
Ennek a japcsinak is azt mondta először az edzője: "Fogd meg azt, amivel verekedni szoktál és üsd meg vele a labdát!"
Erunder | 2008.10.27. 14:24:59Üsd meg mind a kettőt biztos észlelni fogod a különbséget :D
Egy cserepes növény napi bejegyzéseket ír az interneten hangulatáról és közérzetéről, így valószínűleg ő az első "botanikus blogger" a világhálón. A leveleire csatolt érzékelők megmérik a növény bioelektronikus sugárzásait, amit egy számítógépes algoritmus szavakká alakít.
"Ma szépen sütött a nap, így sokat tudtam napozni. Jól szórakoztam" - írja Midori-san, egy japán kávéház pultján élő cserepes virág az október 16-ai blogbejegyzésében. Az időjárás-változásra is reagál és arról is ír blogjában. A legutolsóban például arra panaszkodott, hogy nagyon felhős és hideg volt az idő.
A Keio Egyetem kutatói létrehozták az első blogoló növényt, méghozzá úgy, hogy szívalakú leveleire szenzorokat raktak. A detektorok felveszik azokat az elektronikus jeleket a növény felszínéről, amelyeket a növény ad válaszképpen a fényre és az emberi érintésre. Az így kapott információkat összevetik az időjárás és a hőmérséklet adataival, és egy számítógépes algoritmust használva átfordítják azokat csevegős blogbejegyzésekké.
Japánban blogolnak egyébként a legtöbben a világon.kukulkan | 2008.10.26. 02:10:39Figyu, maradjunk annyiban, hogy higgy, amit akarsz, okés? ;) Én úgy érzem már mindent elmondtam e témakörben, amit el lehetett mondani, ismételni pedig nem fogom magam...
A kutya definíciód érdekes, egyet természetesen nem értek vele:)
(Ja, és egy tanács útravalóul: a wikipédiába boldog-boldogtalan beleszerkesztgethet, így én a helyedben annyira nem tartanám autentikus forrásnak.)

"Hétvégi házikó" Takao Shiotsuka Ateliertől.
A többi házat is érdemes megnézni, amiket tervezett...inthemood4ska | 2008.10.23. 16:31:16én sem...minden második horrorfilm ilyen szar üvegezett-krómozott-tükröződő helyen játszódik. Állandóan attól félnék, hogy kiugrik valami csecsemőhangon sikító halott japán kisgyerek

A recept: hangszereket kofferba, erdőbe ki, festéket és/vagy maszkokat fel, sziklára fel, félmeztelenre le, pocsolyába be, minél "ijesztőbb" pofa vágása, hajrázás, és foroghat a FILM!
A 10 legröhejesebb black metal videoklip. (Vigyázat! Ezeket valakik tényleg komolyan vették! Nem úgy mint ezt, ami sztem kenterbe veri az összes többit.)
(Utóirat: A fanoktól elnézést, minden stílusban vannak melléfogások. Nekem úgy mondták h pl. az Immortal egyébként még jó is lenne, de hát a videóik...)Lacc | 2008.10.20. 02:39:45Szerintem ezt se szánták komolynak:
http://www.youtube.com/watch?v=lhC0cKqHFOs&feature=related
(a 45. másodpercnél indul be)

A Honda új koncepció motorja, amiben egy V4-es blokk van!
M.agnus | 2008.10.15. 18:36:38A hátsó kerék rugózása tisztán látszik, azzal nincs is gond, de az első villa forgására és szerkezetére vagyok nagyon kíváncsi. A tengely nélküli kerék elképzelését is értem, a meghajtás is tisztán látszik a terven, bár még nehéz elképzelnem, hogy a belső köríven helyezkedik el a meghajtás és erre fekszik rá a kerék (?..) vagy valami hasonló lehet. De a lánchajtás bizonyosan a múlté. Viszont a kerekek beborítása félek csak koncept marad. Kíváncsi vagyok, milyen utcai darab fog kikerekedni ebből néhány év múlva. Az pedig, ahogy a V- motor blokkok kirajzolják középen a V betűt ami ráadásul talpas... lélegzetelállító.

Amit még Chuck Norris sem tud vezetni! :D
Akit a rakétaember élőben is érdekel: október 13-án a Fáy utcai Vasas műfűves pályáin megrendezésre kerülő vendéglátós focikupa szünetében kb. dél körül mégegyszer repül. Füldugót hozzatok!balu23 | 2008.10.14. 01:35:07volt szerncsém látni szombaton a hungaroringen,de igencsak meglepődtem.Azt hittem,hogy emelkedik pár métert,és leszáll.E helyett valami irtózatosan nagy hanggal felrepült kb 10 mre,és pár másodperc alatt végigrepült a boxutca felett,ami nem kis távolság.kicsit tátvamaradt a szám!
Respect a "pilótának",hogy ezt a 70 kilós monstrumot ugy kezeli mintha gyerekjáték lenne.

Vannak akik azt szeretik, ha egy videóklipben az történik, amit az énekes énekel... ;)
Monszta | 2008.10.11. 12:01:02upsz :D először azthittem az eredeti lesz :D

Little Big Man - egy robot, amit a benne levő kis robot irányít. :)
Egyéb robotos dolgok Nemo Gould oldalán, a Nemomatic-on.

Lego V8 Engine - van még valami, amit nem építettek meg Legoból? :)
noartis | 2008.10.03. 15:04:49amikor a férfiak kihalnak a lego fogja átt veni a helyünket
Kishazánk szülötte Püspöki Apor "Electrolux Design Lab '08" díjnyertes E-táskája, ami a kinetikus (lóbálod) energiát felhasználva végzi a csomagban lévő max 3 liternyi mirelitt zöldborsó/sör hidegen tartását.mumus | 2008.10.01. 09:37:22eme taska feltalalojara...









