
Újabb gyöngyszem a Maunika showból (tegnapi adás).
Szerintetek ez talán megrendezett? :) Mert szerintem nagyon nem...
Svéd turisztikai film 1936-ból
A 10 és fél perces alkotás 1936-ban készült és van benne minden: légifelvételek, Halászbástya, díszőrség, Lánchíd, néptánc (kötelékben végrehajtott borospalack-szlalom, már ezért érdemes megnézni!), Hősök tere, Nagy-Magyarország virágokból, Vajdahunyad vára a Városligetben Egy több mint hetvenéves, a magyar székesfővárost bemutató turisztikai filmre bukkantak a svéd közszolgálati tévé archívumában. A *Bada i Buda*, azaz Fürdőzz Budán! című, tíz és persze fő attrakcióként Budapest fürdői, melyeket a riporter a világ legszebb fürdőinek nevez Európa legszebb városában.
A minősége nagyon jó, a képek hihetetlen frissességükkel azt a benyomást keltik, mintha ott, vagy inkább AKKOR itt lennénk! Valóságos időutazás! Régi Böske-híd, régi autók, régi fürdőruhák, régi hullámfürdő(!), régi falombok régi szélben, stb. Oh! Megjegyzendő, hogy még üresek a domboldalak! Ahhoz képest ma már hogy teleépült.
(Nem volt szívem átírni az eredeti szöveget. Cableguy)brandboy | 2009.04.02. 07:35:09Kár, hogy nem sikerült ennyire szépen visszaépíteni se a Parlamentet, se az Erzsébet-hidat, és még sok-sok mindent. :(
Senki le se szarná Prágát, ha eredeti nívójában építették volna föl Budapestet.

A biatorbágyi villamosmérnök robotja eredetileg formafűnyírónak készült, de már rajzolni, zongorázni és táncolni is "megtanította" alkotója. Négyszáz pályázó közül bekerült vele az első nyolcba egy többfordulós világversenyen. Európából Figaro az egyetlen robot, amelyik még versenyben van. Ha benne lesz az első ötben, akkor az orvosi műszerfejlesztéssel foglalkozó fiatalembert meghívják a pályázatot meghirdető cég központjába, a kaliforniai Szilícium-völgybe egy konferenciára.
Ha tehetitek, szavazzatok rá, szerintem tehetséges a srác.Ency | 2009.03.12. 08:05:53Hé, az egyik ismerősöm is a Szilícium-völgybe megy konferenciára, csak ő IT-s arc.

Tárgyaink története
A pár nappal ezelőtti videó eszembe juttatta ezt a valamivel érdekesebb és kézenfoghatóbb videót, noha Amerika-orientált, nagyon ajánlom mindenkinek, mutassátok meg másnak is.Tessék elgondolkozni a látottakon s hallottakon. Köszönöm a bolygónk nevében is.
(bocsánat a szegényes minőségért és láma post szövegért)Erunder | 2009.03.10. 11:07:03Halál, űr (bár az már nem sokáig, sőt lehet h már most is elég szennyezett hisz már ott is megvetette a lábát az ember), esetleg elmenekülhetsz még a képzeletedbe (sajnos ez a verzió az ép elméd megbomlásával és diliházzal jár). :D
Tud valaki egy kicsit szlovénül, mert nagyon kiváncsivá tett a térkép... :D Vagy láttad már valahol ezt a térképet? (Remélem, hogy nem csak én vagyok rá kiváncsi). Szóval mit írhanak a blogban?Laci | 2009.03.11. 23:29:20Most beszéltem Nostradamus-szal. Aszongya, készüljünk a legrosszabbra, mert azontúl csak kellemes meglepetésben lehet részünk. Nem lesz ugyan 3. világháború, de lesz "világra szóló háborgás". Az Európai Unió, akárcsak a római birodalom, miután már képtelen tovább növekedni, összeesik, véletlenszerű dirib-darabokra fog szétesni mint egy kiszúrt hólyag. Német o.-ban a hitlerjugend utódaként megjelenik a "Weise-jugend" (ezt Nostradamus mondta, nem én). Lesz egy indulójuk is,valami ehez hasonló: http://ingeb.org/Lieder/merkedir.html

Egy érdekes összeállítás.
Mindenesetre én nem adnék kávét ilyenben! :]AK47 | 2009.03.09. 12:52:58Talpalávaló :D

Szarvasok a "szar vasak" ellen. :)
(De szar, de jobb nem jutott az eszembe. :D)pigeon | 2009.03.10. 00:37:41Terror, terror!

Ha valaki nem tudja kezelni a szerszámot...
bandee1219 | 2009.03.13. 18:14:44hát, ezután egy darabig biztos nem tudja kezelni....

Sokat boldogat nemzetközit és nőnapot!
(no meg Zoltánnapot)horeszpofabe | 2009.03.10. 13:19:17mi a 2. zene ami alatta megy? ha meg nem kérdezem
köszönöm a válaszokat akár előe akár utólag
meg boldog nőnapot kihányok minden női nemü látogatónak eme oldalon utólag

Nem várt fordulat... :)
Grábor | 2009.03.08. 15:36:14Unable to load stream. Please try again later. Sorry for the trouble. ezt irja ki és nem akarja lejátszani napok óta csak ezt a feliratot tudom megnézni.Tudom mit jelent nem kell elmondani.tanultam vagyishogy tanitottak nekem angolt.:)










http://www.youtube.com/watch?v=mQ2T2k3y7T8