


Hogy ment régebben az úgynevezett trollkodás? Nem is volt szó szerinti trollkodás meg trollok: edzett fikanickek voltak, az internet - esetünkben a magyar internet - kellemes névtelenségébe takarózva. Aztán jött az iWiW meg a MyVIP, ahol először nyertünk fájó betekintést az általunk kevésbé ismert, lenézett rétegek mindennapjaiba, de ez még mindig egy elviselhető szint volt. A baj az ott kezdődött, hogy a buta néprétegek felfedezték maguknak a facebookot.
Közöttetek is van olyan, aki az okvetlenkedő, kotnyeleskedő, mindenbe hülyeségeket belekotyogó nagynéniket inkább jótékonyan tiltja és rejti? Aki az angol nyelvű, közérdekű üzeneted alá valami orbitális baromságot odaír, pl. hogy "fordicsd le légyszives"?

A választás előtt jöhet a harmadik rezsicsökkentés, a kormány ugyanis úgy látja, hogy még mindig sok tartalékuk van a panaszkodó szolgáltatóknak. Kinek van igaza?

” ...Valahogy ezt az országot soha nem akarta a politika szolgálni, mindig uralkodni akart. Mi pedig engedtük, engedjük. Mert mit is tehetnénk ellene? Hiszen alig vagyunk tízmillióan…a mennyihez is? ...Közben csomagolunk. Na, nem magunknak. A gyerekeinknek. Mert ők elmennek, már akiben van elég kurázsi. Akiben lenne elég bátorság, dac, elszántság, tudás és ész ahhoz, hogy talpra rángassa ezt a leborult országot...Tudják, ott sincs kolbászból, meg hazát cserélni nem lehet, meg a túró rudi. Arra majd vissza fognak jönni, mint legyek a lószarra. A büszkeségünk…”
Ti egyetértetek az íróval? Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Ezek a Krakenes fiúk mindig kitalálnak
valamit.


Az ötödikről kizuhanó két és fél éves gyerek életét öt futár mentette meg. A Csicsi nevű kislány azután került életveszélyes helyzetbe, hogy szülei egyedül hagyták a kínai Nanhghaj városában lévő lakásukban, miközben aludt. Majd amikor felébredt, kimászott a nyitott ablakon. Az ablakban lógó kislány kétségbeesett sírására azonban szerencsére felfigyeltek egy szomszédos futárcég munkatársai. A futárok gyorsan kiszaladtak, és a lány alá álltak, majd amikor zuhanni kezdett, sikerült elkapniuk, de legalábbis annyira tompítani leérkezését, hogy a lány végül pár horzsolással megúszta a kalandot. A felvételen is látni, hogy az életmentő férfiak közül páran ennél rosszabbul jártak. Egyikük a nyakán, egy másik a karján sérült meg.

Mosolyogj a világra, és az visszamosolyog rád! Avagy a nevetés még mindig ragályos. :)

Barnett Newman 1953-as Onement VI. festménye 44 millió dollárért (~10 milliárd forint!) kelt el. Mondjuk még mindig csak feleannyiért, mint a tavalyi narancssárga folt.