
Idealisztikus zsákutca vagy törvényszerű állomása a XXI. század gazdasági folyamatainak?
A film készítői német gazdasági szakembereket szólaltattak meg a témában. Annyi biztos, hogy mind az akadémiai, mind pedig a köz-, illetve magánszférában dolgozó közgazdászok körében az egyik legvitatotabb kérdéssé vált az utóbbi néhány évben.
Bónusz:
Értékalapú gazdaság, avagy miért ne érvényesülhetnének a belső vállalati menedzsment és marketing több évtizedes paragigmáját jelentő alapelvek a nemzet- és világgazdaságban?

A kínai Zhejiang tartomány Wenling nevű városában új autópálya épült, ezért minden útjába eső házat lebontottak. Nem lett volna ez másként azzal az épülettel sem, amiben az idős Luo Baogen élt feleségével. Csakhogy amíg a többi lakó aláírta a papírokat és elfogadta a kormány által kínált pénzt, a házaspár kevésnek ítélte meg az összeget és nem voltak hajlandóak elköltözni a lakásukból. Az ötemeletes ház egy részét végül lebontották, az utat pedig az eredeti tervek szerint megépítették.

Vona Gábor lehetségesnek tartja, hogy őket is célzottan likvidálják, de akkor sem adja a zsidóknak Magyarországot. Palesztináért tüntetett a Jobbik.

USE-IT - egy nonprofit, fiatalok számára készült jópofa útikalauz, melyet mindig az adott város helyi fiataljai készítenek, hogy első kézből informálják a turistákat, mit érdemes megnézni, kipróbálni náluk.

Semmi sem hozza úgy lázba a cicákat, mint ez a kütyü. Széles látószögű kamerával, lassítva, elképesztő minőségben nézhetjük meg a harcot, amit szabad szemmel csupán rohangálásnak érzékelünk.

Már látom, ahogy a féltékeny feleségek oxytocinos orrpermetezővel rohangálnak majd a férjük után! ;)


„... a magyarok legendák, a magyarok szuperek, eszméletlenül jó fejek, ők a mieink, hallod!”
A szomszéd fűje mindig zöldebb, legalábbis a Kand¾ija művésznéven rappelő eszéki freestyler szerint nálunk egy tejjel-vízzel folyó fogyasztóvédelmi Kánaán vár a horvát vándorokra, ahol minden nő szép és minden férfi izmos, udvariasak vagyunk és a csődbe jutott gazdaságunk ellenére mi magyarok vagyunk az élet császárai.

Jelentősen átvariálná az iskolai nyelvoktatást az oktatási államtitkárság nyelvoktatási stratégiája. Az angol helyett a német lenne az első nyelv, mert az államtitkárság szerint az nehezebb, és így jobban felkészít további nyelvek megtanulására. A diákokat kétévente felmérőre köteleznék, hogy tényleg megtanuljanak más nyelveken, 2017-től pedig csak nyelvvizsgával lehet majd felvételizni.

A szamarakkal szexelő kolumbiaiakról szóló dokumentumfilm egy ausztrál filmfesztivál legjobb dokumentumfilmnek járó díját már elvitte. Az alkotás bemutatja, milyen élmény találkozni egy olyan kultúrával, ahol nemcsak hogy megdugják a szamarakat, de ez kultúrájuk egyik ünnepelt hagyománya. Az apák fiaikat egy szamár segítségével vezetik be a szexualitás titkaiba, hogy azon gyakoroljanak a nőzéshez, később pedig a fiak önszántukból csalják meg feleségeiket a csacsikkal. Úgy vélik, ettől nagyobb lesz a farkuk, és elkerülhetik, hogy homoszexuálissá váljanak. A dolog tehát annyira elfogadott, hogy dalok születtek róla, sőt, könyv is, és van csacsibaszó fesztivál is.
http://444.hu/2014/01/11/szeretne-on-csak-ugy-minden-honapban-kapni-50-ezer-forintot/