
Így lehet 30 évesen nyugdíjba menni
A legtöbb amerikai – és talán európai – számára is a korai nyugdíjba vonulás csak puszta ábránd, sok felmérés azt mutatja, hogy sokan nem is számítanak arra, valaha nyugdíjba tudnak vonulni. De mi van akkor, ha a nyugdíjcélú takarékoskodás korántsem olyan leküzdhetetlen akadály, mint hisszük?
Lányokat gyilkolnak a hagyomány nevében
Indiában évente hivatalosan ezer, a becslések szerint akár tízezer becsületgyilkosság is történik. Az ősi szokások nevében elkövetett véres önbíráskodások áldozatai azok a fiatal lányok, akik áthágva a szigorú vallási és kasztbéli megkötéseket, a szerelmet választják a számukra kijelölt férj helyett. Nemrég megjelent riportkönyvében Balogh Boglárka jogász, újságíró, emberi jogi aktivista e szörnyű hagyományt és az áldozatok mentésére szakosodott Love Commandót mutatja be.Gud | 2014.01.19. 23:35:25Nálam sem lapoz

David Catá számára a papír-ceruza kombó túl unalmasnak bizonyult...
HoPpY | 2014.01.19. 10:43:48De miért kell félmeztelenül csinálnia?? Fél, hogy cérnás lesz a ruhája?

350 ezer dollárt (77 millió forint) fizetett, hogy megölhessen egy orrszarvút
Az amerikai vadász arra nem számított, hogy ezért valakik meg akarják majd ölni.Nas | 2014.01.19. 21:39:27(Mielőtt a kutyás téma újraindul: A vadászoknak tényleg feladata a kóbor kutyák kilövése, mert elég súlyos károkat tudnak okozni - pl. konkrétan széttépik az őzgidákat, veszettséget terjesztenek, stb. Viszont gyakran hallani olyat, hogy olyan pl. gombászó kutyát lőnek ki a gazdája mellől (!), aminek még csengő is van a nyakában, tehát egyértelmű, hogy nem kóbor állatról van szó. Viszont igaz, hogy a kóbor kutya kérdésben elsősorban a felelőtlen tulajdonosokat kéne jól seggbe rúgni.)

10 Is Again
a janek | 2014.01.17. 18:32:31kellett elkezdenem...

Egy kis ismeretterjesztés az NSA piszkos eszközeiről
Jacob Appelbaum előadása a hamburgi „Chaos Computer” kongresszusról, ahol a legfrissebb dokumentált felfedések alapján betekintést ad arról, hogy vajon mégis milyen mély az NSA kémkedés nyúlürege.norbertvincze | 2014.01.11. 14:05:30az előadó cikke a spiegel magazinba
http://www.spiegel.de/international/world/the-nsa-uses-powerful-toolbox-in-effort-to-spy-on-global-networks-a-940969.html

i-Zéé Nagy Zoltán művész úr büntije a magyar nép számára. Hallgassátok szeretettel! ;)
lackopetyko1 | 2014.01.10. 20:07:4354 másodperc...

A történelem során először filmezték a Földet HD-minőségben.
A kisfilmet készítő Skybox egy magáncég, amely többnyire pénzért árulja az űrből készített felvételeit, de most mindenki számára elérhetővé tették ezt az összeállítást.Achilles | 2014.01.06. 13:38:14Nem csak a felbontáson van a hangsúly. Egy szimpla RED 6k Dragonnal is max. egy nagy felbontású kék golyót látnál. Itt az optika a lényeg, amivel ilyen szinten rá lehet közelíteni bármire. Sok kép majdnem fekete-fehér. Gondolom ezek infra képek lehetnek. Jó a cucc.
Lehet, hogy van már jobb is, de ha nyilvános lenne, Google maps után gondoljatok bele... Az emberiség fele egész nap magát keresgélné :-)

Transcendence
A filmben Johnny Depp egy tudóst alakít, aki a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egy technológiaellenes csoport azonban majdnem megöli őt. Társai, hogy megmentsék, a számítógépbe integrálják a tudatát.
Christopher Nolan állandó operatőrének, Wally Pfisternek a rendezői bemutatkozása. Nagyon ígéretesnek tűnik.bungle | 2013.12.28. 17:26:48Egy kicsi Matrix, egy kicsi The Lawnmower Man és egy kicsi Tron összegyúrva?

Csak levezeti a feszültséget... ;)
mue | 2013.12.19. 09:54:16Jogos felvetés. Ez sztem azért van, mert a vízilabdást a te magyarságtudatoddal kapcsolod össze, a "vele vagy egy csapatban".
Ha az illető gamer a te csapattársad lenne, akkor az ő reakcióját is pozitív fényben látnád.










Az is igaz, amit többen mondanak, és ebből kerekedett ki a vita is, hogy ez mennyire megvalósítható... szerintem nem ez itt a fő kérdés, hanem az, hogy nekünk, egyénenként, a lehetőségeinkhez mérten milyen megoldás a legjobb arra, hogy a pihenő (mert nyugdíj nélkül nem nevezném nyugdíjas éveknek) időszakunkban miből tartjuk fenn magunkat.
Ahogy szétnéztem, a mai megtakarítások nagyon nagy része (szerencsére nem mind) unit-link típusú, azaz vannak portfóliók, amikből válogathat az ember. Aztán vagy hoz, vagy elviszi a pénzed, de a társaság minden esetben jól jár. Na én ilyenbe még egyszer nem tenném a pénzem. Sokkal ésszerűbbnek és biztonságosabbnak tartom az állampapír alapú befektetéseket. Bár tény, hogy nem ígér akkora hozamot, mint egyes kockázatosnak mondott portfóliók, de a biztos 4-8% még mindig jobb, mint az, ha ígérnek 18%-ot, aztán lelépnek a pénzeddel, mert "Új cég, új lehetőség, ki ne maradj belőle!"
És ami még fontos ezzel kapcsolatban, hogy a pihenő időszakra való takarékoskodásra úgy kell tekinteni, mint hosszú távú megtakarításra. Tehát, nem 5-10 évben érdemes gondolkozni, hanem inkább 20-30-ban és annyi pénzt félretenni, ami kellően sok ahhoz, hogy abból (vagy a kamataiból...) idősebb korunkban megélhessünk, de nem túl megterhelő a mindennapokban félretenni. ha havi 2000 Ft, akkor annyi (a semminél több), ha 20.000, akkor annyi, ha 200.000 Akkor meg annyi.
Összegezve, szerintem aki tud, tegyen félre. Jól nézze meg, hova teszi, minél nagyobb egy társaság múltja, annál inkább mutatja a biztonságot és olyan összeget válasszon, amit ki tud gazdálkodni, és vélhetően elég nagy tőke lesz ahhoz, hogy kitartson a munka utáni években. Szerintem ma Magyarországon ez az a minta, amit érdemes követni.