Szuperemberek - A világ legerősebb emberei
Az eredmények azt bizonyítják, hogy a sportolók évről évre egyre gyorsabbak és erősebbek, nemzedékről nemzedékre mind jobb teljesítményt nyújtanak. Az izgalmas filmben vezető fiziológusok, biomechanikusok, orvosszakértők és mérnökök a jelenség által felvetett legalapvetőbb kérdésre keresik a tudományos választ: mi áll a javuló eredmények mögött, és meddig fokozható az emberi teljesítőképesség?Szancso | 2013.06.24. 18:51:38Addig fokozható,amíg tudnak új szereket kitalálni.Mi történik, ha Superman úgy igazából pofán vág? (angoltudás szükséges)
bungle | 2013.06.20. 09:42:595 Modern Problems Even Superman Can't Defeat
www.collegehumor.com/article/6896261/5-modern-problems-even-superman-cant-defeat
Obama minden emailbe belenéz
Tooni | 2013.06.13. 16:35:08Friss hír: az Echelon-tanú Molnár F. Árpádot is utoljára Hong Kongban látták bujdosni.
10 máig megmagyarázatlan tudományos kérdés (angol tudás szükséges)
tftmnxzf | 2013.06.11. 01:20:46De az volt. Csak siman a szaros le jott a falon kereszul, amit a hivok nyalogattak:
http://edition.cnn.com/video/?/video/world/2012/12/07/india-weeping-jesus.cnn
http://ateistaklub.blog.hu/2012/12/08/a_pityergo_jezus_es_a_goromba_keresztenyek
Tudtátok, hogy a vákuum mégsem annyira üres? :)
palinkaman | 2013.06.03. 21:47:02Ez egy elég régóta létező elmélet, a kvantumtérelmélet, mely a kvantummechanikából indul ki (ami már magában kicsit sci-finek hangozhat).
A lényege az, hogy a tökéletes vákuumban, ahol a klasszikus szemlélet szerint nincsenek részecskék, kialakulhatnak a normálistól eltérő állapotok (fluktuációk), ami egy üres térben mi lehet: megjelenik egy részecske. Már a Heizenberg-féle határozatlansági relációban kimondták (1900-a évek eleje), hogy a fentihez hasonló módon az anyag és energiamegmaradás törvénye sérülhet, de csak nagyon-nagyon kis időre a következő módon:
1. minél nagyobb tömegű részecske "pattan ki" a semmiből, annál kevesebb ideig létezhet. Ez azt jelenti, hogy míg atomnál kisebb részecskék olyan "sokáig" (viszont még így is a másodperc tört részéig) létezhetnek, hogy akár észlelhetjük is őket megfelelő műszerekkel, viszont ha nagyobb tömegű részecske, pl. egy autó pattanna ki a semmiből, az olyan kis ideig létezne, hogy észre sem vennénk, éppen ezért ilyesmit nem is észlelünk. (Senkivel sem történt még olyan, hogy ült otthon, aztán a semmiből ott termett egy autó.)
A mikrovilágban ez egy alaptétel, és nagyon érdekes az, hogy a mi általunk megszokott világtól nagyon eltérően viselkednek a dolgok benne, mintha egy másik univerzumba csöppennénk, teljesen más fizikai törvényekkel.
Richard Feynman - A felfedezés öröme - magyar felirattal
A "Felfedezés öröme" 1981-ben látott napvilágot és inspirálni és szórakoztatni fog mindenkit, aki kicsit is szeretne osztozni a tudományos felfedezések örömeiből. Feynman nagyszerű mesélő és történetei - gyermekkoráról, Los Alamosról, a Nobel-díj megnyeréséről - szórakoztató és élénk betekintést engednek egy nagy tudós elméjébe munka és játék közben.norbertvincze | 2014.10.19. 14:40:17http://www.o-ws.hu/cikkek/kaosz/ralph-abraham---kaosz-es-elet.html
Szonolumineszcencia - amikor a vízben lévő buborékból hanghullám hatására fény keletkezik.
KakukkMarci56 | 2013.07.20. 14:26:43"a nagy cunamiban sok sok nagy atombomba energiája volt"
"az egész francos sziget (mármint Japán) elcsúszott vagy15 centit."
És ezt Te, le-ellenőrizted? Utánaszámoltál...?!
:-)
"nagy cunami után, egy ország végzett föld alatti atomrobbantást É-Korea. "
Akkor előtte...
A lényegen nem változtat...
:-)
A miniatürizálás csodája egysenesen
JapánbólMadagaszkárról. És ha még ez is nagy lenne, itt van gyufafejnyi kivitelben.bungle | 2013.05.22. 15:30:58Volt egy rakás ilyenem, de nem találom őket sehol...
A következőt már nem veszítem szem elől!
http://i.imgur.com/5ZGK5FN.jpg
Az emberiség régóta keresi annak a bizonyítékát, hogy nem vagyunk egyedül. Ha megtalálja, azzal gyökeresen megváltozik az életünk. De vajon, jó, vagy rossz hírek várnak-e ránk?
Morgan Freeman: A féreglyukon át
Az Oscar-díjas színész, Morgan Freeman a producere, a házigazdája és a narrátora a Discovery Science legújabb sorozatának, amely a világegyetem legnagyobb rejtélyeire keres magyarázatot. A "Morgan Freeman: a féreglyukon át" című sorozat az univerzum nagy kérdéseire koncentrál. Egyedül vagyunk-e a világegyetemben? Honnan származunk? Van-e élet más bolygókon? A sorozat a NASA és különböző magánvállalatok legfrissebb eredményeit, valamint a tudósok és a kutatók legújabb elméleteit felhasználva vizsgálja meg a fekete lyukakhoz, a bolygók gyarmatosításához, illetve a húrelmélethez kötődő teóriákat. A világűr megszállottjának társaságában rácsodálkozhatunk a valóságra, ami bolygónkat körülveszi.
A harmadik évad további részei ittHatmillió éve bujkál a genomunkban egy retrovírus
Tooni | 2013.05.13. 13:01:10Chemistry Cat új társa, Biology Bunny.