
Idén volt a tunguzkai-robbanás 100. évfordulója. Rengeteg volt a találgatás, hogy mi okozhatta a katasztrófát: meteor, üstökös vagy UFO? Vagy talán Tesla keze volt benne?!


(Naná, hogy a sorrendbe megint belekötnék :D)

A világ legkisebb kígyója. Barbadoson fedezték fel, mindössze 10 centiméter, és spagettivékony.
A kígyó Leptothphlos carlae névre lett keresztelve - a 3100 ismert kígyófaj legkisebbje. Az állatot Dr. Blair Hedges amerikai biológus fedezte fel. Miután a kutatók megtalálták az első egyedet, több száz követ fordítottak fel, hogy még egyet találjanak. Összességében Hedges és felesége mindössze két nőstényt talált.
Elmondása szerint valójában ezen fajból már volt három igen régi példánya, az egyik a londoni Természettudományi Múzeumban, és kettő Martinique-en, szintén múzeumban. Ám azon fajokat rosszul azonosították. Hedges magyarázata szerint egy új faj azonosítását igen megnehezíti, ha az élőlény ilyen apró. "Az apró állatoknál a különbségek sokkal finomabbak, és gyakran nem veszik őket észre". A modern genetikai ujjlenyomat vizsgálat gyakran az egyetlen módja a fajok szétválasztásának. "Az a nagyszerű, hogy két kistermetű kígyó között is ugyanolyan különböző a DNS, mint két nagyobb faj esetén, így lehetővé válik, hogy olyan különbözőségeket is észrevegyünk, amelyeket egyébként puszta szemmel nem látunk" - mondja Hedges.
Más kígyófajjal ellentétben - melyek egy nemzés során akár 100 tojást is leraknak -, a világ legkisebb kígyója mindössze egyetlen tojást rak.


Az elképesztő mértékűre emelkedett infláció miatt 100 milliárd dolláros bankjegyet hoz forgalomba Zimbabwe. Egy USA dollár jelenleg 70 milliárd zimbabwei dollárt ér, a 100 milliárdos bankjegyből a jelenlegi árak szerint egy vekni kenyeret lehet venni. Egy ember egy napi kiadásai 500 milliárd dollárnál kezdődnek a Robert Mugabe által vezetett, egykor nagyon gazdag afrikai államban.
A világ legnagyobb áremelkedése egyébként Magyarországon volt a II. világháború után, az árak 15 óránként duplázódtak. 1946. augusztus 1-jén a pengőt leváltotta a forint.
Ekkor 400 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 pengő (32 nulla a 4-es után!) ért egy forintot.


100 millió rúpiát (1,7 millió Ft) szórt le vasárnap repülőgépről apró címletekben egy indonéz férfi, hogy így reklámozza az általa kiadott könyvet.

Egon és Dönci - egy méltatlanul elfeledett (?) 100%-osan magyar, saját pénzből (0 Ft állami támogatás) készült egészestés animációs film! INGYEN LETÖLTHETŐ!!!

A pár szerint a hosszú házasság titka, hogy minden konfliktust el kell simítani még lefekvés előtt, hogy aztán csókot válthassunk, mielőtt ágyba bújunk. "Ez a mi aranyszabályunk. Manapság azért nem tartanak sokáig a kapcsolatok, mert a pároknak nincs elég idejük egymásra" - mondja Anita.
Régebben láttam a témáról sok filmet,videót.Volt is sok archív felvételem (hogy igazi volt e vagy sem az nem az én dolgom eldönteni).Olvastam is rengeteget az ügyben.
Igen valóban lehetett meteor csak az az érdekes hogy 1 kicsike meteordarabot sem találtak. (Az akkori,friss nyomokban). Persze azóta biztos számtalan dolog előkerült ami kétséget kizáróan bizonyítja h meteor volt.Mellesleg a meteor vagy egyéb kőzet darabok jóval magasabban elégnek ha pedig nem akkor becsapódnak.Itt ilyen nem volt.Persze még mindíg megeshet h hamarabb robbant szét.Egy meteor robbanásnak nincs akkora ereje h annyi fát ilyen mértékben és körcentrikusan kidöntsön, ha pedig mégis akkora meteordarab volt akkor az becsapódott volna.
Még egy dolog.A meteorbecsapódás (tudomásom szerint) nem jár fényjelenséggel (mármint maga a becsapódás).Ennek akkora fénye volt h a hegy túloldalán élő falubeliek közül eltakart szemmel is megvakultak mikor látták a robbanással járó fényeket a hegyek fölött. (Talán csak ez is kamu,meglehet).Minden esetre érdekes hogy az orosz titkosszolgálat vagy hadsereg vagy mi a robbanást követően alig pár órával kint volt és az egész környéket teljesen lezárták.Egy meterorért megtennék? Lehetséges.De itt van az a dolog is h a fák törzsében fémszilánkokat találtak.Ez szintén nem származhatott meteorból.
A lényeg csak annyi hogy szerintem ez egy bonyolultabb és összetettebb dolog amire sosem fogunk igaz és teljes választ kapni.
Viszont még annyi hogy (és ez azért lehet hogy kicsit hihetőbb) az oroszok annak idején TESLA HALÁLSUGARA-ként emlegetett dolgot,berendezést,fegyvert (kinek hogy tetszik) vádolták a történtekért.
Ekkor elhangzott egy megjegyzés, miszerint ahhoz hogy teszla berendezésével ilyan távolságra és ilyen erejű csapást mérjenek akkora energia kellett volna hogy a lövés pillanatában a FÖLD tejles légköre elégett volna.
Ezeket én se megerősíten sem cáfolni nem tudom.Mindenesetre érdekes h naponta mennyi meteor csapódik be a bolygó felszínére (kisebbek és nagyobbak) és 100 év alatt még csak hasonló sem volt.