
Túlfogyasztás

Ez a legújabb japán fotózkodási őrület: bemászni valamibe
Még ha legalább egy bekapcsolt húsdaráló lenne...Valerius | 2013.09.03. 15:44:10De buzi vagy!

Házőrző cicácok :)
Szancso | 2013.08.22. 15:39:02Pláne nem egy körforgalomból. Mintha ezt a macskát már simiztem volna az előbb. :)

Oneness - lenyűgöző time-lapse felvétel Új-Zélandról
RT/TURBO | 2013.08.21. 16:55:57Kollégám meséli kb. 10000 huf-ba kerül 1 doboz cigi ott.....
Tesókám adj már 1 cigit....gondolom ez ott nem értékelt duma.

Angry Birds élőben

Ambient Backscatter - áram nélkül is működik az új adóvevő
Tévétornyok rádióhullámait használja az információ átvitelére. Áramot nem is igényel.KeleMan | 2013.09.03. 10:54:00Ahogy említik az oldal kommentjeiben is, detektoros rádiót én is építettem úgy 30 éve, amivel áramforrás nélkül lehetett hallgatni a rádiótornyok jeleit, csak egy jól méretezett tekercs, egy forgó kondi és germánium dióda kellett.
Ott sem látok lényegi újítást, hogy mi értelme igazából az ilyenfajta adatátvitelnek. Az RFiD is így működik, csak ott az olvasó adja a szükséges energiát, de abba meg amúgy is kell az áramforrás az adatfeldolgozás miatt...

Porszívó „ügynök” :)

Oktató bicaj? ;)
jackherer77 | 2013.08.22. 20:16:33Oktató bicsaj!

Száraz sampon teszt, avagy „ómájgád” már megint bepiszkított a macska... ;)
Élien | 2013.08.26. 19:52:58Évekig dolgoztam Bobcat-en. Remek gépezet!
Szinte az ember és a gép összeforr az idő folyamán, minden apró rezdülésre reagál.
Ha tisztelettel bánsz vele, baj nem lehet...

Új extrém sportág: medence átúszás 1 üveg vodka után. Te meddig jutnál? :D
paganmantis | 2013.08.21. 23:47:50Tudtátok, hogy az észtek litvánok lettek?










A köznapi beszédben "szellemi" alatt olyan dolgokat, fogalmakat értünk, amiknek nincs fizikai formájuk. Pl. egy vers, egy ötlet maga az szellemi dolog, mert ugyan le lehet írni, de az csak a papírra vetett változata lesz egy elvont jelenségnek. Az ateisták sem vitatják, hogy léteznek szellemi dolgok a szó ilyen értelmében, csak mi szellemi alatt inkább azt értjük, hogy gondolati (aminek a kialakulásáért viszont nagyon is valós idegi, biokémiai folyamatok felelősek). Amiről te beszélsz, az a "lélek", ami a vallásos felfogás szerint az ember testtől független, természetfeletti, örök életű lény(eg)e. Ez teljesen más téma. Kíváncsi lennék, hogyan tudnád pontosan definiálni, hogy ez a "szellem" - ha létezik - tulajdonképpen micsoda, mert ez volt az eredeti kérdés. Az pedig nem érv, hogy "én érzem, hogy igazam van", mert mindenki ezt érzi...