
Eközben Oroszországban

Egy buszvezető szemével
Nálunk is sokat romlott a közlekedési morál az utóbbi években. Úgy néz ki az utakon már csak ellenségek vannak, rengeteg lett az agresszív söfőr. Felmérések bizonyítják, hogy a KRESZ be nem tartása, gyakorlatilag semmibe vétele okoz mind több balesetet. Egyik legfőbb probléma a féktávolság be nem tartása, gyorshajtás, irányjelzés elmulasztása, és valamiért az "én vagyok az utak királya" érzésből adódó hamis és önhitt hatalmi érzet. Vannak gyenge törekvések a közúti rend visszaállítására, akadnak szép számmal, akik azt szorgalmazzák, hogy minden gépkocsivezető néhány évente PAV-on (pályaalkalmassági vizsgálaton) venne részt, és megismételné sikeres KRESZ vizsgáját. A kezdeményezés célja az agresszívvé, labilissá vált söfőrök kiszűrése, és KRESZ tudásunk napra kész ismerete. Ettől várják a csodát, a magyar közlekedési morál javulását, valamint a szigorúbb, és rendszeres rendőri ellenőrzésektől.imki | 2013.02.21. 20:20:49Érdekes, de az utóbbi pár évben engem nagyon meglepett, hogy milyen előzékenyek lettek az autósok a gyalogosokkal szemben. Már akkor fékeznek, mikor közelítek a gyalogátkelőhöz. Igaz, Pesten nem nagyon járok, de vidéken akármerre jártam, igenis észrevehető volt, sőt, kifejezetten szemet szúró a korábbi (mondjuk 10 évvel ezelőtti) állapothoz képest. Még mindig gyakran előfordul velem, hogy várom, hogy elmenjen a kocsi, és csak pár pillanat után döbbenek rá, hogy engem épp enged át. Mindig meg szoktam nekik köszönni ilyenkor.
Szóval nem biztos, hogy az általánosításod ebből a zsempontból célravezető volt.
Hogy ehhez a rendőröknek mennyi köze van, azt nem tudom, de bizonyára azért van közük hozzá nekik is.

Libsi, katkó, cigó, ratyi: szélsőséges lista az ELTE diákjairól
Éveken át listázta az új hallgatókat az ELTE BTK Hallgatói Önkormányzata (HÖK). A gólyatáborba jelentkezőket világnézetük, pártszimpátiájuk, felekezeti hátterük és vélt származásuk alapján jellemezték.
A miért nincs nőm verseny győztesei. Kis angol tudás nem árt.

Djesus Uncrossed
Mi lenne, ha Quentin Tarantino rendezne egy filmet Jézus feltámadásáról? ;)k.zsolti | 2013.02.19. 19:51:33Ez a film minden teológiai frázisnak ellentmond, Jézus nem bosszúálló, csak az apja.
„Magyarországnak vége lesz, ha így haladunk. A magyarok kimennek külföldre, Cigányország lesz helyette, és egymást fogjuk ölni élelemért.” Az Ózd melletti Farkaslyukon azért is verekednek, hogy ki dolgozhasson ingyen.bungle | 2013.04.29. 13:29:41Ózd: szellemgyár, Jobbik-menet és harmadik világbeli nyomor - hangos képriport
http://hvg.hu/nagyitas/20130426_Ozd__Hangoskepriport

Szerepcsere - az edzés
Korábban: Szerepcsere - a randiPeters | 2013.02.18. 19:11:51Osztom a véleményed.

Hétfő reggel :)

Mai cukizé: sípoló
kutyajáték..izé.. béka :)7sleeper | 2013.02.18. 10:00:12Pocicsiki Ágoston?

Akár tampon reklámnak is elmenne... ;)
Johann | 2013.02.18. 11:38:05Ha egy cápa eszik a kezedből, a lábadból is fog :)










Az 1:29-nél lévőnél szintén hiányzik eleje, hogy a nő a gyerekkel a kocsi elé gyalogol körültekintés nélkül, az autós éppen csak meg tud állni, hogy nem üti el őket, a nő meg "hálából" elkezdi rugdosni kocsit.