
Intel - Life without the Microprocessor
Az Intel videója arról, mennyi nélkülözhetetlen (?) dolog hiányozna az életünkből a mikroprocesszor nélkül. Elgondolkodtató...tikshow | 2011.12.15. 15:00:11a jelenlegi információ áramlás sebességével vagy mind latinul beszélnénk most vagy max 200 évig létezett volna
A hónap anyukája sorozatunkban: 11 éves vak lányát indította a honolului maratonon (42 km!)
A kislány görcsökkel küszködve támolygott át a célon utolsóként, miközben néha szinte vinni kellett.Lee77 | 2011.12.18. 19:09:4442 km nem túl sok: )))) Hát te hülye vagy hallod. Azzal dicsekedsz, hogy egy héten többször is futottál 10 km-eket? Ez valami vicc?
10 km futás az azért még nem igazán hosszútáv, a 20 már embert próbáló, 30 felett pedig nem tudsz futni, ha nem készülsz komolyabban (természetesen úgy gondolom, hogy értelmesen nem lehet lefutni, tehát nem gyalogolva, görcs nélkül), a 42 meg brutál. 30 felett már minden km fáj. Persze el lehet jutni az ultra távokig is, csak mondjuk több éves edzést igényel. Nem hiszem, hogy le kéne nézni ezt, mondván, hogy ez "csak" futás. Főleg úgy, hogy nem is próbáltad.
A BBC-ben néhány hónapja egy bróker élő adásban kimondta, hogy hülyére keresik magukat a válságon. Idézetek:
"A nagy befektetési alapok.. nem veszik be az eurómentést... tudják, hogy a piac menthetetlen."
"Nem érdekel minket, hogyan fogják a gazdaságot megmenteni... keresekedők vagyunk.. minden nap egy újabb válságról álmodok, mert keresni lehet rajta."
"A Goldman Sachs uralja a világot."Balintos | 2011.12.16. 14:30:44Amíg a válság meg nem szűnik, minden hónapban minden brókernek vágják le egy ujjpercét :)
na jó, ez túl középkori lenne, de lehet, hogy használna.

Bár a Mikulás már múlt héten lelépett, télanyó még lenyom nektek egy laza sztriptízt... csak mert rosszak voltatok! ;)
Vik\'otroT | 2011.12.15. 13:18:25Nyugi, a "virgácsot" szerintem el tudja intézni...

Szerencsére Mexikó elég messze van... hátha nem szivárog be hozzánk ez a betegség! :D
bungle | 2013.08.08. 15:21:09De. Kolumbiában. ;)

A játék végetért.
Köszönjük, hogy megint ilyen sokan játszottatok!
A nyertes Lalee85, őt hamarosan e-mailben értesítjük.
----------------------------------------------------------------------------------------
David Guetta játék!
Szeretnél egy páros jegyet a szombati David Guetta bulira?
Küldd el a jatek@ha.hu címre a nevedet, izé user nevedet és annak a 2 dj (formációnak) a nevét, akik fellépnek Guetta előtt és után a bulin.
Ne felejtsd el lájkolni is az izé Facebook oldalát, mert csak akkor nyerhetsz, ha ott is a barátunk vagy!
Izé Facebook oldala
(A megfejtéshez segítséget a képre kattintva kaphatsz...)
A játék szerda (dec 14.) 12.00-ig tart!Lalee85 | 2011.12.14. 17:49:27Köszönöm a jegyeket! :)
Nagy buli lesz! :D

Princess - nem egy hagyományos mesebeli hercegnő. ;)
Eraa | 2011.12.13. 18:40:27nekem is rögtön ez ugrott be:D

Ez jól fején találta a szöget!
Magyar cikk: Százas szöggel csillapítja fejfájásátKampec | 2011.12.15. 10:34:14"It might be dangerous, but he does have a point." :DDD

A jelenlegi orvostudomány valóban annyira hatásos rendszerben működik, ahogy nekünk jó?
Egy 40 perces riportfilm Ghislane Lanctot-tal, aki reflektorfénybe helyezi az üzleti alapokra fektetett orvosi rendszer céljait.Lusu | 2011.12.13. 15:23:22Kit könnyebb irányítani (megvezetni)? Az okos vagy a buta embert? Azt hiszem nem kell csodálkozni ha az egész világon ellehetetlenítik az oktatást :) Viszont azon se lepődnék meg, ha Irán még 20-25 évig működne mindenféle lerohanás vagy megtámadás nélkül, akkor a tudósok jelentős hányada onnan származna :) Lévén ők nem nagyon fekszenek meg a világot vezetőknek.

Farnsworth-Hirsch fusor - házilag elékszíthető fúziós reaktor
A Farnsworth-Hirsch fúziós reaktor a hagyományos fúziós kutatásokkal szöges ellentétben a fúzionálandó ionok felgyorsításával hoz létre légritka térben olyan gyors deutériumokat, amik reakciótérben ütközve 45 millió fokosra hevülnek és a tudomány által teljesen elismerten fúziónálnak. Gyakorlatilag házi eszközökkel megvalósítható és a tudomány által elismert már a 60-as évek óta, de az energia kinyerésének nehézsége miatt nem foglalkoznak vele és inkább dollár tízmilliárdokat öltek bele más kutatásokba.
A leg übergeek-ebb dolog, nekem kell egy!bungle | 2013.02.14. 18:55:28exortus küldte:
URL: http://www.youtube.com/watch?v=JAsRFVbcyUY
Szöveg: "Google solve for X: Fusion
A Google több technológiai területen is aktív, köztük az energetikában. A Solve for X programjuk keretében összefogtak a világ egyik leghíresebb technológiai központjával a Lockheed Skunkworks-el, ami az elmúlt évtizedekben a bolygó egyik vezető fejlesztési központja volt (összemérhető a NASA-val) Úgy gondolják , hogy a fúzió sokkal gyorsabban megvalósítható, mint a nemzetközi ITER összefogás keretében, akár 10 év múlva itt lehet az első kereskedelmi fúziós reaktor"









