

Tegnap elindult az Auroracoin. Ez egy izlandi bitcoin klón, ebben is 21 millió a plafon, de az első blokkban legyártották a felét, azaz 10,5 millió auroracoint. Ezt a 10,5 millió auroracoint az izlandiak között osztják szét, egy főre 31,8 auroracoin jut, mától fogva 1 év alatt, annak, aki kéri. Csak izlandiak kaphatják, izlandi elektronikus ID-val. Egy év múlva a maradékot megsemmisítik. A rendszer üzemeltetésében bárki részt vehet, ugyanúgy van jutalmazva mint a bitcoinnál, jelenleg 25 auroracoin egy blokk legyártása.
Jelenleg 10-15$ között mozog egy AUR (auroracoin), azaz kb. 100e Ft értéket osztanak szét most Izlandon. A postképre kattintva látható, hány %-ot osztottak ki eddig.
Historikus árfolyam.
Milyen jövőt tippeltek neki? Vennétek? Milyen mozgást tippeltek a következő 1 évre?


A ház összeállításához mindössze egy akkus csavarbehajtóra van szükség, szinte úgy lehet összerakni, mintha Legóból építenénk meg: a különböző szigetelő elemeket – melyek újrafelhasznált anyagokból készülnek – fa panelek választják el egymástól. Felhúzása rendkívül alacsony költségből kihozható: 200 euró/négyzetméterból (körülbelül 60 ezer forint/négyzterméter), egy 70 négyzetméteres ingatlan felépítése tehát 4,2 millió forintból kijön, ráadásul a fűtésre sem kell sokat költeni, mivel energiafelhasználása a passzívház-sztenderdeknek is megfelel.
Az ingatlanból jelenleg úgy tűnik, egyetlen bemutató darab található Franciaországban.

Bizniszpártok jelöltjei és naiv idealisták egyaránt ott lesznek majd az idei parlamenti választásokon. Különösen Borsodban nagy a nyüzsgés, ahol szinte Tiszát lehetne rekeszteni az indulókkal. Van, aki a pénzért csinálja, más tenni vágyásból, és akad, aki csak szálka akar lenni a talpban.
(A képen egyébként Budai Mária országgyűlési képviselőjelölt látható)


...bár az nem is sok. Vannak, akik egész életüket ott töltik. ;)

A nőnapot Sztálin tette hivatalos ünneppé, hogy aztán rögtön burzsoá-ellenes állami ideológia legyen belőle. Ehhez képest kész csoda, hogy most világszerte megtartják, sőt, van ahol szabadnap is. Hős anyák, brigádbulik beatzenével, suksük és ajándék fakanál: egy kitalált ünnep fejlődéstörténete. De miért éppen március nyolc?

Nőgyógyásznál:
- Hölgyem van egy rossz, és egy jó hírem. A vibrátort nem sikerült kiszedni, de kicseréltük az elemet. ;)
