
RoboBee - egy apró rovarrobot kontrollált repüléssel
Az ejtőernyőzés veszélyes dolog, éppen ezért van sokszoros túlbiztosítás. Ilyenek például a tartalékernyő, vagy az a magasságérzékelős automatika, ami adott magasságon nyitja a mentőernyőt. Nézzük, mi történik, ha Józsi elfelejti ezt kikapcsolni, miközben a repülőgép ereszkedik!AVIREX | 2013.05.11. 20:38:03Vagy na jóóóól van, de ez volt az utolsó dobásod! ( Mehetsz krumplit pucolni :D )

Eközben Oroszországban...
gyocska | 2013.05.06. 20:27:02Kispályások ezek! Így kell ezt csinálni:
http://www.delmagyar.hu/belfold_hirek/kikepzesre_hasznalja_a_tek_az_egykori_boeinget/2277661/" target="_blank">http://www.delmagyar.hu/belfold_hirek/kikepzesre_hasznalja_a_tek_az_egykori_boeinget/2277661/

Magneto földre tette a vasmadarat
Garou | 2013.05.03. 19:08:20Részletes elemzés:
http://arepules.blogspot.de/2013/05/egy-jumbo-katasztofa-anatomiaja.html

Egy újabb wingsuit ugrás: Alexander Polli őrült suhanása egy sziklán lévő lyukon keresztül
bungle | 2016.06.13. 10:57:34Még mindig hullanak...
http://hvg.hu/sport/20160613_nem_elte_tul_a_halalugrast_az_olasz_extremsportolo

A Little Eva katasztrófája
A 2. világháború idején lezuhant egy amerikai bombázó Ausztráliában. A gép személyzete hónapokig (!) bolyongott a vadonban, és képtelenek voltak kijutni, azt ették, amit találtak... Bear Grylls kismiska hozzájuk képest.zed911 | 2013.04.04. 12:23:19Ezt jó volt végigolvasni. Akkoriban még nem volt Bear Gryls sorozat így ma már ez rutinból menne mindenkinek... :D
Az amerikai hadsereg tesztelte 1959-ben a lebegő autóját, a Curtiss-Wright Model 2500 Air Car-t. A jármű a jól ismert légpárnás hajók techikájára épült. Bárki tudta vezetni, aki elboldogult egy utcai autóval. A kocsi elérte a 55-60 km/h-s sebességet és egy tank benzinnel két órát tudott repülni. Komoly hátránya volt viszont, hogy csak sík felületen volt képes haladni. Ami viszont lehetett bármi, beton, havas-jeges út, homok, víz, stb. Egy évvel később megjelent a négy üléses kivitel is, de valamiért a hadsereg 1961-ben leállította a további fejlesztéseket. A tesztjárműveknek azóta nyomuk veszett, és a lebegő autó irányvonalat azóta sem vette fel semelyik gyártó sem.Samu. | 2013.03.12. 16:12:27kereket több ezer éve használunk valamilyen módon. a levegőhöz még nem értünk, jobb is hogy nincs forgalomban :D

Csak nehogy a szájába repüljön egy galamb a nagy sikítozás közben... ;)
Szancso | 2013.03.07. 19:13:26Nem hát,Magasabban jártak. ;)
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rverseny
" A szovjet holdprogram keretében a Zond űrszondák egyikén többféle állat – teknősök, muslincák, lisztkukacok – utazott és kerülte meg a Holdat." :)

Az orosz Fantomas épp felszállni készül... ;)
DemJan | 2013.03.03. 13:06:57Mint egy nyúl vagy szarvas. :D
http://2.bp.blogspot.com/_HgMyOnPJyIA/SA4VPvU_nlI/AAAAAAAAAQk/U-YPAQ-zctE/s320/gp_tabla_003.jpg
Lehet nem ártana kirakni egy ilyen táblát, csak kocsival.

Az a rohadt turbulencia! ;)
Oci | 2013.02.28. 12:41:32Megbokrosodott! XDDD










http://www.ize.hu/comments.php?post_id=24271