Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!
Néhány fiatal farmerlány elvállalta, hogy részt vesz egy jótékonysági célra készített naptár fotózásán, mindössze gumicsizmában.
ntunde | 2009.08.19. 09:30:07Szépek, természetesek...
Nem csak fotósoppolt luvnyákon kell(ene) nyálat csorgatni, welcome to the real world...

Döntsd el: iszol, vagy vezetsz. De a hármat egyszerre ne csináld!
A drogok és az alkohol hatása az autóvezetésre. :)lb7 | 2011.08.29. 15:00:45Nah ez! Sírok baz...:D

Az alkohol veszélyei. :)
Sünilány | 2009.08.26. 05:14:02:)

Világhódító hangyák
Mint az előző "hangyás" posztban láthattuk, a levélnyíró hangyák hatalmas, több négyzetméterre kiterjedő földalatti fészket építenek, ám a kolónia méretének tekintetében az argentin hangya (Linepithema humile) ún. szuperkolóniái még ezeket is überelik: egy ilyen több milliárd egyedből és milliónyi bolyból álló szuperkolónia akár több ezer kilométerre is kiterjedhet, ráadásul ezek a szuperkolóniák csupán részeit képezik egyetlen globális méretű "hangya-megakolóniának"!kukulkan | 2009.08.13. 10:54:46Ja, egyébként a kép ami a cikkben van rossz, az nem az argentin hangya, ugyanis az így néz ki:
http://myrmecos.wordpress.com/2008/04/13/how-to-identify-the-argentine-ant-linepithema-humile/

"Vakarjál már, vakarjál, minek tartalak?" 2. rész. ;) (az első...)
Nusihusi | 2009.08.10. 21:01:02Nagyon aranyos:) Inkább fordítva van: a gazdi azért tartja, hogy legyen kit vakargatni;)

Hírességek beállva.
1nessa | 2009.08.07. 15:20:14jajaja ...hogy razzak mar neki a fejet:D

Alvó emberek, és kedves barátaik.
Fireblade1000 | 2009.08.07. 11:15:57Valahogy úgy!!!:))

A "nagy harc"... ;)
AVIREX | 2009.08.03. 20:48:56fuh jaja.. laza 3 órás szett,atom szétmentünk mi is [: fél2 - fél5 yeah.. látom szereted a jó zenét :))))

Egy érdekes és részletes cikk a boszniai piramisokról.
Rengeteg cikk van még a neten ezen kívűl valamint videó is! Pl. itt!









