
Rabszolgák fogják nekünk a vacsorát
A nálunk is kapható tonhalkonzervek egy részét nagy valószínűséggel rabszolgák fogásaival töltik meg. A thaiföldi halászhajókon embercsempészek áldozatai dolgoznak, sokan közülük évekig nem léphetnek a szárazföldre, a kapitányok, ha nincsenek megelégedve velük, egyszerűen tengerbe lökik munkásaikat.
Egy újabb lépés az örökélet felé? ;)
norbertvincze | 2015.01.18. 04:35:44így ültetnek át egy organikus szivecskét
https://www.youtube.com/watch?v=QGtLYtOwtxA

A postás, aki a cigánysorra kérette magát
Szőke Tibor isteni szerencsének érezte, amikor egy hónappal ezelőtt megüresedett a postai körzet a pécsi György-telepen. Az egykori szociális segítő most postásként járja a lepukkant utcákat, és úgy gondolja, mosolyt és fényt visz oda, ahová más be sem tenné a lábát. Hangos fotóriport egy napjáról.Resystanc3 | 2014.02.28. 15:26:38Unokatesóim is versenyt isznak facebookon. Olyan ez, mint egy tanyán a vajköpülés, ez ott a szórakozás. Mondtam is neki, hogy nem ártana inkább valami olyat közzétenni, ami emel a szinten ahelyett, hogy mégjobban lesüllyeszti... De ott ezzel én vagyok nevetség tárgya. Nothing to do here. :\

A Hennessey Venom GT a 435.21 km/h-s csúcssebességével lepipálta a Bugatti Veyron Super Sportot
norbertvincze | 2015.05.25. 15:02:18http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/05/25/kozel_440-nel_szaguldott_most_barki_megveheti/

Ezért vannak a bukások ;)

Egy zombi megpróbál hazajutni.
csaty | 2014.01.12. 19:04:24Elsö bebaszásom alkalmával én ugyanezt eljátszottaqm , jelzem a negyedik emeleten lakom ,és a haverok a seggemben röhögték végig , hogy küzdöm fel magam a korláton a negyedikre ....

Falu a város tetején
bungle | 2014.01.06. 20:24:11Pár hónapja volt:
Sziklakertbe ágyazott villa egy kínai panel tetején
www.origo.hu/nagyvilag/20130813-sziklakertbe-agyazott-villa-egy-kinai-panel-tetejen.html
www.hir24.hu/kulfold/2013/08/13/villa-egy-26-emeletes-haz-tetejen/
http://ujszo.com/online/panorama/2013/08/13/sziklakertes-villa-a-panelhaz-tetejen

Kutyus szereti a Modern Talking-ot. :)
kredencz | 2013.12.03. 16:03:07A kutyus leszarja Dieter Bohlent csak ki akar jönni végre...

Tremors - ahová lépek csigámájom terem!
Ragnar | 2013.11.16. 08:10:08Igen és igaza volt.:)

El lehet menni: Rosszkedvű, de képzett? Dubajozzon örökre!
- Mit vár a dubaji élettől?
- Azt, hogy megszabadulok nagyon sok olyan gondtól, ami itthon megkeseríti a hétköznapjaimat. Az idegeskedést, hogy ha esetleg elindulok télen, hóban, és elakadok, akkor gondoskodik-e rólam a karhatalom, vagy hagynak ott vesztegelni, és utána még vállon is veregetik, sőt kitüntetik egymást, hogy milyen szuperül megoldották. Vagy, ha mentőt hívok a gyerekemhez, az kiér-e időben. De az is elkeserítő, hogy egy ép autóút nincsen, vagy hogy 27 százalék az áfa, de ha jövőre 30 lesz, azt is lenyeljük. Nemcsak a gyerekeim jövőjét nem látom, hanem a változás lehetőségét sem, se társadalmi, se politikai téren Magyarországon. Mindenki panaszkodik, de ugyanez a szcenárió megy tovább, függetlenül attól, hogy holnap, vagy a márciusi hókatasztrófa után lettek volna a választások. Megoldás helyett szabályokat találnak ki, és minden lépésünket sarcolják vagy szankcionálják. Úgy érzem, velünk mindent meg lehet csinálni. Maximum duzzogunk két napig a közösségi portálon.Emericus | 2013.11.15. 23:02:57Az általad leírtak tökéletesen látszanak a mai oktatáson. A rendszerváltás előtti eszmék még mindig jelen vannak és kell még pár generáció, amíg kikopik.










Eleve pl. az az ország, amelyiknek van tengerkapcsolata, alapból előnyben van a kontinens belsejében lévőkkel szemben, amit a legtöbb ki is használt / használ ma is (nyilván). Vagy ott van például Szaúd-Arábia, ahol pár évtizeddel ezelőtt még az ókori, nomád szinten élt a társadalom, aztán az olajkincsek feltárásával szuperszonikus sebességgel modernizálódtak, és nőtt az életszínvonal - és nem azért, mert gyökeresen megváltozott volna azalatt a pár év alatt az emberek mentalitása...(vannak is ebből problémák, feszültségek). Szóval nem minden a hozzáállás, sajnos.
"Mindezzel azt akarom mondani, hogy egy nemzet jóléte nem a multban, hanem a jelenben leledzik, illetve a jó döntések és a hatékonyság ami meghozza gyúmölcsét."
Oké. Viszont nincs olyan, hogy egyik napról a másikra tiszta lappal lehet indulni, a történelmi előzmények kinek sajnálatára, kinek szerencséjére befolyásolják a jelent is. A múltbeli történések rányomják a bélyegüket a jelen lehetőségeire, az ország megítélésére, státuszára, gazdasági állapotára, kereskedelmi és diplomáciai kapcsolataira, az emberek gondolkodásmódjára, stb. is. Ezzel nem azt mondom, hogy egy "terhelt" múlttal rendelkező ország nem tud felemelkedni, csak sokkal nehezebb neki. Persze az már a jelen emberein múlik, hogy ki hogyan sáfárkodik a lehetőségeivel, örökségével. De azért ha már van egy kis minimális esze valakinek, akkor gazdag szülők gyerekeként mégiscsak könnyebben boldogul, mint egy szegény családból származó, örökség és kapcsolatok nélküli...