
A hónap dolgozója :)

Egy néni, aki híven tükrözi MINDKÉT oldal szavazótáborát
hawkeye | 2014.09.20. 08:34:06
Családunk egyik tagja az egyik, túlnyomórészt idősek lakta körzetben a szavazókör tagja, majd elnöke volt, igen hosszú ideig. Aztán elege lett abból, hogy majd' negyed század után minden harmadik szavazó arról kérdezősködött, hogy mit kell bejelölni, ha ő az MSZMP-re akar szavazni...

Kilöttyenésmentes autós pohártartó
Achilles | 2014.09.22. 12:20:57Az amcsik tuti giroszkóppal oldanák meg :-)

91 ostorcsapás a Happyre táncoló fiataloknak Iránban
Ti is keveslitek?zuu | 2014.09.22. 08:49:08-náluk tilos a nyilvános tánc - ez nekünk felfoghatatlan
-nálunk tilos nyilvánosan megkérdőjelezni pl. a holokausztot - szerintem ez meg nekik felfoghatatlan
(költözzünk el innen? )

Letoyota... izé... pisilte ;)
Ytsro | 2014.09.19. 22:41:46Valaki biztos régi vhs-eket selejtezett és megnézte 1969-ből a Kicsi kocsi kalandjait. Herbie :D

Reméljük, hogy itthon egyik Bubi használó sem kap kedvet ilyen és ehhez hasonló mutatványokhoz!:)
Roli979 | 2014.09.20. 23:31:30oroszoknál nem sokáig húzná... :D

Fő a biztonság! ;)

„Ó, ha rózsabimbó lehetnék... Rám szállnának szépen a lepkék!” :)
Szancso | 2014.09.18. 21:30:11Arról nem is beszélve, hogy egy éjszakai pillangó, a nagy nyilvánosság előtt fuvolázik. ;D
A vizuális effektek hollywoodi legendája, Douglas Trumbull olyan technológián dolgozik, amellyel a vásznon látott filmeket gyakorlatilag valóságként érzékelheti az agyunk. Ráadásul ez nem a felbontás vagy a dimenziók kérdése. James Cameron ráharapott, a nézők azonban nem feltétlenül járnak jól.tányérat | 2014.09.20. 14:47:40Itt egy ilyen videó, szerintem teljesen rendben van, végre nem akadozik a nagy mozgásoknál a kép, és minden képkocka olyan tiszta a nagy felbontásnak köszönhetően, mint egy fotózott kép, de a fókusz attól nem tűnik el: http://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U

Ez a sok jó ember nekem integet? :D
Tooni | 2014.09.18. 15:18:35Jóóó :)










M.o.-n most ez egy kicsit árnyaltabb, mivel jön az önkormányzati választás.
Mert mi van alaphelyzetben? A hivatal el akar valamilyen nagyobb munkát végeztetni a közmunka keretében: pályázat, amihez terv, költségvetés, etc..kell. Már eleve tudják, hogy mit akarnak.
Most mi van? Orbán úr(?) kiadta: vegyetek fel embereket, hogy jó legyen a statisztika, miegyéb, kampánynak jó az adott körzetekbe.
Megkapja a hivatal az állandó munka mellé felvett emberekhez még a plussz létszámot, esetünkben kb 60 főt, akiknek aztán munkát kell adni. De sok esetben csak vakarja mindenki a fejét, hogy mit?
Ilyenkor szokott lenni az a fajta munka, amit a fenti remek példa mutat.
A másik probléma ami lehet, hogy ugye ezek az emberek a falu lakói, akik rövidesen szavazni mennek. És van egy főnökük, aki esetünkben a polgármester, vagy valaki más, aki polgármester akar lenni, és mivel kis falu, ismer mindenki mindenkit, nem is nagyon akar pattogni a fegyelem miatt.
Az én csoportom pölö elsőrangúan végzi a munkáját, annak ellenére, hogy látszólag többnyire ülünk és lesünk ki a fejünkből. Az elsődleges feladatunk a bozótirtás, gyomtalanítás egy adott területen, amivel nagyon jól haladunk a nehéz terep és körülmények ellenére. (Szemetes, köves, romos házak, esetenként vízakna, kút, ilyesmi)
Megcsináljuk az adott területet, és a beosztottjaim úgy belehúznak, hogy igen nehéz őket követni. Az aznapra kiadott meló megvan, de mivel 8 óra, nem lehet haza menniük. Itt jön a képbe a lötyögés.
Fegyelmezett, jól dolgozó csapat, DE csak egy része az egész bagázsnak. Akik aztán nem viszik túlzásba a munkát.
És ilyenkor jön a megszokott téma: "ha ők, akkor én miért ne?" Amikor elkezdődik ez a szöveg, akkor van vége mindennek, mondhatnám drámaian.
Mindegy, lehetne ragozni ezer évig, a lényeg úgyis az, hogy: mindenki tudja, hogy ez alibi meló. Nem termel dzsídípít, max annyi haszna van, hogy az a terület szép lesz egy darabig, legalábbis, amíg vissza nem nől a gyom, de akkor már nem vesznek fel rá senkit, mert nincs választás, nincs nyali, nincs pénz.
Az embereket korlátozott ideig veszik fel, néhány hónapra. És akármit csinál, esélyes, hogy legközelebb is felveszik vagy nem. Nem rajta múlik.
Vicces történeteket meg tudnék mesélni. Ja igen: és ez nem cigány vagy magyar kérdés. Mert itt látok olyan embert mindkét oldalon, aki tud és akar is dolgozni,de olyat is aki nem.
Itt fejben dől el minden, de nem a mienkben, hanem A fej -ben. És a fejétől bűzlik a hal.