
Lányokat gyilkolnak a hagyomány nevében
Indiában évente hivatalosan ezer, a becslések szerint akár tízezer becsületgyilkosság is történik. Az ősi szokások nevében elkövetett véres önbíráskodások áldozatai azok a fiatal lányok, akik áthágva a szigorú vallási és kasztbéli megkötéseket, a szerelmet választják a számukra kijelölt férj helyett. Nemrég megjelent riportkönyvében Balogh Boglárka jogász, újságíró, emberi jogi aktivista e szörnyű hagyományt és az áldozatok mentésére szakosodott Love Commandót mutatja be.Gud | 2014.01.19. 23:35:25Nálam sem lapoz
Pénzt és rombolást hoznak a turisták
A robbanásszerűen bővülő turizmus nemcsak hasznot hoz, de egyre nagyobb környezetszennyezést is. A kedvelt magyar helyeken is sok a szemét, és az is nagy hiba, hogy ugyanazon az útvonalon száguldanak le a hegyibringások és gyalogolnak a túrázók. Mindeközben Robin Hood egykori erdejében okosan kialakították, hogyan férjen meg mindenki egymás mellett úgy, hogy a környezet se menjen tönkre. Megnéztük, hogyan lehet fenntartható a turizmus...Purple | 2014.01.18. 11:07:36Paréjok.

Jacob's Well
Messziről úgy néz ki, mint egy hatalmas, mély kút. A bejárat mindössze 4 méter széles és odalent rengeteg veszély leselkedhet ránk. A kútnak 4 kamrája van, amik méterekkel a felszín alatt helyezkednek el.Tooni | 2013.12.31. 14:19:33Lyuk és nedves? :D
Fangweng - a Jangce-folyó mentén a Xiling Mountain sziklafalon található ez az egyedülálló barlang étterem. A felejthetetlen gasztronómiai élményt nyújtó szokatlan helyet, a sziklafalra épült 30 méter hosszú deszka úton lehet megközelitteni.AVIREX | 2013.12.17. 05:46:52A kutyusokat a hídon terelik a barlang-vágóhídra. / Halálsoron /

A simizógép után, lusta gazdik részére megérkezett a helyettük játszó robot is. ;)
Ravennë | 2013.12.08. 17:27:51A többiek eléggé meg vannak illetődve. :)

25 évet kaphat, mert nem tudták agyonlőni
A fegyvertelen, mentálisan zavart férfi főbűne, hogy a rendőröknek nem sikerül lelőniük őt, helyette viszont megsebesítettek két járókelőt.
Sokak szerint, inkább a rendőröket kellene elővenni. Ti kivel értetek egyet?Nico | 2013.12.06. 14:59:32Nem túl részletes hír.
Miért jelentett veszélyt másokra(az autók közötti rohangáláson kívül)?Az autók között való szaladgálás indokolttá teszi, hogy valakit lelőjenek?!Ha minden igaz, akkor beteg volt a férfi.Ilyenkor nem elfogni kellene?A felügyelője(már ha volt neki) hol volt?
Nem minden esetben lövünk rá valakire, csak azért, mert a zsebében kotorászik.Egy utcán rohangáló férfi csak fegyverért nyúlhat a zsebébe?Akkor ezentúl az összes olyan beteg embert puffantsunk le, aki nem a megszokott módon viselkedik és közben zsebre teszi a kezét.Sőt a részeg emberek is megérdemelnék a tarkó lövést, a fene tudja, lehet, szédelgés közben a zsebükben élesítenek egy atombombát.
Mondom a részleteket nem ismerem, de nem lehet, hogy csak felbaszta a rendőrök agyát és ez egyszerűbb megoldásnak tűnt?!Az más kérdés, hogy még használni sem tudták a fegyverüket.Így nekem nem tűnik indokolttá a fegyverhasználat, de mondom, a pontos részleteket nem ismerem.

Miért nem szexelnek a japánok?
A japán Institute of Population and Social Security felmérése szerint a fiatal nők 90 százaléka szerint szinglinek jobb lenni, mint amilyen egy házasság lehet. Az országban a harminc év alatti emberek 30 százaléka még soha nem randizott, a 16-24 év közötti nők 45 százalékát nem érdekli a szexuális kapcsolat, vagy egyenesen lenézi azt.
A különleges kultúra és a gazdasági kényszer, a társadalom fejlődése mára sokak szerint kóros irányt vett: nem kell kapcsolattal vesződni, az ezt kiszolgáló helyeken vagy az interneten úgyis meg lehet kapni mindent. Ennek extrém eredménye, hogy néhány ember már fizikálisan képtelen elviselni a másik nemet, megborzonganak, ha csak hozzájuk érnek. Nagy részük férfi, de nők között is előfordul.bungle | 2013.12.03. 09:47:51"Ezért sziget, nehogy elterjedjenek." (Hofi)

...mostantól még egynek nincs. ;)

Noé
Megérkezett az előzetes a Darren Aronofsky rendezésében készülő Noé-hoz, amely teljesen új megvilágításba helyezi a mindenki által ismert apokaliptikus bibliai története. Az emberiség megmentőjét, Noét az Oscar-díjas Russell Crowe alakítja, az ő – és családja – feladata, hogy megépítse az óriási bárkát, amely minden egyes faj pár egyedeinek otthont ad, ő az, aki az Özönvízet követő káoszban megpróbál rendet teremteni...
A Noé 2014. március 28-án kerül a mozikba, a fő szerepekben Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson és Anthony Hopkins látható.
Magyar szinkronos előzetesMimis | 2013.11.21. 23:11:16Sz@rrá ázva, tengeribetegen Neked sem lenne túl sok kedved a kergetőzéshez... ;))

A gép, ami facebookozik helyetted, és közben csúnyán megaláz
A What-Would-I-Say minden felhasználó esetében a Facebookra korábban kiírt szövegekből remixel újabb, azonnal megosztható “szellemes” “bölcsességeket”. Az eredmény két másodpercig tűnik csak viccesnek, utána már inkább rémisztő.cila | 2013.11.20. 22:16:38Csak, félő, hogy azok a mókás dolgok és sok minden egyébb, egyszer, másoknak is 'kijöhetnek'. Lehet, csak megérzés, de én félnék regisztrálni a fb-on. "Timeo danaos et dona ferentes" (Homérosz Íliászának latin fordítása). Magyarul: Félek a görögöktől, akkor is, ha ajándékot hoznak.









