
Frane Selak, azaz a világ legszerencsésebb embere. Eléggé angolszakos poszt, de nagyjából a következőkről van szó:
A horvát zenetanár bácsi sokmindenen keresztülment.
- utazott egy kisrepülőn, ahol véletlenül kinyílt az ajtó, ő kiesett és egy szénakazalban landolt, a műszaki hibás repülő lezuhanásakor viszont 19-en haltak meg.
- egy buszút alkalmával folyóba zuhant, ott négyen haltak meg, de ő megúszta.
- egyszer égő autójából mászott ki, csupán a haja bánta az esetet.
- egy busz elütötte, de ő simán továbbsétált.
- ezek után kitöltötte élete első lottószelvényét és telitalálata volt.
Szövegértésem kb. közepes, aki jobban meg bírja fejteni az öreg kalandjait, írja meg kommentben! (Találtam egy régebbi magyar cikket róla. b.)
James May a Top Gear-ből most egy kémrepülővel hasít. Én kipróbálnám... és Ti?
kiisb | 2011.03.21. 23:34:05Leszálláskor kicsit magasan lebegtetett, és farokra szállt le. Ezt biztosan így kell ennél a típusnál?
De csak kötekedek. Valószínűleg három évig követ is törnék azért, hogy egy ilyen repülésben részem lehessen. És ott fönt pacsiznék az angyalokkal. :)

Apa egy másodperc alatt feldobja a hangulatot. :D
Nas | 2011.03.23. 23:52:33xD
"Most került le a gyerek a kedvencek közül...nem megfelelő az aerodinamikai profilja."

Végetért a legrégebbi "űrlegenda", a Discovery űrrepülőgép pályafutása, ami 1984-ben kezdődött. 39 sikeres küldetése alatt, a világűrben töltött napjainak száma 322, mely idő alatt 5247 alkalommal kerülte meg a földet, ami 230 millió kilóméternek felel meg.
Ezzel megkezdődött a Space Shuttle űrrepülőgépek búcsúja. A másik két "madár" közül az Endeavour a tervek szerint április 19-én, az Antlantis pedig június 28-án indul utolsó útjára.
Magyar cikkek: itt, és itt.
Videó az utolsó küldetésről: itt.
Valamint egy szokatlan ébresztés is történt a küldetésnek utolsó, az ISS-en (Nemzetközi Űrállomás) töltött napjának a reggelén, amikor is James T. Kirk ébresztette fel őket.Mr.T. | 2011.03.20. 02:02:42Zsuga küldte:
URL: http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20110316-messenger-a-merkurnal-a-forro-bolygo-koruli-palyara-all.html
Szöveg: 7 év utazás után a MESSENGER (MErcury: Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) űrszonda végre pályára állt a Naprendszer legbelső bolygója körül. Ezzel pedig kiérdemelte az első Merkúr körüli műhold címet.

Látványos katonai művelet, bár nem mindig sikerül tökéletesen. ;)
sammael000 | 2011.03.19. 10:29:05Én kiprobáltam volna milyen a Hummerból filmezni mindezt. :)
Sej ribizli,pirossárga bicikli... avagy egy ronda és drága (6,3 millió forintos) kétkerekű, de "legalább" repülőgép-acélból és vízibivalybőrből van.TinusSs | 2011.02.27. 12:39:12Hmmmm nekem tetszik:D Imádom a sárgát:) a Közelebbi képről meg a teniszlabda jutott eszembe róla:D

Brutális "állatkínzás" a ringben. ;)
ismeretlen | 2011.02.21. 08:49:37Ne ábrándítsatok ki. Tényleg ezt megtervezik? De én eddig úgy tudtam, hogy ez komoly bunyó. Azért olyan dühösek mindig.
De hogy kilőtték már a törpét. Hih. Olyan pankráció kellene, ahol csak törpék pankrálnak mondjuk egy kicsi ringben, gyerekágyban mondjuk.

A szarka csípje meg a légtérsértőket!

Újítás a reptereken: lehet, hogy a jövőben idomított egerek fogják ellenőrizni az utasokat.
Kuly | 2011.02.13. 03:38:44Atom anti! Janem, az hangya volt. Akkor Grabovszki. Ő lehet a vezető.

UFO Jeruzsálem felett
Azonosítatlan repülő tárgyat kaptak lencsevégre az izraeli városban. A fénygömb az al-Aqsa mecset fölé szállt le, majd egy idő után villámgyorsan eltűnt. Egyelőre arról, hogy a fényes jelenség mi lehetett csak találgatnak, de sokan szentül meg vannak győződve, hogy földönkívüliek látogattak az izraeli városba.
Turisták egyébként már decemberben is lefilmeztek egy állítólagos UFO-t.Tooni | 2011.02.09. 21:10:44Az amerikai légierő hivatalos repülőeszköz-azonosító táblázata ;)
http://forums.justcommodores.com.au/attachments/jokes-humour/102600d1286280155-us-air-force-aircraft-identification-chart-weather_balloon.jpg
Wether balloon - meteorológiai léggömb
Swamp gas - mocsárgáz










www.funvid.hu/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=103795