
Megvertek egy egyetemista lányt és a barátját szombaton este Szegeden, mert bevándorlónak nézték a fiút
norbertvincze | 2015.08.02. 19:13:28http://4024.hu/2015/08/02/felpofoztak-egy-olasz-lanyt-debrecenben-mert-azt-hittek-hogy-menekult/
Az öntudat szikrája?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”Nas | 2015.07.31. 11:18:20Replikátoroknak igazából a DNS szintézisben szerepet játszó faktorokat hívjuk konkrétan (amik maguk nem replikálódnak, hanem a replikációt segítik).
"Mi a biológia alapegysége?"
Pfff. Attól függ, milyen szempontból kérdezed. Pl. alapvető funkcionális, molekuláris biológiai szempontból a sejt, genetikai szempontból egy adott gén vagy az egyed, evolúcióbiológiai szempontból a populáció. :)

Másfél perc egy menet a Guiness-rekorder csúszdán
A 610 méteres játékszer működéséhez több mint 3800 liter víz kell óránként.lilaflexninja | 2015.07.20. 07:09:36Nagy királyság! De felgyalagolni még egy menetért...?!?!

Kőzetből a halálos pengéig - így készül egy Katana a régi iskola szerint
alfred | 2015.07.17. 21:52:17Számomra is a naggggyon érdekes kategóriába tartozott. Csak bele akartam nézni, aztán itt ragadtam előtte :)

Véletlenül kitalált egy üzletet, és eladta 160 milliárd forintért
Egy 24 éves kanadai programozó gyakorlásképpen összerakott egy társkereső oldalt, és azonnal elkezdték használni. Ez 12 éve volt, idén eladta a céget 575 millió dollárért.
A nők mellett a férfiak is mehessenek 40 év munkaviszony után nyugdíjba - ezt akarják szakszervezetek. Ezért népszavazást kezdeményeztek. A Tudományos Akadémia szakértője szerint ez katasztrofális lenne, és inkább büntetést kéne fizetnie annak, aki hamarabb akar nyugdíjba menni. A nyugdíjfolyósító szerint, ha ezt bevezetnék, már az első évben 150 ezer férfi mehetne korengedménnyel nyugdíjba.
Szerintetek a különbségtétel sérti az egyenlőséget?lilaflexninja | 2015.09.16. 14:26:34Hát, népszavazás már nem lesz erről! http://privatbankar.hu/szemelyes_penzugyek/elbukott-a-nepszavazas-nem-mennek-nyugdijba-a-ferfiak-40-ev-utan-285553

Kért még volna egy kis tortát az arcába, de nem kapott! ;)
vadonka | 2015.07.15. 13:03:14utálom a bohócokat. de nem csak úgy, hogy na nem kedvelem hanem szívből rühellem. ha ezt velem műveli egy bohóc az már indok lett volna a gyilkosságra. kár, hogy annyit kaptam volna érte mint egy normális emberért... úgyhogy elkapni gatya le és a fenékkel bele az arcába. ilyen melegben az izzadt bepárlódott picsa amúgy is zaccos :) torta ugye nem nagyon szokott az embernél lenni de egy pici kaksit akármikor ki lehet préselni magunkból egy ilyen ember arcába.

Krubera: ereszkedés a 2197 méter mély barlangba
A Krubera barlang, vagy ahogy oroszul hívják a Voronya (a holló) a világ legmélyebb barlangja Grúziában a Kaukázus nyugati vonulatnál található. A karszt hegységben lévő 16 km hosszú barlangrendszer több függőleges, kútszerű barlangból áll, amelyeket vízszintes járatok kötnek össze. Ezek közül a legnagyobb öt mélysége meghaladja az 1km-t, míg a rekorder a Krubera több mint 2 km-re nyúlik a föld alá. Három egymás tetejére állított Burj Khalifa éppen csak kilátszana.hawkeye | 2015.07.15. 14:00:12Reptilián pneumometró....
Anthony Bifolchi, egy Foo Fighters rajongó „Ma van a szülinapom, dobolhatok?” táblával ment a koncertre. Felhívták a színpadra és dobolhatott egy számot.lackópetykó1 | 2015.07.14. 22:27:48Tudom hogy csak sz.......... de akkor is!.......http://1.bp.blogspot.com/-yQPdgOI4mVc/U5toPFJBXFI/AAAAAAAAFYA/oMK-lZeiVj4/s1600/are_you_fucking_kidding_me_by_rober_raik-d4clstk.png
:D :P

Quern - Undying Thoughts
Belső nézetes, logikai kalandjáték egy magyar csapat, a Zadbox Entertainment fejlesztésében. Még 5 napjuk maradt, hogy a 20000 fontot összegyűjtsék a Kickstarteren - jelenleg 17598-nál tartanak, hajrá!norbertvincze | 2015.07.13. 21:24:18eos-ra gondolsz?









