Az emberek többsége - valljuk be, elég csak pl. egy tegnapi post kommentjeit megnézni - aggodalmaskodva, pesszimistán tekint a világra. Túlnépesedés, nyomor, gazdasági válság, kimerülő energiaforrások, környezetszennyezés, klímaváltozás, természeti katasztrófák? Ugyan! Matt Ridley tudományos szakíró szerint ilyen jó dolgunk még sose volt, mint most, és a helyzet egyre csak javul!
"Sokan azt mondják, dilis vagyok, amiért szerintem a világ egyre jobb lesz, de a könyvben ismertetett statisztikák vagy adatok egyikét sem sikerült megcáfolni" - magyarázza.Nektek mi a véleményetek erről? :)bungle | 2011.04.11. 18:36:23www.funpic.hu/hu/kategoriak/reklamok/39839_minden-rendben?categoryId=18&position=&large=1Kicsomagolták az ISS legújabb tagját, "akinek" a neve: Robonaut 2.
Majdnem 200 ember, 15 országból látogatta meg eddig a Nemzetközi Űrállomást, de ez az első alkalom, hogy egy Humanoid Robot is a legénység tagját képezi az űrben. A Discovery szállította fel a fedélzetre legutóbbi, és egyben utolsó küldetése alkalmával. R2 az asztronauta segédek legfrissebb generációja, amelyet a NASA és a GM közösen fejlesztett ki. Elsődleges feladata az lesz, hogy megmutassa a mérnököknek milyen ügyesen tud viselkedni egy robot az űrben, majd további fejlesztések és frissítések után egy nap, kockázatok nélkül fog segítő kezet nyújtani űrsétáknál, javításoknál, vagy tudományos munkákban.
Videók a működéséről: itt, itt, és itt.Élien | 2011.03.20. 13:44:35Beletúrtál volna a csaj hajába? :)
Végetért a legrégebbi "űrlegenda", a Discovery űrrepülőgép pályafutása, ami 1984-ben kezdődött. 39 sikeres küldetése alatt, a világűrben töltött napjainak száma 322, mely idő alatt 5247 alkalommal kerülte meg a földet, ami 230 millió kilóméternek felel meg.
Ezzel megkezdődött a Space Shuttle űrrepülőgépek búcsúja. A másik két "madár" közül az Endeavour a tervek szerint április 19-én, az Antlantis pedig június 28-án indul utolsó útjára.
Magyar cikkek: itt, és itt.
Videó az utolsó küldetésről: itt.
Valamint egy szokatlan ébresztés is történt a küldetésnek utolsó, az ISS-en (Nemzetközi Űrállomás) töltött napjának a reggelén, amikor is James T. Kirk ébresztette fel őket.Mr.T. | 2011.03.20. 02:02:42Zsuga küldte:
URL: http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20110316-messenger-a-merkurnal-a-forro-bolygo-koruli-palyara-all.html
Szöveg: 7 év utazás után a MESSENGER (MErcury: Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) űrszonda végre pályára állt a Naprendszer legbelső bolygója körül. Ezzel pedig kiérdemelte az első Merkúr körüli műhold címet.
Egy beteljesedett karrier: a tökönrúgás mestere...
.::JunKieEQ::. | 2011.03.08. 00:28:43Impotens... úgy könnyű...
Az előző 2 rész után itt a Zeitgeist 3 - Moving Forward (végre magyar felirattal).
bungle | 2015.08.16. 10:07:48norbertvincze küldte:
URL: http://www.youtube.com/watch?v=HRJUPnfS5HQ
Szöveg: "Hétvégi gondolkodó az emberi természetről - részlet a Zeitgeist: Moving Forward c. dokumentumfilmből"
A cryptozoológia olyan élőlényekkel foglalkozik, amiknek létezését az egzakt tudomány kétségbe vonja: Bigfoot, Chupakabra, Nessie, Yeti és társaik. Az oldalon lehet válogatni közülük. Ki melyikkel találkozott már? :)
Az is előfordul néha, hogy egy korábban kitalációnak vélt fajról kiderült, hogy mégis létezik, például az óriás tintahal.
Persze a tengerek mélye továbbra is tartogathat meglepetéseket. :)
További mélytengeri finomságok: 1. rész, 2. rész, 3. rész.Google Body Browser
Egy remek új koncepció a Google-tól, nagyon érdemes megnézni, akár itt ki is tudjátok próbálni. Remek szórakozás annak akit érdekel az anatómia és szeretne a szervei közt böngészgetni. :)Kovi87 | 2011.02.18. 00:15:56Köszi a postot, hasznos lehet kutakodni a szervek közt :]
Nekem Firefox 4.0b12pre verzióval tökéletesen működik [Ubuntu 10.04, bár ez szerintem lényegtelen].
Tudományos izébizé: a lótusz effektus. (A méznél kikerekedett a szemem. - T.)
Maggi | 2011.02.17. 23:29:53Kompozit nanorészecskék alkotják a lótuszvirág felszínét. Ebből írtam a szakdolgozatomban és idéznék az egyik olvasmányból a témával kapcsolatban:
"Az anyagok viselkedésében a felületi tulajdonságok meghatározó szerepet töltenek be. Egy példa a természetből a lótuszvirág. A virág levelének felszínén mikroszkopikus struktúra alakult ki (mikronos és nanométer nagyságú strukturális elemek). Az alapstruktúra 5-10µm, amin belül másodlagos finom struktúra található, akár 10 nm körüli méretek is előfordulnak. Ez a magyarázata annak, hogy a lótuszvirág levelei vízlepergető képességgel bírnak, aminek hatására öntisztító folyamat is végbemegy a leveleken. Ezen természeti jelenségen alapul, az úgynevezett lótusz-hatás: (W. Barthlott 1990-es évek) a nanorészecskék / nanostruktúrák különleges viselkedése és ennek
hasznosítása."
Látványos tudomány - a Galileo Galilei féle hőmérő.
Működési elve: hő hatására a folyadékban lebegő tárgyak relatív sűrűsége megváltozik, így vagy lesüllyednek vagy feljönnek a közeg tetejére. A mérőeszköznek nagy a hőtehetetlensége, és több úszóval kb. fokonkénti hőmérsékletváltozás jelezhető, szűk tartományban.Kuly | 2011.02.07. 01:46:36Nem gondoltam volna, hogy ide kerül egyszer egy Galileo hőmérce.
Van olcsó és drága verzió.Ki tudja, mi a különbség az árukon kívül? Miért érdemes megvenni a drágábbat?
Ez a rövidfilm a tudomány mai állása szerint ismert világot mutatja be. A szatellitek, holdak, bolygók, csillagok és galaxisok megjelenítése a csillagászati mérések, megfigyelések alapján meghatározott, valós elhelyezkedésüket és méretarányukat mutatja.
Az ember csak egy kis porszem egy porszemen a homokviharban...
Azért hihetetlen, meddig "ellátunk". :Drobi0000016 | 2011.06.22. 00:36:15Szerintem ha az időt nem számoljuk dimenziónak, és létezik egy 4. térbeli dimenzió akkor annak mi részei vagyünk. mivel minden alacsonyabb dimenzió is része a felette állónak.de az elég abszurd hogy húzunk 1 merőleges vektort térbeli vektorokra, és ahogy a vonalból kijött a sík úgy megkapjuk a 4. dimenziót.. és még húzgáljuk a vektorokat akkor csak úgy záporoznak a terek, amiket nem tudunk elképzelni, max a 3dimenziós térbeli világunk kicsit komplikáltabb másolataként.Vajon van szükség a 4. dimenzióra? a tér összekapcsolódik az idővel..ez világos, mert van múlás (valószínű hogy egyirányű vektor vissza semmiképp).. de az idő nem eggyenlő a térrel így szerintem ha képesek lennénk létetni a 4.dik dimenzióban ami szerintem kizárt akkor is maximum a térben tudnánk másképpen mozongi, de semmiképpen sem az időben,elgondolásom szerint csak egy 4dimenziós lény lenne képes megjeleníteni minket a 4.dik dimenzióban.. így kár is a vesződésért... valami más módszer kell az időutazásra és a térugrásra..meghallgatnék néhány jó elgondolást.pl időutazás az nagyon egyszerű, bárki képes rá. előre felé csak úgy hogy vársz.. sokat nem lehet de ez is valami.. vissza meg hogy kinézel az évre és tudod hogy amit látsz az tobb millió éves.. de ha fénysebességgel utazol.. akkor még mindig előrefelé mész az időben.. és nem hátra.. mert mire odaérsz addigra pont a jelenben leszel.. gyorsabb utazás lenne érdekes..na írjatok.