Egy órára idén is elsötétül a Föld. 2009. március 28-án, szombaton, magyar idő szerint 20.30-kor érkezik el a globális lámpaoltás ideje a világon. A globális felmelegedés elleni akció tavaly nagy siker volt: egy órára a világ nagyvárosaiban kisütött a takarékosság és a felelős gondolkodás sötétsége. Idén még több lámpaoltót várnak.
A Föld Órája (Earth Hour) akció 2008-ban is megmozgatta az amúgy csúnyán pazarló, és sok helyen fölöslegesen világító világot. Tavaly magyar idő szerint március 29-én, este 8 órakor számos nagyváros borította önmagát sötétségbe. Sydney kezdett, majd követte Manila, Bangkok, Budapest, San Francisco, és így tovább...
Az eredeti kampányt az ausztrálok találták ki: először csak Sydney lakosait buzdították otthonaik világításának lekapcsolására. Az első Föld Órája 2007-ben nagy siker volt: Sydneyben 2,2 millió család és üzleti vállalkozás kapcsolta le a villanyokat egy órára. Mára a legnagyobb nemzetközi, klímaváltozás elleni akcióvá nőtte ki magát a kezdeményezés.
Idén március 28-án, magyar idő szerint 20.30-kor a világ minden táján lekapcsolják a villanyt egy órára - ez a Föld Órája. A cél az, hogy 1 milliárd ember és több mint 1000 város csatlakozzon az akcióhoz, bizonyítva, hogy globális összefogással eredményesen lehet fellépni a klímaváltozás ellen.
Tavaly 100 millió ember és 35 ország részvételét hozta az akció. 2008-ban már elsötétült a Golden Gate híd San Franciscóban, a római Colosseum, illetve a Vár és a Lánchíd Budapesten, jelezve egy olyan ügyet, amely minden órával egyre sürgetőbbé válik.
A Föld Órája 2009 világméretű felhívás minden egyes ember, minden üzleti vállalkozás és minden közösség számára. Figyelmeztetés a felelősségvállalásra, a fenntartható jövőért való tenni akarásra. Ezen az estén Európától Amerikáig újra híres épületek és terek fognak sötétbe borulni. Az emberek a világ minden táján lekapcsolják a villanyt egy órára, és csatlakoznak ahhoz a mozgalomhoz, melynek célja a természet megóvása, bolygónk jövőjének biztosítása. Idén több, mint 64 ország vesz részt a Föld Órája 2009 akcióban.
Itt a tavasz, kipattannak a rügyek, ideje kihajtani a ledes szentjános-birkákat a hegyoldalra! :D
...avagy a Kreatív Juhász Szakkör lelkes tagjainak tüntetése a Samsung ledes tévéi ellen. ;)mekszamnojz | 2009.03.19. 20:35:07most hogy számoljam így a bárányokat? belevilágítanak a szemembe bakker így nem lehet elaludni :D
A tavaly elhunyt Dirk Monteny művei.
Valerius | 2009.03.04. 16:52:16Nem csak a képei nagyon jók, a versei is. Pl a try questions instead eszement
A Noé Bárkájának is nevezett Lilypad City. Ha felépülne, találhatnánk tavat, hegyeket és boltokat is ezen a környezetbarát, úszó városon.
A terv Vincent Callebaut építészt dicséri, itt egy másik munkáját láthatjátok.hochenz | 2009.07.28. 14:48:41Nagyon bator elkepzeles. Igy elsöre vonzo is tud lenni. Vannak a tengeri viharokra vonatkozo statisztikak is, amivel ki lehetne valasztani olyan helyeket, ahol nem feltetlenül dobna meg ezt a saccra 500m atmeröjü szigetet egy nagyobb hullam, mert mondjuk alatta sekely a tenger meg miegymas. A tajfun a forgoszel az mas, de az ellen mar most is vannak vedekezesi gyakorlatok. Nyilvan mindent nem birna ki.
Lehetnenek egyedi formajuak, szinesek, miert kell pl mercedes jel minden ablakra satöbbi.
Ha csak prototipusnak tekintjük, nagyon igeretes. Azon tünödtem, hogy minek is sorolnak be ezt az eszközt.
Erdekes, hogy arra terveztek, hogy nem terhelje a környezetet, es eletteret adjon az embernek. Tan meg nagyobb tavakra is klasszul applikalhato lenne, oda ahol egyebkent a partszakasz nem alkalmas az epitkezesre, es nem akarjuk, hogy a vedett terület szepsege csorbat szenvedjen. Sehr cool.
Szégyen! A svédek rajtunk röhögnek Mark "új" dala miatt
"Akárcsak tavaly, úgy idén is többen azt feltételezték, hogy "bunda" volt az egész. A zsűri ugyanis rekord gyorsasággal, kevesebb mint 24 óra alatt döntött Mark mellett, ennyi idő elég volt nekik arra, hogy meghallgassanak 105 dalt és kiválasszák közülük a legjobbat."
Mark "klipje"
A svéd eredetiizébigyó | 2009.02.10. 14:27:36Blama! Eurovíziós dalverseny: Tompos Kátya is visszalépett!
http://hir.ize.hu/comments.php?post_id=23216
- Limnikus kitörés, avagy a "gyilkos bubis víz". A kameruni Nyos nevű krátertó mélyéről felszabaduló szén-dioxid 1700 (!) ember halálát okozta. Japán és német kutatók pedig pár éve a tengerfenéken, folyékony halmazállapotú szén-dioxidból álló "tóra" bukkantak .szaki77 | 2009.02.05. 15:15:36sima szódavíz, csak túl sokat csináltak. :DD
Úszó szigetek a Titicaca-tavon.
Az urók (így hívják a nádi szigetlakókat) az inkák szent tavában álló szigeteket építenek pusztán totoranádból és ott élnek a víz kellős közepén, a nádhalom tetején. Darabokra tépett, kiszáradt nádat szórnak hetente a sziget járószintjére, ugyanis a vízben alul található rész szépen lassan rohad, így fentről kell újra és újra pótolni a "talajszintet", hogy megmaradjon az 50 cm és 1 m közötti magasság. Ezeken a nádszigeteken állnak - szintén nádból - a kunyhócskáik, még mini templomuk is van.papaluige | 2009.01.31. 09:24:44JUnk az egyik nádkunyhóban, Te a másikban! nah jó, kijöhetnél néha t-mixerezni! :))
- Egy külvárosi autómosóban bármi megtörténhet. Bárki kérheti a szupermosást. Csak az a kérdés, hogy ki és mit akar lemosatni... A tavalyi AXN fesztivál nyertes filmje.Drawen | 2009.01.22. 12:41:03hát.. nekem sem jött át sajnos. értem én, hogy vér meg mosás, meg hogy most ölt a csóka, d hogy vadat vagy embert az még kérdéses szerintem(lehet pisztollyal is vadászni, igaz nem gyakori), de ha ezen túllépek, sem értem a srác viselkedését, főleg a film végét.. véres lett a ruhája jááááj és akkor mi van??? én pl csak heti kétszer háromszor gyilkolok és abból is csak egyszer szórakozásból:):P
Mark Gormley - Without You
2008-as videóklip. A tavaly előtti se rosszabb.armedarmy | 2009.01.16. 04:33:39ugye ez most nem komoly?
Ház a tónál
Fever | 2009.01.04. 19:54:42Vagy inkabb reggel kiálsz es szeded a hídpénzt:P
URL: http://www.earthhour.org/
Szöveg: Szavazz a Földre! Új kampány „Szavazz a Földre!” névvel. Az akció célja, hogy a 2009. március 28-án megrendezett Föld Órája üzenetét egészen a koppenhágai ENSZ nemzetközi Éghajlatváltozás Konferenciáig röpítse.