

Néhány belfasti egyetemista április 25-én arra lett figyelmes, hogy egy nő az utcájukban nagyon szerencsétlenkedik a parkolással. Tizenöt perc után felajánlották, hogy segítenek, de a sofőr nem élt a lehetőséggel. Így hát visszamentek a lakásba, és videóra vették, ahogy még negyedórán keresztül szenved, hogy egy óriási helyen letegye amúgy nem túl nagy kocsiját.

A szülők nem tanultak korábbi hibájukból, egy gyerekük már meghalt, amiért 2009-ben 10 év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték őket.

Lekrám! "Judit egyik fejét hagyományos samponnal mostuk..." helyett "rohadt jól beatboxolok, énekelek meg rappelek a színpadon, és a hajam még mindig tart..."

A mai izés téma a fegyvertartás: te engedélyeznéd, vagy tiltanád a lőfegyvereket?

Mert a szakmai értékelésük alapja, hányszor intézkedtek. Nem is érdekük a jobb közbiztonság: a járőröző rendőrök kimondottan ellenérdekeltek, hogy egy környéken kevesebb kihágás legyen, hiszen akkor majd ők is csak kevesebb intézkedést tudnak foganatosítani, amiből nekik csak bajuk lehet.


„Magyarországnak vége lesz, ha így haladunk. A magyarok kimennek külföldre, Cigányország lesz helyette, és egymást fogjuk ölni élelemért.” Az Ózd melletti Farkaslyukon azért is verekednek, hogy ki dolgozhasson ingyen.

Tudja, hogy mi történt az első magyarországi plázával? Vagy azt, hogy milyen lehet egyedül lakni egy szellemfaluban? És azt el tudja képzelni, hogy milyen lehet egy 600 négyzetméteres, 12 méteres belmagasságú loftlakás? Elhagyatott helyeket kerestünk Magyarországon, és nemcsak a szomorú közelmúlttal, hanem futurisztikus tervekkel és egy remetével is találkoztunk.

Hívják, de nem veszi fel. Egész életében elérhető volt, most meg nem válaszol. Mi történhetett? "A hegyimentők megtalálták annak a két hegymászónak a holttestét, akik most hétvégén tűntek el a Moncayón." Kirándulni ment a hegyekbe, és meghalt. 42 évesen. Róla szól ez a megragadó dokumentumfilm. Pablo Domínguezről, a katolikus papról, aki éjjel-nappali szolgálatot vállalt, aki ég és föld találkozási pontja volt, és ezt az emberek megérezték. A múlt tárul fel, hisz mindenki Pablóról beszél, mégis a jelen kérdéseire kapunk választ a szereplők szájából: Mi a boldogság? Lehet-e boldog, aki szenved? Van-e teljes élet? Mi a halál? 80 perc izgalom, 50 szereplő, spanyolos lendület, megragadó képek és zene, ráadásul nyomasztó légkör helyett derűs, őszinte, reménykeltő vallomások. Ez volt Pablo, és ilyen maga az élet.