Ha már volt alvó országház, akkor most jöjjön egy alvó ország alvó népének (rém)álma, lehetne tanítani az iskolában, oviban, csak hogy szokják a gyerekek.
A 10 és fél perces alkotás 1936-ban készült és van benne minden: légifelvételek, Halászbástya, díszőrség, Lánchíd, néptánc (kötelékben végrehajtott borospalack-szlalom, már ezért érdemes megnézni!), Hősök tere, Nagy-Magyarország virágokból, Vajdahunyad vára a Városligetben Egy több mint hetvenéves, a magyar székesfővárost bemutató turisztikai filmre bukkantak a svéd közszolgálati tévé archívumában. A *Bada i Buda*, azaz Fürdőzz Budán! című, tíz és persze fő attrakcióként Budapest fürdői, melyeket a riporter a világ legszebb fürdőinek nevez Európa legszebb városában.
A minősége nagyon jó, a képek hihetetlen frissességükkel azt a benyomást keltik, mintha ott, vagy inkább AKKOR itt lennénk! Valóságos időutazás! Régi Böske-híd, régi autók, régi fürdőruhák, régi hullámfürdő(!), régi falombok régi szélben, stb. Oh! Megjegyzendő, hogy még üresek a domboldalak! Ahhoz képest ma már hogy teleépült.
(Nem volt szívem átírni az eredeti szöveget. Cableguy)
Kár, hogy nem sikerült ennyire szépen visszaépíteni se a Parlamentet, se az Erzsébet-hidat, és még sok-sok mindent. :(
Senki le se szarná Prágát, ha eredeti nívójában építették volna föl Budapestet.
Tudom volt már egy post nagyjából erről, de most gondoltam írok bővebben a témáról...
Palau köztársaság a Karolina-szigetek legnyugatibb szigetcsoportján helyezkedik el, 241 szigetből áll. Az egyiken található Medúza tóban 10 millió medúza él, mivel nem veszélyeztetik őket ragadozók. Több száz évvel ezelőtt a tó összeköttetésben állt az óceánnal, de ahogy a tengerszint csökkent, az algában gazdag tóban ragadt állatok elszaporodtak. Mivel nem leselkedik rájuk veszély, a csalánsejtjeik legyengültek, így csípésük nem jelent veszélyt a tóban fürdőzőkre.
Múlt héten vasárnap hajnalban tartották az idei Super Bowl döntőt, melynek szünetében több idei produkció is bemutatta első tévéreklámját, melyek a következők voltak: G.I. Joe Rise of Cobra, Transformer 2: Revenge of the Fallen, Star Trek, Fast & Furious, Land of the Lost.
"Akárcsak tavaly, úgy idén is többen azt feltételezték, hogy "bunda" volt az egész. A zsűri ugyanis rekord gyorsasággal, kevesebb mint 24 óra alatt döntött Mark mellett, ennyi idő elég volt nekik arra, hogy meghallgassanak 105 dalt és kiválasszák közülük a legjobbat."
Most akkor volt holokauszt vagy nem? Richard Williamson katolikus püspök állítása szerint nem voltak gázkamrák:
"Fred Leuchter szakértője volt a gázkamráknak.. Három gázkamrát tervezett az Egyesült Államok 50 államából háromnak, kivégzések céljából. Tehát tudta, miről van szó, és ő megvizsgálta a feltételezett Birkaneu-Auschwitzi gázkamrák maradványait az 1980-as években. A határozott véleménye az volt, hogy kizárt, hogy ezek az építmények valaha is emberek tömeges elgázosítására szolgáltak volna. Mert tudja a ciángáz nagyon veszélyes. Tegyük föl, hogy háromszáz embert elgázosítunk, akik egy kamrába vannak zsúfolva, s ruhát viselnek, már ha föltesszük, hogy ruhát viselnek; nagyon veszélyes kihúzni a holttesteket; akár egyetlen leheletnyi, mondjuk ruha alatt megrekedt mérges gáz megölheti az illetőt. Ahhoz, hogy be tudjunk jutni a kamrába, el kell távolítani a gázt a kamrából. Ehhez egy magas kéményre van szükség, ugyanis ha a kémény alacsony, a gáz visszaereszkedik az épület körül állókra és megöli őket. Elfelejtettem, milyen magasnak kell lennie, de ha volt ilyen, a kéménynek a nap jelentős részében hosszú árnyékot kellett volna vetnie, ám a szövetséges légi-felvételeken sosem lehetett látni ilyen árnyékot, sem kéményt. Ami Fred Leuchter számára a bizonyosságot adta, az a gázkamrák fölépítése. Megnézte az ajtókat, melyeknek tökéletesen légzáró képességűnek kell lenniük, különben a gáz kiszabadult volna, és megölte volna a kint lévőket. Az ajtók, amiket Auschwitzban mutogatnak a turistáknak, azok a legkisebb mértékben sem légmentesen zárhatóak."
Harry Eng különböző tárgyak üvegpalackokba „begyömöszölésének” mestere volt. (Nem trükk, nem az üveget építette a tárgyak köré, mint ahogy manapság sok ilyen dísztárgy készül!)
és hogyan teszel bele egy elefántot a hűtőbe?...kinyitod az ajtaját és beteszed :D
lehet ő se sokat gondolkozott rajta csak beletette :D ő a japán chuck norris :D
A történet bárszék-közgazdaságtan (barstool economics) címen fut, és valamiért David R. Kamerschennek, a Georgia Egyetem professzorának tulajdonítják az írást, pedig nem ő volt az elkövetője. De ettől még mókás.
A Showder Klubos "brigádból" nekem Kőhalmi Zoltán meg Kiss Ádám humora jön be legjobban.