
A cryptozoológia olyan élőlényekkel foglalkozik, amiknek létezését az egzakt tudomány kétségbe vonja: Bigfoot, Chupakabra, Nessie, Yeti és társaik. Az oldalon lehet válogatni közülük. Ki melyikkel találkozott már? :)
Az is előfordul néha, hogy egy korábban kitalációnak vélt fajról kiderült, hogy mégis létezik, például az óriás tintahal.
Persze a tengerek mélye továbbra is tartogathat meglepetéseket. :)
További mélytengeri finomságok: 1. rész, 2. rész, 3. rész.
Elszigetelt brazíliai törzset fedeztek fel a levegőből.
Brazil illetékesek szerint a perui határ közelében, a távoli nyugati-amazonasi dzsungelben fellelték és lefotózták az ország egyik utolsó olyan törzsét, mellyel korábban nem volt kapcsolat.Chino | 2011.02.22. 08:22:06Semmi nem követeli meg igaz. És bocsáss meg, hogy én megpróbálok ember maradni, még akkor is ha nem látsz és nem ismersz. Bár lehet, hogy ha most személyesen mondtad volna, akkor már nem állnál két lábon. De sajnos ezt sosem tudjuk meg...

A videó mögött egy felettébb mély lélektani gondolatmenet található. Aki megfejti, kap egy csokit.
Muszti | 2011.02.24. 14:46:46A men-jen ki pedig onnan ered hogy egy magyarországi nyelviskolában angol nyelvvizsga órán egy srác felelt, és nem a királyi angol nyelvet használta hanem utcai szlengben beszélt. A tanár idegbajt kapott és ráordított MEN-JEN KI!
Később előszeretettel nevezték jenkinek a szlenget beszélőket, s amikor Amerikát elfoglalták, akik az északi részre kerültek, azok a szlengesek voltak, a déliek pedig irodalmi nyelven beszéltek. Többek között ez is volt háborújuk egyik kiváltó oka.
A jenkik hamburgerrel és hot-doggal etették katonáikat, így könnyűszerrel megnyerték a háborút, mivel a déliek a burritó hatására csak 30 perces wc megszakításokkal voltak képesek harcolni :D

Szerintetek melyik az igazi? ;)
Ötletes reklám...Whitee | 2011.02.10. 15:45:36Az összesnél tudtam, hogy melyik. :) Az árnyékokat ha jól megfigyeltétek, észre vehetővé tette, hogy melyik a valódi, illetve melyik a fotó. :)

Liv Boeree
Gondoltad volna róla, hogy asztrofizikus, aki nem mellesleg a PokerStars profija, vasárnap este megnyerte a Sunday Wurm-Upot, 147 780 dollárt, vagyis 30 millió forintot kaszálva ezzel? Ráadásul a gitárral sem bánik ügyetlenül!
Mai ismeretterjesztő rovatunkban bemutatjuk az Afrikai gőtehalat, amely nevéből is adódóan Nyugat-Afrikában él. Azért érdekes ez az angolnaszerű hal, mert elég különös technikát választott a száraz évszak átvészelésére, ami következőképpen néz ki.
"Berágja magát a talajba, mintegy 3-25 centiméter mélyre, ahol fészkelődéssel körtealakba görbül, hogy feje a külvilágra nyíló járat felé nézzen. Testét ebben az állapotban vékony, tokká keményedő nyálkaréteg fedi, levegőzni pedig két tüdejével tud. Ilyen állapotban akár 1 évig is kibírja."Nas | 2011.02.05. 19:37:43Blöááá... Akkor már használjanak angolnát...annak eleve megvan a formája, tölteni sem kell...

Videó egyetlen fényképből.
Szükséges hozzá egy "jófajta" fényképezőgép (Canon 550D Rebel), valamint nem árt mélyebben ismerni a Photoshop CS5 és az Apple Motion programokat.Kuly | 2011.02.04. 16:00:31És ezt egy géppel csinálják?
"Amennyiben szabad akaratból és teljes hittel elfogadod, hogy Mennyei Atyánk gyógyító energiája Marika közvetítésével gyógyítja testedet - lelkedet - szellemedet, vetítsd ki Marikát magad mellé, vagy elé, naponta 3 x 5-30 percig /érezni fogod, hogy meddig/ és kérd a gyógyító energia áramlását."Kuly | 2011.01.26. 22:26:50Hát nem semmi egy Marika jez! MMMMMmiccccssssoda kisssugárözás!

A dogonok Mali bandiagarai száraz fennsíkán élnek a XIV. század óta. Egy évben csak egyszer halászhatnak az Antogo-tó "szent vízében", ilyenkor percek alatt "megszabadítják" a tavat a halaktól.
Kis adalék a dogonokhoz: ez a primitív körülmények között élő nép elképesztő csillagászati ismeretekkel rendelkezik, tudását szájhagyomány útján őrizte napjainkig. Sirius gyermekeinek nevezik magukat, és azzal ejtették ámulatba az 1930-as évek elején a francia antropológusokat, hogy mindenféle műszer nélkül olyan bolygók létezéséről beszéltek, amelyek a Földről nem láthatóak, s melyeket csak a 19. század derekán erősítettek meg a csillagászok, különféle számítások alapján.
Hasonló post, csak fotókkal.Tooni | 2013.02.01. 12:15:44:D

Ez történik a forróvízzel -30 celsius fok környékén.
(Pár helyen azt olvastam, hogy ez "fake". Szerintetek? ;))brier | 2011.01.25. 15:12:39jol néz ki én is kiprobálnám ha nem fagyna szét a seggem kint :D










http://pics.coldline.hu/pics/188098-20110304-UaX0gW.jpg