
Így hallják a külföldiek a magyar nyelvet
Nem mai darab, lehet egyeseknek nosztalgia, de nagyon jó! :)lilaflexninja | 2014.05.20. 12:51:22Hát ez nagyon jó, röhögök azóta is. Pont a múltkori halandzsázós lánynál merült föl, hogy hogyan hangozhat a magyar nyelv.
Szinte minden környezetvédelmi ötletnek járó díjat megnyert már a Solar Roadways projekt.
Egy idahói házaspár kezdett kísérletezni 2009-ben olyan napelemekkel, amik nagyon ellenállóak, és elbírják a legnehezebb autókat is.
Az ötlet viszonylag egyszerű: ilyen strapabíró napelemekre kellene lecserélni az aszfaltot az utakon - a legnehezebb kamionok is közlekedhetnek rajtuk, 113 tonnát bírnak el - így azok szinte folyton áramot termelhetnének. A napelemekben apró kis lámpákat, ledeket is elhelyeztek és mindegyikben van egy processzor is. Így az utak “felfestései” a zebrák, sávok bármikor gombnyomásra megváltoztathatóak.Tooni | 2014.06.19. 16:35:38Kedvenc bőbeszédű ausztrálom megdumálja magában miért bullshit a napelemes útburkolat.
https://www.youtube.com/watch?v=tJmnAWCasi4

„Kuss, én így csukom be az ajtót!”
Szancso | 2014.05.10. 18:30:45Tudom, írtam már valahol: Üvegtigris. :)

Így készül a méhlepény ;)
Nusihusi | 2014.05.04. 21:56:47A méhek is tudják, mi a jó:)

Így esznek a gamerek ;)
sztewe | 2014.05.04. 22:31:43Ez qrva jó volt :D

Így biztosan megkedveli majd a gördeszkázást a kis lurkó...
velo | 2014.04.27. 22:56:53Kb mint amikor a cigány tanítja úszni a fiát és bedobja a mély vízbe:
- ússzál bazdmeg!... ússzál bazdmeg!... na bazdmeg...

A Nissan egy új festékkel kísérletezik, ami lepergeti magáról a koszt és így az ilyen festékkel bekent kocsikat nem kell lemosni.
vbk | 2014.04.28. 14:46:13Ez tényleg nem nagy szám! Már több, mint egy évszázada ismert, hogy a víz (poláris oldószer) rosszul nedvesíti az apoláros felületet. Langmuir a 20-as évek körül már azzal szórakozott, hogy üveget (poláros felület) amfipatikus (poláros és apoláros résszel rendelkező) molekulákkal vont be.
Ez a festék is ilyen, csak közben a marketingesek feltaláltak egy új jól hangzó szót: "nanotechnológia".
Kíváncsi vagyok, vajon mikor fogják a szappanos vizet is Nano-hitech-inteligens folyadékként reklámozni.

Közel 10 milliárd forint közpénzt költ a Magyar Nemzeti Bank az átutalásainkat bonyolító cég megvásárlására, bármiféle hivatalos magyarázat nélkül. Így minden hozzáértő csak találgat: vannak, akik szerint az utalásainkat venné közelebbről szemügyre, mások szerint inkább az adósságainkra kíváncsi.
Miért akarják látni Matolcsyék az átutalásainkat?Stickhorse | 2014.04.24. 18:20:41Két választási lehetőség van, hogy ebből egy átláthatóbb, szabályosabb és működőképesebb rendszert lehessen csinálni. Mindegyik fájdalmas.
Az egyik:
A vállalkozások elfogadják a törvényhozás játékszabályait. Vállalkozások tömegei fognak csődbe menni annak minden negatív következménnyel. A fennmaradók jó eséllyel erősek, újraosztják a megtisztult piacot, terjeszkednek, egy idő után képesek ugyanazt az ellátási és foglalkoztatási színvonalat biztosítani, mint ami korábban volt. A dolog hátulütője, hogy nem lehetünk benne biztosak, hogy a fennmaradó vállalatok valóban a piaci erejük és rátermettségük miatt maradtak-e fenn, vagy különböző hatalmi megfontolásokból, kapcsolataik révén. Egyszerűbben szólva a fennmaradó vállalatok jelentős része minden bizonnyal a politikai hatalom közeléből kerülne ki. Akár törvényesen is. Egyszerű kormányzati támogatások útján. Ennek egyik legnagyobb hátránya, hogy ha ez valóban így van, nem lesznek ösztönözve a fejlődésre.
A másik:
A törvényhozás az állami működést szorítja háttérbe az állami kiadások csökkentésével. Ennek hatására kevesebb adóteherrel is biztosítható a megfelelő költségvetés, tehát nem kell annyit beszedni. Erősebb piaci verseny alakul ki, mert megéri vállalkozni, a piac pedig egy idő után kitermeli magából a tényleg erős vállalkozásokat. Hátránya kettős: az állami szféra leépítése ugyanúgy emberek ezreinek munkáját veszi el, és semmi nem biztosítja továbbra sem, hogy a kisebb terheket majd befizetik a vállalkozások.

Aha! Szóval így történt... :)

Ha 3 évesen így keni, akkor pár év múlva világbajnok lesz? :)
Lewy | 2014.04.19. 21:03:10és óvónénitől se kell engedélyt kérnie, hogy mikor mehet ki az udvarra...:D









