
Mai Ismeretterjesztő rovatunkban a nagy fehér cápa.
A nagy fehér cápa (Carcharodon carcharias) a porcos halak (Chondrichthyes) főosztályának a heringcápa-alakúak (Lamniformes) rendjéhez , ezen belül a heringcápafélék (Lamnidae) családjához tartozó faj. A Carcharodon nem egyetlen élő faja.
Nagy fehér cápa valamennyi világtengerben megtalálható, de előnyben részesíti a meleg és mérsékelt vizeket. Elvétve előfordul Dél-Ausztrália, Új-Skócia és Izland hidegebb vizeiben is. A nagy fehér cápák állandóan mozgásban vannak, ezért lehetetlen meghatározni a számukat. Úgy tartják, hogy a nagy fehér cápa nem gyakori faj.
Egy repülő fehér cápa. ;)
Amikor béna és a hajóra ugrik.
Egy szép példány.
Sárga téglalapos cápás videó.
Eats Tuna.
Aki legyőzte.
+
C ápás háttérképek.
megj.: Engem mindig kiráz a hideg tőlük. :)rituska001 | 2008.08.02. 01:17:58szerintem nem lenne időd szívrohamot kapni:D
Szia Tömeg!
Célegyenesben az ENIT! Ami információ van/lesz, azt itt fogod majd megtalálni.
Azoknak, akik esetleg még nem tudnák:
2008. július 26. (szombat)
Első Nemzetközi Izé Találkozó!
Ha jönni akarsz, akkor dobj agyon egy e-maillel, a következő címen: errtu.242@gmail.com. A tárgy - ha nem nagy kérés - az legyen, hogy ENIT.
Eddig kb. 10-12 fő jelezte a jövési szándékát, és reméljük még páran jönnének.
Két lehetséges helyszín jött szóba, az egyiket megtekintheted a post képre kattintva, a másik pedig egy kollektív kivonulás a vadonba. Ez utóbbi esetben lecsófőzés, frizbi dobálás, lányok kergetése, békés járókelők zavarása és molesztálása is a program részét képezné. Az első esetben pl. a lecsófőzés elmarad. :)
Szóval egy össznépi szavazást kellene tartani arról, hogy mi legyen. Meg persze arról is, hogy egy egész napos - reggeltől másnap reggelig - fiesta legyen, vagy egy délutános-estés alkoholizálás. Szóval itt kellene az apróbb részleteket megbeszélni, ill. ismertetni.
Még annyit: jó lenne valami minimalista szervezéssel/igényekkel elintézni az egészet, mert ez esetben más városokban is felhasználhatnánk ezt a project-et a többi találkozó lebonyolításához. Tehát táncosnők, lakodalmas death metal zenekar, stb. nem lesz, ha nem nagy probléma. (bár az ott jelenlévő lányok egy vidám műsort előadhatnának majd :) )
Ha sikerül összehozni, akkor viszont lesz tombola, ahol csodás nyeremények várnak mindenkit:
- bungle szemöldöke
- rezlavor avatárja
- wtf zoknija
- főnyeremény: 5 mp. teljesjogú admin jog az IZÉ-hez, és egy exkluzív regisztráció a szexrandi.hu-ra!!!
Szóval gyertek el minél többen!lb7 | 2010.11.15. 12:35:01Nincs véletlenül tervben egy tali? :)

Remélem megünnepelte (és túlélte) mindenki a mai apák napját. ;)
Kitől is tanulhatnánk, hogyan legyünk a legjobb apák a galaxisban, mint magától Darth Vader nagyúrtól. :Dhalacska | 2008.06.16. 23:15:16szegény Luke és Leia milyen szép gyermekkort hagytak ki XD helyette az egyik rohadt a sivatagban, a másik meg egy palotában.. :D

Itt az újabb pixel kirakós játék. ;)
Alkossatok valami vicceset a fenti képből szerda délig (jún. 18.), aztán a legjobbak kapják a szokásos Izés cuccokat (bögre vagy póló, sapek).
Frissítés. A nyertes pályázók és pályázatok:
VS (47)
gabesz. (70)
AngelR (133 ill. 178 )
néma Bob (138)
Gratulálunk a nyerteseknek, velük privát üzenet formájában fogjuk felvenni a kapcsolatot, ezért legyenek kedvesek és figyeljék a regisztrációnál beállított mailcímüket.leep | 2008.07.08. 15:57:07nemsoká jövök!

Nehogy má' sárosak legyenek a kis sonkái... ;)
Szegény malacka fél a sártól! :)Lako | 2008.06.12. 10:26:37"Sok csizma disznót gyöz"? :D
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a geoduck (ejtsd: guidák), amely az egyik legrondább minden kagylóféle és tengeri herkentyű között. Súlya a 6 kilót is eléri, húsos nyakát akár egy méterig is kinyújtja - aminek látványa igazán nem mindennapi. Húsa édeskés és lágy. A szusi konyhák mirugainak, vagyis “hatalmas kagylónak” hívják. Megfogásakor legyünk körültekintőek, mert elég veszélyes! :D Ja, és itt az idő, hogy felelevenítsük ezt a kagylót is! ;)
Mindegy milyen autó, csak pedálos legyen!
zuza | 2008.06.12. 11:24:21nekünk gokartunk volt , volt egy szeméjes kék , meg egy kétszemélyes piros :D

Rovarok testközelből.
kotta | 2008.06.11. 14:28:11Ezek nagyon szép képek!
És még mondja valaki hogy a természet nem elég fantáziadús...
Csak nem figyelünk eléggé.
És a lótetű akkor is jófej, olcsibacsi képe meg szintén jó.
Egy Purple-féle sikítófrászt pedig egyszer megnéznék. Mókás látvány lehet. :DDD

fing.hu - Magyarország legnagyobb fing gyűjteménye!?
Minden ember átlagosan 200 - 2000 ml gázt / nap (az átlag 600 ml) enged ki magából. Ez naponta 13-14 fingást jelent.
Vannak tehetséggel megáldott emberek, akik a megfelelő izomzattal különböző dallamokat képesek eljátszani (elfingani). Ilyen volt a legendás fingművész Joseph Pujol aki 22 éven keresztül (1892 -től, meghalt 1945-ben) a Párizsi Varieté Moulin Rouge - ban (Vörös Malom) hatalmas sikereket ért el. Többek között utánozta a zivatart, ágyukat és több tucat nemzeti himnuszt.
Legyen a gáz veletek!Mec | 2008.06.07. 16:50:00"Kattincs a lejátszóra!".... oké, kattincsok :D
A Money Maze-t nyilvánvalóan egy szadista vagy egy zseni tervezte - esetleg mindkettő. Az átlátszó kocka egy körmönfont rejtvény, pénzes doboz. Egy nyíláson keresztül bedughatod az ajándéknak szánt készpénzt. Igen, vannak erre remek alkalmak, eskövők, stb., amikor az ajándékozott nem is vár mást, mint a ropogós bankjegyeket. Node hogy ne legyen ilyen egyszerű a dolog, kényszerítsd az ünnepeltet, ünnepelteket arra, hogy a pénz megszerzése ne legyen oly egyszerű. Ebben segít neked (neki kevésbé) a csapágygolyó, melynek az útvesztőben a megfelelő helyen kell kattannia majd kinyitni egy olyan valamit, ami ki fogja nyitni az ajtót és ki fogja adni a pénzt.csokioroszlán | 2008.06.01. 15:09:14Cak azért mondtam,mert ha megnézel egy angol fontot azon csak annyi van trallala Pounds,viszont a skóton rajta van a "sterling" is...No mindegy.









