
Farnsworth-Hirsch fusor - házilag elékszíthető fúziós reaktor
A Farnsworth-Hirsch fúziós reaktor a hagyományos fúziós kutatásokkal szöges ellentétben a fúzionálandó ionok felgyorsításával hoz létre légritka térben olyan gyors deutériumokat, amik reakciótérben ütközve 45 millió fokosra hevülnek és a tudomány által teljesen elismerten fúziónálnak. Gyakorlatilag házi eszközökkel megvalósítható és a tudomány által elismert már a 60-as évek óta, de az energia kinyerésének nehézsége miatt nem foglalkoznak vele és inkább dollár tízmilliárdokat öltek bele más kutatásokba.
A leg übergeek-ebb dolog, nekem kell egy!
Mivel az Izé nem az én magán blogom, hanem egy közösségi blog, játsszuk azt, hogy a héten csak a ti postjaitok kerülnek ki, én meg azt teszem, ami eddig is hivatalosan a feladataim közé tartozott (jóváhagyom az arra érdemes tartalmat, max. belejavítok, postképet megcsinálom normálisan). Az őskövület videókat lehetőleg hagyjátok meg a többi blognak, amiknek a látogatóik még úgy látszik csak most ismerkednek az internettel és tátott szájjal csodálkoznak rá akár egy 2006-os videóra is (ha elég Izés volt, akkor már valószínű megjelent itt jó pár éve).
További jó postokat a hétre!
bungle has left the building...Pöpe | 2011.12.03. 10:20:00"Mielőtt beküldesz valamit keress rá a keresőben' na én ezt nézem be (De mindig eszembe jut utólag...amikor már elküldtem...). Egyszóval Bocs.
Az ősrégi videókkal is jóban vagyok,ugyanis egy videót felraknak ezren (persze más néven) egy videómegosztóra és azt hiszem új közben csak nekem...:S :D De ide a világvége + 10km-re lehet 2-3 éves késéssel érnek el az "újdonságok" .
Szóval, küldenék én posztot, de valahogy nem megyen.Vagy régi, vagy sz@r ecetera-ecetera..... Nya :)

Amikor a klausztrofóbia hülyeséggel párosul? ;)
nellcsy | 2011.11.29. 17:43:29Arra van esze, hogy kivegye az automatából a pénzt, de arra, hogy egy ajtót kinyisson nincs... Barom...

Project Pluto
A terv célja egy nukleáris meghajtású sugárhajtóművel felszerelt cirkálórakéta, ami atombombák tucatjait szállítva a földközelben képes lett volna háromszoros hangsebességgel repülni, az akkori légvédelem számára gyakorlatilag elháríthatatlanul. Az erőforrás kb. a paksi blokkok hőteljesítményének felét elérő hajtómű lett volna, amiknek a prototípusait többször ki is próbálták a project beszüntetéséig, gyakorlatilag végtelen hatótávoságot adva a rakétának.
A fegyer a bombák ledobása után is okozott volna károkat: az előre beprogramozott útvonal mentén repülve a hajtómű sugárzása beszennyezte volna az ellenséges területet, emellett a néhány száz méteres magasságban a hangsebesség többszörösével repülő tárgy az általa keltett lökéshullámmal összezúzta volna az útvonala mentén a meg nem erősített épületeket.Békatallér | 2011.11.01. 18:38:20Hát ehhez képest egy sima atom egy kőbunkó... Milyen találékony az ember, ha egy másikat kinyírni vagy kínozni kell...

Amikor semmi sem jön össze... :)
Alpha Ego | 2011.11.04. 22:44:26Oh, my fuckin' God, ez nagyon ott van!

Mit szólnál, ha faterod azzal szórakozna, hogy minden reggel más jelmezben integet utánad, amikor iskolába mész?
sahinel | 2011.10.12. 22:17:01Volt a Metro-ban is pár hónapja de már nem emlékeszem miért kezdte el. A gyerek egy párszor cikinek érezte főleg mikor női ruhában ment ki.

Amikor orrnyergen ül meg a poén csattanója. ;)
PabY | 2011.10.05. 20:19:55Ezt mi is toltuk koleszba :D

Te! Figyelj! Ismered azt, amikor...
oritomi | 2011.10.03. 20:25:00Azért kb összefostam volna magam, ha én ülök abban a pici csónakban.Azért nem mind1ik ilyen barátságos.

Scott Hove tortái. Ilyen, amikor visszaharap a desszert...
Tooni | 2011.09.30. 06:35:48:D:D:D

Amikor a papucs győz. ;)
Nusihusi | 2011.09.18. 00:02:06Nem férsz bele a papucsba:D










URL: http://www.youtube.com/watch?v=JAsRFVbcyUY
Szöveg: "Google solve for X: Fusion
A Google több technológiai területen is aktív, köztük az energetikában. A Solve for X programjuk keretében összefogtak a világ egyik leghíresebb technológiai központjával a Lockheed Skunkworks-el, ami az elmúlt évtizedekben a bolygó egyik vezető fejlesztési központja volt (összemérhető a NASA-val) Úgy gondolják , hogy a fúzió sokkal gyorsabban megvalósítható, mint a nemzetközi ITER összefogás keretében, akár 10 év múlva itt lehet az első kereskedelmi fúziós reaktor"