak. Tíz hónapja jártak, amikor Larissa kapott egy telefonhívást, hogy Ian autóbalesetet szenvedett. Bekövetkezett az, ami legtöbbünk legrosszabb rémálma és legnagyobb félelme: a fiatalember ugyan nem halt meg, de súlyos agykárosodást szenvedett, kerekes székbe kényszerült, csöveken keresztül táplálták és kommunikációs képességét is elvesztette, azóta állandó ápolásra szorul. Larissa ekkor úgy döntött, hogy nem kezd új életet mással, hanem folytatja a régit, és odaköltözik barátja szüleihez, kiveszi a részét Ian ápolásából. Az önfeláldozó szeretetnek lassan meglett az eredménye: Ian már tud enni, sőt, kommunikálni is, igaz, az artikuláció roppant nehezen megy neki, ami mutatja, milyen súlyosan sérült a balesetben a beszédközpontja is.
Őszintén, ti mit választottatok volna a lány helyében?
Pont tegnapi riport: ez a magyar lány nem volt túl szerencsés, az ő barátja, barátai egy hasonló eset után leléptek...Ravennë | 2013.10.31. 23:14:21Nem kell... de ő így látta jónak/szépnek/helyesnek. :P

A trollok életre keltek
Hogy ment régebben az úgynevezett trollkodás? Nem is volt szó szerinti trollkodás meg trollok: edzett fikanickek voltak, az internet - esetünkben a magyar internet - kellemes névtelenségébe takarózva. Aztán jött az iWiW meg a MyVIP, ahol először nyertünk fájó betekintést az általunk kevésbé ismert, lenézett rétegek mindennapjaiba, de ez még mindig egy elviselhető szint volt. A baj az ott kezdődött, hogy a buta néprétegek felfedezték maguknak a facebookot.
Közöttetek is van olyan, aki az okvetlenkedő, kotnyeleskedő, mindenbe hülyeségeket belekotyogó nagynéniket inkább jótékonyan tiltja és rejti? Aki az angol nyelvű, közérdekű üzeneted alá valami orbitális baromságot odaír, pl. hogy "fordicsd le légyszives"?
Ott a helye a magyar válogatottban! ;)
Ravennë | 2013.10.26. 22:26:31Ha azt vesszük, neki is két bal lába van. :D

Minden romában ott rejtőzik egy Martin Luther King
Alkalmazkodni kell az európai kihívásokhoz és eloszlatni a sztereotípiákat. Az első Roma Büszkeség Napján ezernél is többen vonultak.
A pártok négyévente megveszik a cigányokat7sleeper | 2013.10.24. 08:43:21"Minden romában ott rejtőzik egy Martin Luther King"
mint a cigány temetőben (gipcemetery):
Itt nyugszik a világ legnagyobb "itt a piros, hol a piros" játékosa. Vagy itt, Vagy itt, Vagy itt...
de ha minden romában rejtőzik egy Martin Luther King,
akkor minden "nem-romában" (ahogy mondani szokták), meg settenkedik egy
James Earl Ray..

26 év után talált haza egy férfi a Google Earth segítségével
Egy indiai kisfiú 1986-ban elaludt a vonaton, és a tervezettnél 1500 kilométerrel messzebb, Calcuttában ébredt fel. Saroo Brierley 26 évvel később tudott hazatalálni, méghozzá a Google Earth segítségével.
A hihetetlen történetről a Google egy háromperces videót készített, míg a férfi könyvet írt róla. Saroo Brierley elveszett gyermekként egy ideig az utcán élt, majd egy árvaházban, később pedig egy ausztrál család fogadta be.
Felnőttként a Google Earth segítségével keresett otthona után, amelyről csak annyit tudott, hogy körülbelül 1500 kilométerre volt Calcuttától. A vasútvonalak és a műholdképek alapján több éves kutatómunka után tavaly vélte felfedezni családja környékének házait, majd az otthonát is. 2012-ben tehát Ausztráliából Indiába utazott, ahol megtalálta édesanyját.gyemantt | 2013.10.19. 10:11:44Az a felvetés, hogy sokan nem tudják hol laknak: akkor miért volt vonaton? ha nem akarok kimozdulni a faluból akkor nem lépek ki.
1500 km átaludni nevetség nem a Japán vagy francia gyorsvonattal ment.
Az ausztrál szülök rabszolgasorsba tartották mert csak most jutott olyan anyagi helyzetbe, hogy keressen...
Nevetség

Elb*szott generáció
” ...Valahogy ezt az országot soha nem akarta a politika szolgálni, mindig uralkodni akart. Mi pedig engedtük, engedjük. Mert mit is tehetnénk ellene? Hiszen alig vagyunk tízmillióan…a mennyihez is? ...Közben csomagolunk. Na, nem magunknak. A gyerekeinknek. Mert ők elmennek, már akiben van elég kurázsi. Akiben lenne elég bátorság, dac, elszántság, tudás és ész ahhoz, hogy talpra rángassa ezt a leborult országot...Tudják, ott sincs kolbászból, meg hazát cserélni nem lehet, meg a túró rudi. Arra majd vissza fognak jönni, mint legyek a lószarra. A büszkeségünk…”
Ti egyetértetek az íróval? Tényleg ilyen rossz a helyzet?speedbump | 2013.10.08. 03:05:50Nem érthetőbb mivel nincs minimálbér és pláne nem 3000 euró. Lehet, hogy a 100-130 euró több mint amit itthon rá tudsz fordítani, de odakint valamivel azért az árak is magasabbak. 2000 Euró felett egyáltalán nem lehetetlen keresni. Mérnökként a 3500-4000 eurós fizetés nem elérhetetlen. És protekció sem kell hozzá, csak ügyesnek kell lenni.
Ha itthon nincs munkád, akkor a 800 euró pont 800 euróval több mint amit itthon kereshetsz. De sajnos ha egyedül vagy és nem tudsz összebandázni másokkal szállás + kaja + utazás stb ügyében, akkor sajnos nagyjából az éhenhalásra elég :(
Amiket írtam nem kifogások, csak gondoltam szólok, hogy sokminden másképp van mint, ahogy te tudod.
Az utolsó résszel egyetértek. Savanyú a szőlő. Én is éveket éltem különböző országokban.

Tüzesen süt le a nyári nap sugárhajtása
Az ég tetejéről a marhacsordára.
Fölösleges dolog sütnie oly nagyon,
Az űrhajós az aktatáskát otthon hagyta vagyon.(részlet a „Tehénhajtómúúú” c. műből)mue | 2013.09.19. 08:51:14c64 Thrust jutott eszembe










Pontosan ezért nem avatkoznék közbe: diktáljon a kereslet.
"Az elszámolható reklámköltség egy olyan pont, amin bevételt lehetne növelni"
Amiből aztán ki lehetne pótolni a köztévé kieső reklámbevételei miatt lyukas költségvetését. Ki reklámozna, ha az reklámra költött pénz után is adóznia kellene (ami ugye nincs nála). Vegyünk egy példát: veszünk egy terméket 600 forintért, 300ért reklámozzuk, majd eladjuk 1000-ért. A tényleges hasznunk 100 forint, ami után meg is fizetjük a 25% adót, tehát marad 75 forint haszon. Na most számoljuk újra úgy, hogy a reklám költség nem írható le az adóból: így 400 forint után kell 100 forint adót befizetni, tehát a kereskedőnek egy fillér haszna nem marad adózás után. Nyilván senki nem dolgozna ingyen, szóval ez a reklámozás drasztikus visszaesésével járna, márpedig egy csomó szolgáltatás motorja a reklám kezdve a rádióktól a ker tévéken át a weboldalakig.
"Személyes véleményem, hogy ez a kormány jobb, mint az előző, VISZONT egyáltalán nem vagyok megelégedve a munkájukkal"
Hát, ha a Gyurcsány féle kormányra gondolsz, akkor szerintem kb egy szinten vannak. A Bajnai féle mentő kormány munkájával viszont elégedett voltam (nem követem a politikát, mert untat, de az elkapott foszlányok alapján Bajnai pénzügyi szakemberből politikus lett közben :-( )