
Magyarország sokkal rosszabbul teljesít
Az elmúlt négy évben a környékünkön mindenki nagyon durván otthagyott minket. Sokkal kevésbé növekedtünk, mint az uniós átlag, vagy bármelyik szomszédunk. Miközben hozzánk képest ott tényleg voltak megszorítások is.
Mindenhol víz és sehol egy sziget. ;)
közlegény | 2013.11.10. 13:19:31Ennyi víz, aranyhal nélkül.

„Fagyállóval gyilkolt a meglopott gazda” (ezt a köcsög indexes címet! Egyébként nem gyanúsított a borosgazda, már több újság leközölte...)
„Itt másztak be„: Mindent megmutatott a fagyállós gazda
Halálosan megfenyegették a fagyállós gazdát
Ti meg minél előbb cseréljétek ki a villanykörtét a sufniban, nehogy véletlen beleessen a tolvaj a fűkaszába!bungle | 2015.11.12. 17:49:08www.borsonline.hu/20151112_fagyallos_gyilkossag_koszonom_hogy_megolted_a_fiamat

A trollok életre keltek
Hogy ment régebben az úgynevezett trollkodás? Nem is volt szó szerinti trollkodás meg trollok: edzett fikanickek voltak, az internet - esetünkben a magyar internet - kellemes névtelenségébe takarózva. Aztán jött az iWiW meg a MyVIP, ahol először nyertünk fájó betekintést az általunk kevésbé ismert, lenézett rétegek mindennapjaiba, de ez még mindig egy elviselhető szint volt. A baj az ott kezdődött, hogy a buta néprétegek felfedezték maguknak a facebookot.
Közöttetek is van olyan, aki az okvetlenkedő, kotnyeleskedő, mindenbe hülyeségeket belekotyogó nagynéniket inkább jótékonyan tiltja és rejti? Aki az angol nyelvű, közérdekű üzeneted alá valami orbitális baromságot odaír, pl. hogy "fordicsd le légyszives"?
Amikor ütnek a szavak
A hatásfokot, beépülést illetően mindenkor a szülők a legeredményesebb hipnotizőrök.
Néhány példa arra, hogy milyen mondatokat kerülj a gyerek neveléskor, ha azt szeretnéd, hogy egészséges, önbizalommal teli, jó kapcsolatokat építő, sikeres felnőtt legyen belőle.
Te milyen hipnotizőr vagy?norbertvincze | 2013.10.27. 15:49:15de akár az, hogy a "spenótot a gyerekre ráeröltetjük dolog" is komoly személyiségzavart képes okozni

És ezt akkor most mind meg kell inni! ;)

Mai hír: a 20 éves R. Renátó kirabolt és brutálisan megvert egy idős bácsit 100 méterre a helyi rendőrörstől. A későn elfogott
spermaszökevényférfi bevallotta, ő volt a tettes. Miután a rendőrök kihallgatták, elengedték, most szabadlábon van. WTF???Tegnapi hír: 14 évesen vezette a rablóbandát. A banda hónapokig tartott rettegésben egy egész falut, idős, egyedül élő, magatehetetlen emberekre támadtak rá és brutálisan összeverték őket, volt hogy 500 Ft-ért. Az ítélet felolvasása után az elítéltek közül ketten vidáman fordultak egymás felé, láthatóan többre számítottak, megbánás egy pillanatra sem látszott rajtuk.
Most komolyan minden napra jutni fog egy ilyen hír? És mi a f***ért engednek el egy ilyet, ha már be is vallja?imki | 2013.10.24. 19:35:43"5. Be kellene vezetni a családi felelősséget: 18 éves korig (de akár lehet 24 is), a bűnelkövető közvetlen hozzátartozóit is büntetni valamilyen módon, ha azok nem próbáltak a tőlük elvárható módon hatni a bűnelkövetőre."
A 18 év felettivel nem értek egyet. Ha valaki nagykorú, akkor már egymaga dönt az életéről, ő a felelős azért, amit tesz, minden helyzetben.
A 18 év alattinál viszont maximálisan okés, amit felvetettél.
Sőt, én azt tenném, hogy a 14 év alatti elkövetők esetében nem a gyereket büntetném, hanem a nevelőjét. (Meg részben ugyanezt alkalmaznám a 14 feletti esetén is.) Ha a gyerek megver valakit, azt úgy értelmezném, mintha a nevelője (szülő, stb.) tette volna ezt, és azért ítélném el. Plusz ráhúznám még a kiskorú szándékos veszélyeztetése címkét is, mint súlyosbító körülményt.

Várj kicsit, mindjárt rájövök a kombinációra!
cse' | 2013.10.24. 18:18:10Eszak-Amerikaban sok ilyen ajtogomb mind2 iranyba forgatva nyitja az ajtot

A 7 leggázabb női hiba, amelyektől menekülj!
Gyakran beszélünk a hibákról, amelyeket a férfiak jelentős része elkövet. Sokan háborognak ilyenkor: miféle „feminista” maszlag ez, ami azt sugallja, hogy „minden férfi szemét”? Nos, ilyesmiről szó sincs, éppen ezért most a leggyakoribb női hibák kerülnek terítékre. És biztosíthatok mindenkit: én, mint nő, az elsők között vagyok, aki elítéli ezeket a magatartásformákat! Nem, nem a női nemet, még csak nem is a barátnődet, hanem azokat a hibákat, amelyeket mindannyian hajlamosak vagyunk elkövetni...
Ti milyen hibákat tartotok elviselhetetlennek a másik nemben?Nas | 2014.01.18. 16:37:07Oké. Szerintem a hidegháború már ott elkezdődik, ha valaki (akár titokban is) elkezdi figyelgetni, elemezgetni a partnerét, hogy az hol tart, mennyivel többet ért el, mint ő, stb. Ez már azt jelenti, hogy nem a szeretet érzése dominál iránta.

Minden romában ott rejtőzik egy Martin Luther King
Alkalmazkodni kell az európai kihívásokhoz és eloszlatni a sztereotípiákat. Az első Roma Büszkeség Napján ezernél is többen vonultak.
A pártok négyévente megveszik a cigányokat7sleeper | 2013.10.24. 08:43:21"Minden romában ott rejtőzik egy Martin Luther King"
mint a cigány temetőben (gipcemetery):
Itt nyugszik a világ legnagyobb "itt a piros, hol a piros" játékosa. Vagy itt, Vagy itt, Vagy itt...
de ha minden romában rejtőzik egy Martin Luther King,
akkor minden "nem-romában" (ahogy mondani szokták), meg settenkedik egy
James Earl Ray..










Pontosan ezért nem avatkoznék közbe: diktáljon a kereslet.
"Az elszámolható reklámköltség egy olyan pont, amin bevételt lehetne növelni"
Amiből aztán ki lehetne pótolni a köztévé kieső reklámbevételei miatt lyukas költségvetését. Ki reklámozna, ha az reklámra költött pénz után is adóznia kellene (ami ugye nincs nála). Vegyünk egy példát: veszünk egy terméket 600 forintért, 300ért reklámozzuk, majd eladjuk 1000-ért. A tényleges hasznunk 100 forint, ami után meg is fizetjük a 25% adót, tehát marad 75 forint haszon. Na most számoljuk újra úgy, hogy a reklám költség nem írható le az adóból: így 400 forint után kell 100 forint adót befizetni, tehát a kereskedőnek egy fillér haszna nem marad adózás után. Nyilván senki nem dolgozna ingyen, szóval ez a reklámozás drasztikus visszaesésével járna, márpedig egy csomó szolgáltatás motorja a reklám kezdve a rádióktól a ker tévéken át a weboldalakig.
"Személyes véleményem, hogy ez a kormány jobb, mint az előző, VISZONT egyáltalán nem vagyok megelégedve a munkájukkal"
Hát, ha a Gyurcsány féle kormányra gondolsz, akkor szerintem kb egy szinten vannak. A Bajnai féle mentő kormány munkájával viszont elégedett voltam (nem követem a politikát, mert untat, de az elkapott foszlányok alapján Bajnai pénzügyi szakemberből politikus lett közben :-( )