
Mai ismeretterjesztő rovatunban bemutatjuk a rákosi viperát.
"A rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis) egy kizárólag Magyarországon előforduló, rendkívül ritka mérgeskígyó-alfaj, a Kárpát-medence egyik legféltettebb természeti értéke. Az idők folyamán – Rákosi Mátyásra tekintettel – politikai okokból (és a faj szempontjából helytelenül) parlagi viperának és rákosréti viperának is nevezték. Az Alföldön a homoki vipera névvel illették, azonban a hivatalos természettudomány ezt a megnevezést egy másik faj (Vipera ammodytes) megjelölésére alkalmazza."
Attila | 2008.07.14. 10:20:11És olyan szempontból is emblematikussá vált, hogy az EU fajvédelmi programjában, a Life-ban Európa szerte elismert sikereket értek el az MME és a KNP munkatársai. Az állományt sikerült stabilizálni és az élőhelyeket rekonstruálni. A Rákosi viperával kapcsolatban sikerült elérni, hogy a szakmabeliek egyhangúlag elismerően nézzenek a Magyarországon folyt munkára. :) Ez egy oylan országban, ahol a legtöbb dolog nem jól működik és a természetvédelemnek mindössze néhány stabil mentsvára van igen szép teljesítmény. Valljuk be, hogy a társadalmunk szociálisan jóval érzékenyebb az emberi értékekkel kapcsolatban, mint a természeti értékekkel. Gondolok itt arra, hogy az MME egyszer csinált tv kampányt az 1%-os adófelajánlással kapcsolatban, de veszteséges lett... A nagyon hatásvadász képek rákos gyerekekről jobban megmozgatja a jónépet, mit egy kihalófélben lévő faj. Pedig mi kevertük abba a helyzetbe azt a fajt, ahol tart és semmi felelősségérzet... No, mindegy csak ez bosszantani szokott és mielőtt félreértésbe esnénk, nem sajnálom én a pénzt senkitől:)
A svájci Vetsch Architektur által épített földházak.
bandee1219 | 2008.06.27. 14:53:46Itt a lényeg az olcsó és jó hőszigetelés, nem hiszem, hogy nagy gond, hogy nem kortárs (miért is kéne annak lennie?), és lehetne full kocka, mint a panelházak, de így legalább van valami formája. Nekem kéne! :)

Vajon mit keres a kutyuli a hűtőben??? :)
Ilyen kutyuli nekem is kell! ;)M.Andreas | 2008.06.17. 21:55:22Okos kutyus. :)
Barátnőmék kutyája csinálta egyszer azt, hogy épp a házuk előtt beszélgettünk, amikor egyszercsak mellettünk állt, valahogy kinyitotta a kaput (egy skót juhász), erre barátnőm mondta neki, hogy "Bercike, mit keresel itt, menjél vissza szépen" erre az bánatos fejjel sarkon fordult, bement, és becsukta maga mögött a kaput...! Az is király volt.
:D

Angel Falls - a
legnagyobblegmagasabb (köszi, okostojások, nem kurva mindegy, ha ugyanazt jelenti?), vízesés (979 méter).bandee1219 | 2010.01.26. 08:02:31Volt már. XD Mindegy.

IT szótár - ha valamit nem tudnál...
vada | 2008.06.03. 12:19:15Próbaképp beütöttem az "igazi tudás forrásába" az mt9 kifejezést, sajnos itt még nem tartanak :D
De amúgy biztos hasznos...
Be lehet csukni a cumit, ha a gyerkőc már nem használja, de akár magától is becsukódik, ha véletlenül leesik. Hihetetlen okosság! Hányszor láttam már a jelenetet, hogy a cumi leesik a földre, aztán visszaadják a babának, vagy esetleg megtörlik és úgy. Nos ezzel a cumival nem lesz ilyen probléma. 3 dollár, szóval mindenki megengedheti magának.CRaPtRaSH | 2008.06.05. 15:59:31az h nem a dzsuvás cumit tolod a kölök szájába nem egyenlő a multivitaminokkal...

Novak Djokovic ökörködik az öltözőben. :D Parodizálja többek közt Nadalt, Federert és Sarapovát is...
mcsoma | 2008.05.18. 17:16:06A tegnapi meccs után biztos nem volt ekkora arca :D

Chilli, az óriás szarvasmarha
Pár napos hír, hogy szellentési adót kell fizetni az észt parasztoknak a teheneik után, ugyanis a marhák bélgáza hozzájárul a Föld légkörében az üvegházhatás erősödéséhez. Ezek után Chilli kész természeti katasztrófa a Földre nézve? ;)
bungle | 2008.05.17. 11:04:18A kedvedért kiegészítettem egy videóval. Most már max. azt írhatod, hogy videósopppp. ;)

Állítólag elriasztja a legyeket...
Laci | 2008.05.13. 21:39:27Valamikor, régen, volt olyan, hogy légypapír. Ragadós hosszú papírcsík, amit letekertél s felraktad mondjuk a lámpára. Azon látszott is az eredmény! Nem elriasztott, megfogott. Nem emlékszem jól, de mintha "Zeppelin" lett volna a márkaneve. Én is utálom a legyeket, mert hiába hessegetem el visszajönnek. Két anti-Fly tippem van:
1. Tegyünk hálót az ablakra
2. Ahol sok légy van, lehetőleg ne lakjunk

Tehetséges.
Qmpy | 2008.05.13. 00:35:32Hogy vonyit lötte....és lecsapja :DDD









