
Ha esetleg valaki nem lenne tisztában vele... hátha segít! ;)
eol | 2010.05.31. 10:25:37Örülj neki, jobb 0%-ra lánynak lenni, mint 59%-ra fiúnak :D
Budapest Pride 2009
2009.09.05. Szombat, 13.00 - Meleg Méltóság MenetNem tudja valaki, Hetero Méltóság Menet mikor várható?Nas | 2010.03.02. 18:25:55Na, most néztem vissza ide egy másik post kapcsán...bocs a kései válaszért. :)
"ám véleményem szerint mégis vétek lenne elsiklani e momentum felett, tekintve hogy egy olyan jelenségről beszélünk, ami mind a gerincteleneknél, mind a gerinceseknél előfordul, ennélfogva tehát kétségkívül lehet (és kell is) azt evolúciós szemszögből vizsgálni"
Persze, hogy lehet, de ilyen komplex, idegrendszeri jellegzetességek által befolyásolt, szociális viselkedésből is adódó jelenség vizsgálatakor egyértelmű párhuzamot nem lehet a Drozi-ember összehasonlításokból levonni (ilyet max. alapvető működést befolyásoló, nagy mértékben konzerválódott housekeeping gének esetén lehet tenni - mint amiknek vizsgálatára használják is modellállatként az ecetmuslica törzseket).
"Én leginkább úgy tudnám elképzelni, hogy a genetikai hajlam önmagában nem elég, legtöbbször szükség van a viselkedést kiváltó, az azt indukáló környezeti tényezőkre is."
Nyilván, ezért mondom, hogy olyan nincs, hogy genetikailag elrendeltetve homoszexuális lesz valaki. :)
"Jogos lenne amit mondasz ha a homoszexualitás csupán a madaraknál és az emlősöknél fordulna elő..."
Szerintem ez így is jogos, bármely fajra igaz, amit mondtam. :) A leszármazási törzsfán sincs semmilyen szabályszerűség a homoszexuális viselkedés megjelenésében...ez csak még jobban alátámasztja, amit mondtam.
"Ezzel viszont az a gond, hogy ha nem lenne öröklődő, akkor egyrészt csak az adott környezeti hatásoknak kitett emberek lennének homoszexuálisak (márpedig ez nem így van), másrészt pedig minden egyes egyénnek, aki ezeknek a bizonyos hatásoknak ki van téve homoszexuálisnak kéne lennie, ami megint csak nem igaz."
Ezt nem tudhatod, ezt célzó kísérleteket nem lehet beállítani: egyrészt etikai szempontok miatt, másrészt mert túl sok faktort kéne párhuzamosan figyelembe venni. Így viszont az is csak találgatás, hogy nem így van. :) Nyilván nem olyan egyszerű a dolog, hogy aki meglát egy pöttyös bilit kiskorában, az homoszexuális lesz...

Örök igazság: ami nem megy, azt nem kell erőltetni. :)
gvereb1 | 2009.08.25. 12:04:41Tanulság: legközelebb elsőre !!!

Japán Família Kft.? ;)
Fireblade1000 | 2009.08.24. 20:30:32Ennek sok értelme volt!!!

200.000 angol font (~62M Ft) és 51 sebészeti beavatkozás, hogy Nileen Namita, a 49 éves, háromgyermekes anyuka olyan legyen, mint Nofertiti (más átírásban Nefertiti) ókori egyiptomi királyné.
Megérte? ;)|-=O=-| | 2009.08.31. 14:16:52Miért, ha Demjén Rózsinak sikerült magát átoperáltatni: http://funlista.funpic.hu/?page=attachview&message=31942&attach=1

Shakes & Fidget képregény magyarul.
A már-már kultképregény rajzolói Oskar Pannier és Marvin Clifford egy német páros. Eredetileg az első részeket, még a gamona.de WoW-os részlege adta ki, majd később megalakult a hivatalos honlap.Kiscsuri | 2009.10.08. 21:54:54Igen néha örültem h WOW-ozok mert télleg kell :)

Néhány ötletes önéletrajz.
gvereb1 | 2009.08.22. 10:34:55szépek, 50ből 1 magyar hr menedzsernek biztosan tetszik :)

Nem is értem miért állíthatta meg őket a rendőr... ;)
1nessa | 2009.08.21. 23:23:51igaza van Frankienek...nem tetszik nem kell odanezni...egyebkent a mamikat majd a papikak lesik majd:)
Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!

Így kell grill partit tartani társasházban... ;) Nehogymá' a lakásban terjengjen az olajszag! :D
Fireblade1000 | 2009.08.19. 22:51:42sztem is jó ötlet.









