
Miért jobb a gyereknek a közös felügyelet
Ha válás után csak az egyik szülő neveli a gyereket akkor közülük kerülnek ki:
- Tini öngyilkosok: 63%
- Állami gondozottak: 70%
- Középiskolából kibukottak: 71%
- Elvonókra járók: 75%
- Börtönbeli elítéltek: 85%
- Viselkedészavaros gyerekek: 85%
- Hajléktalan és otthonról elszökött gyerekek: 90%
Ezzel szemben a közös felügyelettel nevelt gyerek esetében nincs kimutatható eltérés az ép családban felnövőkhöz képest. A közös felügyelettel nevelt gyerek ugyanolyan rendezett életet élhet mint az ép családban felnövő. Éppen ezért érthetetlen az USA-ban és Európában is meglévő bírói-/joggyakorlat ahol szinte mindenhol és szinte minden esetben csak az egyik szülő felügyelete alá helyezik a gyereket.
Magyar cikkek a témában:
9 tévhit a közös felügyeleti jogról
Miért nincs közös szülői felügyelet Magyarországon
/Dr. Illés Blanka ügyvéd, Páneurópai Jogász Unió családjogi szekciójának vezetője/
Egy multimilliomos vallomása: a pénz nem boldogít?
Ti mit gondoltok minderről?Szobabicikli | 2015.04.09. 14:51:45Óóóó azt a boldogságos mindenit. Boldogság....mindenkinek mást jelent, pont. Mindenki más életpályát fut be. Közel sem vagyok gazdag, nem tudok pl. még saját házat venni, van egy kis félre tett pénzem, ennyi. Ha az ölembe hullana 100 millió boldogabb lennék, ha önerőből szerezném, akkor még boldogabb, nyilván az ebből fakadó módosulások az életemben, számomra megjósolhatatlanok, mivel még nem volta annyim. Így csak valószínűsítem, hogy igen, b*ssza meg boldogabb lennék.
De, hogy határozottan kijelentsem, hogy most boldog vagyok, nem hiszem. Jelenleg nem vagyok az, és az ok, nem is a pénz, ahogy a legtöbb ember életében sem, csak arra olyan egyszerű fogni.

Mert ugye régen minden sokkal jobb volt... :-)
'Dobray György által rendezett, 1970-ben készült dokumentumfilm. Ironikus képek a munkamorálról a riportalanyok nyilatkozatai alapján. A dolgozók arról beszélnek, hogyan végzik, vagy éppenséggel nem végzik a munkájukat, mit jelent számukra a munkaidő betartása, valóban munkával töltik-e el a munkaidőt, milyenek a munkaeszközök, a munkahelyi pénzkezelés és meg vannak-e elégedve a munkabérekkel.'
Azóta sem javult semmit a helyzet.izé012 | 2015.04.22. 12:21:41Akkor egyetértettünk ebben is. ;-)

Minden tizedik európai muszlim lesz 2050-re, nagyjából duplájára emelkedik a számuk Európában
izé012 | 2015.04.06. 11:08:38Roma népességrobbanás:
'országosan 15 százalék a gyermekek között a romák aránya'
'A főváros VIII. kerületében a gyermekek 43 százaléka roma származású'
'A megyék közül a legmagasabb arányban Nógrádban tanulnak roma gyermekek (34,3 százalék), majd Borsod-Abaúj-Zemplén következik 32,8 százalékkal'
'HVG Papp Z. Attilának, a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézete igazgatójának kutatását idézi. A kutató cselesen kerüli ki azt az 1993-as szabályt, miszerint nem lehet közvetlenül adatokat gyűjteni a cigány gyermekekről. Az országos kompetenciamérés során ugyanis a pedagógusoknak meg kell becsülniük a hozzájuk járó roma diákok arányát.'
http://valasz.hu/itthon/roma-nepessegrobbanas-a-hvg-meglepo-terkepet-kozol-111229

Daniló 6 éves!!!
Esztergomi Bandi fiának szülinapi bulija
(Esetleg tudja valaki közületek, hogy ki ez az Esztergomi Bandi? Hiába kerestem rá mindenhol, csak az ehhez hasonló lakodalmakról, keresztelőkről és bulikról találtam cikkeket.)izé012 | 2015.03.31. 22:45:29Pontosan idéztem:
-'a legtöbb dologban gyökeresen eltérő a véleményünk'
-'Ugye mondtam h sok dologban egyetértünk?' - 'ki vitatta?'
Csak az én értelmezésemben ha azt mondom h sok dologban egyetértünk az ellentétes azzal amikor azt mondjuk h a legtöbb dologban nem értünk egyet.
/Megint a szavakon lovagolunk. Nem vagyunk mi kissé túl arrogánsak? :-) /

Bathroom Simulator - a játék, amire mindig is vártál! ;)
Nusihusi | 2015.03.26. 07:39:15Ez nagyon undorítóXD

Staggering Beauty
(Epilápsziások mindenképp nézzék!Villogó képeket tartalmaz!)lilaflexninja | 2015.03.23. 08:17:49:) egy órája ezzel az oldallal szórakoztatom magam, és végre rátaláltam erre: http://ninjaflex.com/ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nemrég volt téma, hogy van-e értelme forgalomlassító demonstrációknak. Tegnapelőtt még a taxisok is hőbörögtek, hogy tüntetők egy csoportja lezárta a Lánchidat, tegnap már ők demonstráltak az Uber - amiről már szintén volt itt post - hétvégi ingyenes akciója miatt. Ennél jobb reklámot talán nem is kaphatott volna az Uber, én legalábbis biztos nem hallottam volna a ma kezdődő hétvégi ingyenút-akciójukról, amiben tíz ingyenfuvart ígérnek mindenkinek.
Ti kipróbáltátok már az Ubert ill. tervezitek, hogy kipróbáljátok a jövőben vagy akár most hétvégén?bungle | 2015.08.24. 08:00:32http://index.hu/gazdasag/2015/08/24/halomra_buntetik_az_uber_soforjeit/
A Youtube videómegosztó szolgáltatás mindenki számára elérhetővé tette - jelenleg csak PC-n Chrome böngészőben és Android platformon a hivatalos Youtube alkalmazásban - a 360 fokos videófelvételek interaktív megnézését. Tehát forgolódhatunk, mint valami virtuális valóságban. Androidon a telefon gyorsulásmérő szenzora segítségével nézhetünk körbe.
Hajmeresztő üzenetben fenyegetik Orbán hívei a váci gimnázium diákjait
„Kezdeményezzük az iskolai vezetőség és a 18. életévet betöltött hallgatók nevelő célú behívását a Polgári Védelem egységeibe egyúttal jelezzük, hogy minden erőnkkel azon leszünk, hogy az iskola diákjai ne nyerjenek felvételt egy felsőoktatási intézménybe sem amennyiben szót fogadnak a tantestület utasításának és távol maradnak a Budapestre meghirdetett ünnepségsorozattól.”
„Az ünnepségsorozatnak semmilyen politikai színezete nincs. (...) A szerencsés sors úgy hozta, hogy immáron ötödik éve Orbán Viktor az ország miniszterelnöke”
:-D
Itt olvasható eredetiben a Jövő Genrációja Egyesület felhívása.
Csatlakoztak hozzá: Péleusz Oktatási központ CÖF klub valamint a Milla és az Együtt 2014 oldalairól kitiltottak facebook közössége (LOL ezdearanyos :-)) is.tjunior | 2015.03.18. 13:09:17Akkor ha vizet iszok kannibál vagyok?










http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/ha-kuzdok-kiraert-ma-is-elhetne-2233913
'De hittem abban, hogy a bíró nem tárja szét a karját, látva a kislányom sebeit'