
Mai cukizé: KELL egy ilyen ölebecske! :D
lilaflexninja | 2016.04.11. 06:53:22bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=_B13z608K10
„Így és ilyen dumákkal ismerkednek a férfiak 2015-ben! Jó szórakozást! xDDD”
Nas | 2015.10.28. 13:41:57Igen, persze, PUA terepgyakorlaton... :D Nálunk alapvetően azt hívják terepgyakorlatnak, amikor az ember kiszabadul a laborból / előadóteremből, és a természetben, nomád körülmények között, hegyen-völgyön, tökön-paszulyon keresztül, sárban-avarban turkálva próbálja meg a tudását kipróbálni. Nekem nagyobb esélyem volt rá, hogy ilyen körülmények között találom meg azt a szerencsétlent, aki ugyanolyan hibbant mint én, mint "normális" emberek között az utcán vagy pláne egy szórakozóhelyen. :) Ott én tájidegennek érzem magam.
Ezektől a PUA baromságoktól amúgy is sugárban hányok...pláne, hogy így utólag rájöttem, hogy lehet, nálam is bepróbálkoztak már ilyesmivel (jelzem, nem jött be, pedig akkor még nem tudtam, hogy valószínűleg ez a hülyeség van mögötte). Emberek! Ne! Nagyon szar módszerek ezek, és roppant átlátszó, hogy valamiféle protokollt követ valaki csajozás közben.

A rajzfilmsztárok kortalanok, de ilyenek, ha korosodnak
lilaflexninja | 2015.09.23. 13:21:48Na fel kell őket jelenteni. Tényleg még senkinek nem jutott eszébe falat, kerítést építeni. Most már megnézem ezt a részt miről fog szólni.

Átengedi vagy nem engedi át?
Egy vélemény: „...ha a túloldalon éppen lelép valaki a járdáról, nekem nem kötelező megállnom akkor, ha nem akadályozom vagy zavarom, azaz nem kell lassítania, kitérnie. Tehát a videós példák kb. fele indokolatlan (nem csak életszerűtlen lenne ilyen esetekben megállni, de még jogszabályilag sem kötelező).”
Szerintetek?glosshide | 2015.09.23. 18:44:17Most jutottam el oda, hogy végignézzem a videót.
Amikor két éve vezetni tanultam, az oktatóm a forgalmas, lámpa nélküli kereszteződéseknél mindig mondta, hogyha védett útvonalról érkezünk, akkor látszódjunk határozottnak, máskülönben nem fogják megadni az elsőbbséget. A videóból nekem az jön le, hogy bár minden esetben megszegték a KRESZ-t a gépjárművezetők (és a biciklis is), attól függetlenül egyik esetben sem törte meg a forgalom ritmusát. A gyalogos is számított rá, hogy nem biztos, hogy át fogják engedni, az autós is megállt volna az esetek 60%-ában ha látja, hogy megindul a gyalogos.
Még mielőtt vadonka nekem is bevonatná a jogosítványomat, megjegyezném, át szoktam engedni a gyalogosokat a zebrán, akik az esetek többségében meg is lepődnek hogy megállok, ez a fajta viselkedés részemről sajnos függ a forgalmi helyzettől. Nyilván nem fogok megállni akkor, ha lámpánál elöl helyezkedem el, és megállás nélkül zöldhullámban haladhatnék tovább, mert ilyenkor a mögöttem jövő sofőr is arra számít, hogy nem fogok megállni, ezért kisebb követési távolságot tart, nekem pedig nem éri meg amiatt a biztosítóhoz rohangálni és rendőrt hívni, mert egy ráfutásos balesetnél nekem van igazam. Ha lelép elém, akkor fékezek, de ha szándékát sem mutatja, akkor elmegyek előtte.
Nem egyszer fordult már elő olyan is, hogy villamosmegállónál, 30-as tábla utáni zebránál látom, hogy ott a gyalogos, megállok, de az tovább pofázik telefonon/barátnőjével/szerelmével/stb (alkalomtól függ), a járdán, közvetlenül a zebra előtt. Erről a lépcsőházi liftes beszélgetős nénik jutnak eszembe, akik nyitott liftajtó mellett beszélgetnek, és hiába van három lift a lépcsőházban, a program a legközelebbi liftet fogja neked leküldeni, amiben épp aktuálpolitikai helyzetünket beszélik meg a drága öreg nénik :)
A videóra visszatérve:
Sajnos azt kell mondanom, hogy a videó elég hatásvadász, az igazságtartalmát nagyban torzítja az, hogy folyamatosan meg volt vágva (elég csak az árnyékot figyelni)

Ilyen is lehetett volna Budapest - meg nem valósult épülettervek a XX. századból
tjunior | 2015.09.17. 15:49:15kicsit bővebben a falanszterblogról
http://falanszter.blog.hu/2014/11/05/majdnem_amerikai_stilusu_varos_lett_budapest
http://falanszter.blog.hu/2013/05/01/horthy_plaza_a_deak_teren
http://falanszter.blog.hu/2013/01/13/szocreal_stilusu_felhokarcolok_budapesten
http://falanszter.blog.hu/2011/04/17/a_horthy_korszak_meg_nem_epult_felhokarcoloi

Segítőkész emberek - jéé, még ilyenek is vannak? ;)
alfred | 2015.09.16. 10:31:20Külön pikantériája a dolognak, h a legtöbb felvétel a nagy, csúnya, gonosz Oroszországban készült :D (jó, tudom, hogy azért, mert ott még a babakocsin is dashcam van már) :)

Ilyen az, amikor meglőnek sokkolóval

Ilyen lett Paolo Porpora Virágok című, 1,5M dollárt érő festménye miután egy tajvani diák beletenyerelt
norbertvincze | 2015.08.28. 11:18:59lehetséges, hogy kamu a festmény, vagy csak replika
http://www.businessinsider.com/painting-punched-by-12-year-old-might-be-fake-2015-8

Na ilyen egy szar reklám! :D

Cicaharc VV Évike és Lévai Adrienn között :)
Mindezt egy ilyen gyönyörű szerelem kapcsán...bungle | 2017.02.16. 11:48:11Szörnyű hírek Valentin-nap után. :(
http://velvet.hu/gumicukor/2017/02/15/szomoru_szerda_a_mai_zimany_linda_szakitott_kedves_ferenccel/
Ja, szombaton valaki 7 milliárd forintot kaszált a lottón... ;)









