
Csak egy kis olajozásra van szükség... ;)
Nas | 2014.01.19. 21:43:21Sufnituning. :D
A hatodik érzék nem létezik
Pár hónapja ugyanezen a hírportálon: Tényleg van hatodik érzék
Nektek mi a véleményetek, szerintetek létezik, nem létezik, volt-e már tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?norberto87. | 2016.03.03. 14:37:16Szia"norbertvincze".
Mire jutottál az extraszensz olvasással kapcsolatban?
Így több hónap után?
Üdv: Norbi

Pavarotti lelke újra közöttünk van.
justil | 2014.01.15. 03:00:09Fú, akinek nem esik le az első hang után, hogy ez fake, annak igen élénk lehet a fantáziája :)

Valakinek rossz napja van...
Ravennë | 2014.01.14. 00:16:07Hát persze, mellékállásban meg tulipánárus is. :P

Betegizé
Akinek nem volt elég, van még több is belőle.AtiBoa | 2016.07.25. 20:55:05Ja, az. Meg segghulye is. Okeeeeee.
Te pedig McDonalds's-ban arulod a sultkrumplit / kimentel kulfoldre, mert semmihez sem ertesz, de ott legalabb a WC pucolast is megfizetik ;)

Biztosan daráló van a hasában...
Tooni | 2014.01.13. 08:07:174 gyerekes, akkor tudom már hova tűnik a hús, rekonstruálódik benne pulyává :D
Minden alkalommal amikor ilyet bevág, eggyel nő a szám.

A ti apósotok is van ilyen jófej veletek?
LittleDeejay | 2014.01.09. 18:30:47Orbán-Simicska maffia. Többek között ezért tart ott az ország, ahol...

Jól áttekinthető statisztika a világ vándorlási szokásairól
oswaldo | 2014.01.08. 15:27:38sok értelme nincs max látványos, hol informatív az abc-ben sorba rakott országok sora? talán migráció alapján mennyien és hova vagy mortalitás vagy mittomén

Van egy kis tüzed?
cila | 2014.01.10. 12:20:58Volt egyszer egy lengyel film, A négy páncélos és a kutya. Ott tankkal vertek szeget a fába. Nincs új a nap alatt!

Sorozatos atomerőmű csődök az USA-ban
Az USA-ban az elmúlt években a csökkenő nagykereskedelmi árak miatt már az atomerőműveknek is pénzügyi problémái vannak, így ott most nem politikai hanem gazdasági alapon került veszélybe az iparág. Amit nem intézett el Fukushima és a zöldek, azt most a piac teszi lapátra.VBK | 2014.01.05. 19:01:55Nem kimondottan igaz az, hogy a legrégibb blokkok termelnek legdrágábban az Usában. Inkább azok drágábbak, ahol:
A) egy telephelyen csak 1 blokk van,
B) kis teljesítményű a blokk,
C) ritka típusú a blokk. (Amíg a franciáknál van 100 féle sajt, és csak 3 vagy 4 féle blokk, addig az amcsiknál nagyon sok egyedi blokk van. Ez mind egyedi k+f ráfordítást jelent, drága így az alkatrész utángyártása...)
És persze van, ahol az üzemeltetés volt hanyag.
Ami a posztot illeti: Az, hogy egy antiatom honlap 14 blokkra azt mondja, hogy be fog zárni, nem jelenti azt, hogy a valóságban is ez lesz. Pláne azért gondolom ezt, mert volt olyan blokk, amit a honlap azért sorolt a veszélyeztetettek közé, mert gőzfejlesztőt kell cserélni. Márpedig amerikában és a franciáknál már nagyon sok erőműben cseréltek hőcserélőt. (Arról nem is beszélve, hogy a hőcserélőket csak akkor szokás cserélni, ha 20-30 évvel meg akarják hosszabbítani az üzemidejét...
Egyenlőre 3 atomerőművet akarnak bezárni a több mint 100-ból (ebből a Vermontit a politikai légkör miatt, a San Onorfet a selejtes japán hőcserélő miatt) . Miközben a többinek megnövelték a teljesítményét, meghosszabbították az üzemidejét.
Építés alatt van viszont 4 vagy 5 új blokk...
Az 2007-ben még csakugyan az atomerőművek voltak a legolcsóbbak, ahogy azt valamelyik hozzászóló le is írta.
http://des.nh.gov/organization/divisions/water/wmb/coastal/ocean_policy/documents/te_workshop_cost_compare.pdf" target="_blank">http://des.nh.gov/organization/divisions/water/wmb/coastal/ocean_policy/documents/te_workshop_cost_compare.pdf
CSAKHOGY, azóta viszont lecsökkent a gáz ára az Usában (világpiaci átlag harmadára), így jelenleg a kombinált ciklusú gázturbinák a nyerők az Usában. Kérdés az, hogy mikor pukkan ki a palagáz-lufi...









