
Magyar találmány robbant nagyot az energiapiacon
A három magyar fejlesztő által megalkotott FUTI olyan energiatermelő térburkoló elem, amely három forrásból tud elektromos áramot előállítani: a napsütésből, a talajhő és a levegő hőmérsékletének különbségéből, illetve a lépési energiánkból is.
A méhek születésének első 21 napja 60 másodpercbe sűrítve
A méhek porozzák be Földünk élelmiszer termésének harmadát, de napjainkban nagy veszélyt jelent rájuk a Varroa atka, ami megtizedeli a számukat. Bár a tudósok már tenyésztik az atka-rezisztens méheket, ezekből hiányoznak kulcsfontosságú tulajdonságok, így például mézet sem tudnak “készíteni”.
Ehhez a projekthez készítette Anand Varna az alábbi hipnotizáló felvételt, amiből a szakértők is sokat tanulhatnak.kukulkan | 2015.12.02. 15:54:29Forrás?
Igazából azért is kérdeztem rá, mert nekem inkább elírásnak tűnik. Maximum arról lehet szó, hogy egyfajta csereviszony állhat fenn a mézprodukció és a megfelelő higiéniás viselkedés megléte között, tehát nem arról van szó, hogy a rezisztens kolóniák nem tudnak mézet előállítani (eleve akkor mivel etetnék a lárváikat?), hanem hogy kevésbé produktívak.

Szergejék most tudták meg, hogy nem visszaválthatós az üveg! ;)
Nusihusi | 2015.11.27. 00:30:29Nézni is fájt:P

Hatmillió dollárba került az első kiborg rózsa
A tudósok arra készülnek, hogy fotoszintézissel termeljenek áramot.Nas | 2015.11.26. 22:00:29Nem az a lényeg, hogy tudományosan igazolható legyen a csodálat, hanem hogy mi a motiváció mögötte. A tudományos megközelítés értelmesebb, és nem önző okokra vezethető vissza mint a vallásosság, tehát igen, úgy gondolom, hogy az abból fakadó őszinte csodálat értékesebb. :)

A Nátron-tó egy sóstó Tanzániában, és egyben a világ egyik leglúgosabb tava is, amelyben mumifikálódnak a madarak
Nusihusi | 2015.11.18. 01:14:32Félelmetesen jó képek:D

Így tehetjük lakhatóvá a Marsot
Élien | 2015.11.16. 20:56:13Ők az Európára mennek...

El tudod képzelni, hogy hamarosan jetpackkel repkedjél a dugókat kikerülve? :)
A JB-9 jetpackkel akár több száz méter magasra is fel lehet repülni, és hamarosan kereskedelmi forgalomban is kapható a JetPack Aviation terméke (videók itt), akik az amerikai repülésügyi hatóságtól már megkapták az engedélyt.bungle | 2015.11.13. 12:02:26http://index.hu/tech/2015/11/13/viszlat_kukasok_matol_minden_gyerek_dubaji_tuzolto_akar_lenni/

Aki nincs fent a Facebookon
Van ilyen ember, és ez most nem poén, nem kamu. Nem lájkvadászat. Milyen lehet az élete? Van neki valódi élete a Facebookon kívül? Mi lehet ott? Sivárság. Mit tesz a fotóival? Mit? Megnézi. És? Megmutatja egy embernek? Kettőnek? Kinek? Nincs jelen az igazi valóságban, nincs szerepe, nem jut levegőhöz. Kénytelen elfoglalni magát valamivel. Na, de mivel? Kimegy a természetbe. És? Egyedül nézelődik ott úgy, hogy egy fotót nem posztol sehová? Akkor ott sem járt. Ki hiszi el neki? Ő maga sem hiszi el az életét. Nem tudja visszakövetni, mi volt vele például egy éve. Főz magának valami kaját. Nagy dolog, mondhatom. Kimeri a tányérba, le nem fotózná, mert minek, és komótosan megeszi az egészet. Volt, nincs, de leginkább sosem volt, mert hol a dokumentáció?bungle | 2016.01.25. 21:26:52FACEBOOK FRIENDS ARE FAKE FRIENDS, STUDY FINDS
http://europe.newsweek.com/facebook-friends-are-fake-friends-study-finds-419189

David Bahnson átépítette a kajakját, hogy magával tudja vinni kutyáit

Minden, amit tudunk a függőségről, az téves
Kiscsuri | 2015.11.05. 17:47:11Még több ilyen postot!










A többi kérdésre meg már leírták a lényeget ...hatásfok , energiainput stb .
Ha komolyan vesszük a kérdést akkor energia téren két irányba mehet majd a fejlesztés egyik a napenergia közvetlen kinyerésének a hatásfokának a javítása ..... ne ez lenne az igazi áttörés a másik meg az elméletileg létező ( gyakorlatilag még nem ) fúziós technológia földi körülmények közötti megvalósítása .... természetesen szabályzott és használható formában .
Minden más törekvés hosszú távon értelmetlen és felesleges .