
Solar Window - napelemes ablak, amely 50-szer több energiát termel

Mai ismeretterjesztő rovatunkban az ogreharcsa (na jó, „hivatalos” nevén pelikánharcsa), ami - amint a videón is látszik - elég falánk. :)
Társításáról érdemes tudni: „Ha mindenképpen társítani szeretnénk, akkor arra kell ügyelni, hogy a lakótársa békés legyen, és a harcsánál legalább 10 cm-rel nagyobb legyen, de ha biztosra akarunk menni, akkor a teszthosszánál kétszer nagyobb halakat tegyünk mellé.”Findzs | 2015.09.04. 15:15:13a másikat mért nem vette meg? :)

Bezeg lováriju nem tud!!!!44444
DemJan | 2015.08.15. 07:44:36Annyira azért már nem sok a magyar kassán. :/

Ha Ahab kapitány tudott volna Győzikéül... Moby dikk! ;)
Szancso | 2015.08.11. 18:26:35:))

Nem tudom kidobni ezt a rohadt poharat! ;)
Tooni | 2015.08.05. 14:24:30Félreállította volna őket a rendőr szirénázással, de süket fülekre talált.

Pedig azt hitte a nő, hogy tudja a jogait... :)
Tooni | 2015.08.08. 15:23:05BUSTED: The Citizen's Guide to Surviving Police Encounters
https://www.youtube.com/watch?v=yqMjMPlXzdA
Ebben a videóban benne van minden amiről beszéltem.
Kádves gyárekek! Esti meseként egy zseniális, finom humorú képregényrajzolót ajánlok figyelmetekbe. Marha jó, izgalmas ismeretterjesztő műveket csinál, amik amellett, hogy szórakoztatóak, simán elmehetnének iskolai tankönyvnek is (bárcsak ilyenekből tanultuk volna anno a történelmet...).CtrlAltDel | 2015.08.04. 00:39:07Megnéztem pár könyv bemutató oldalát, ölég pihent agyú ez a Larry gyerek. :D

Szerbiában előre tudják a lottószámokat ;)
Magyar cikk: Átverés a szerb lottósorsoláson?Mimis | 2015.08.03. 08:49:05Emmm... a 3. kihúzott szám a 12-es volt. :)

Valami bűzlik az arany körül
„Annyit kellene tudni a FEDről, hogy amerika központi bankja nem az amerikai államé, hanem egy magánbank. Mellesleg tavaly decemberben lejárt az a szerződés ami 99 érvre biztosította a pénz kibocsájtás jogát a FEDnek. Kerestük a híradásokban, hogy amerikai állam visszavette a pénzkiadás jogát, de az erről szóló hírek elmaradtak.100 év elég volt kis gömböcnek,hogy szorostól borostól felfalja a nemzetállamok önrendelkezését.A mai kérdés. A magyar nemzeti valutát miért nem a Magyar Nemzeti Bank bocsájtja ki, hanem a Központi bank Frankfurtban?”vbk | 2015.08.14. 16:23:41Mekkora a mai processzorok teljesítménye? És mekkorák voltak 20 évvel ezelőtt? Jelentett ez nyersanyagigény növekedést? NEM!
A 20 évvel ezelőtt gyártott HDD kapacitása átlag 10 GB volt. A maiakét TB-ban célszerű mérni. Jelentett ez nyersanyagigény növekedést? NEM!
50 évvel ezelőtt az akkor modernnek számító vasbeton beton nyomószilárdsága 30-50 GPa körül volt. Ma a beton-technológiában az irániak vannak a toppon. 400-800 GPa nyomószilárdságú betont gyártanak. Következmény: ma kevesebb betonból lehet megépíteni azt, mit 50 évvel ezelőtt lehetett. Nyersanyagigény csökkent.
Szóval jelent-e a fejlődés mindig nyersanyag-igény növekedést? Nem! Van-e elvi akadálya a nyersanyagok újrahasznosításának? NINCS. Legfeljebb gyakorlati: energiaigényes általában.
Mai ismeretterjesztő rovatunkban ismerjétek meg a cuki tengeri birkát, ami algát legel, és amely egyébként egy tengeri csiga. Szépséges latin nevén Costasiella kuroshimae. Annyit legel, hogy szintetizálni is tud tőle. ;)norbertvincze | 2015.07.22. 17:32:06http://www.businessinsider.com/why-new-zealand-has-glowing-luminosity-caves-glow-worm-photos-2015-7










Mi az, hogy nem termel áramot? Hogyne termelne, csak kevesebbet. Lehet, hogy csak 5-10W-ot m2-enként, de akkor is termel... Annál többet meg nem nagyon lehet, lévén az árnyékos részen a teljes beeső napenergia sem éri el a 100W-ot...
És persze, hogy nem szeretjük, ha árnyékban van a napelem, de attól az árnyékolt napelem is termel valemennyi áramot, csak nyilván sokkal kevesebbet...