
Egy amerikai cég hároméves munkával fejlesztette ki a Spritz nevű okostelefonos alkalmazást. Az applikáció egy 300 pixel szélességű képernyőn egymás után villantja fel egy szöveg szavait, így megspórolhatjuk a szemmozgást, ami az olvasást egyébként lassítja. Az alkalmazásban be lehet állítani a szavak váltakozásának kívánt gyorsaságát, így percenként 250, de akár 600 szót is elolvashatunk, 90 perc alatt pedig akár egy 300 oldalas könyvnek is a végére érhetünk.

Ívelt kijelzőjével kézbe simul az LG G Flex nevű tepsimobilja, amelyben még az akkumulátor is görbe, a hátlap pedig öngyógyuló.

Miért jó egy számítógép, ami alig nagyobb a körmünknél? Azért, mert szinte bármibe be lehet építeni!




A RED Dragon szenzor 6000×3000-ben rögzít 86 képkockát másodpercenként. Körberöhögi a 4K-t.


A társkeresés elég komoly téma a fejlett világban, mivel sokan csak nagyon nehezen tudják megoldani a munka vagy tanulás mellett az ismerkedést. Az online társkeresés eddig egyáltalán nem bizonyult népszerűnek, mivel az emberek jellemzően nem úgy ismerkednek, mint ahogy dinnyét választanak a piacon. Itt hoztak jelentős előrelépést Alexa Balázsék ötletei, és az ebből létrejövő DateMySchool, ami hamar az USA legígéretesebb társkeresőoldalává vált, elképesztő sebességgel terjed.

Az éjszaka minden percét és eseményét elemezheti egy olcsó okostelefonnal, vagy egyszerű táblagéppel is. A beépített mozgásérzékelő és mikrofon leleplezi párjának horkolását vagy az éjszaka más idegesítő zajait.