
Mázli - Kis falu nagy szarban.
Ógyarmat egy szegény zsákfalu az osztrák magyar határon. Egy napon azonban rájuk mosolyog a szerencse. Felfedezik, hogy a temetőjük alatt húzódik egy olajvezeték. Gyorsan jött ötlettől vezérelve megfúrják és közösen elkezdik árulni a gázolajat, temetésnek álcázva az árusítást. Dől a pénz! Mindenki boldog és elégedett. Egészen addig, amíg mindenki el nem kezdi a saját zsebére árulni az olajat, egymás árai alá ígérve. A baj pedig nem jár egyedül. Megjelenik a faluban az olajtársaság embere, hogy elsimítsa az ügyet, de a falu elkergeti az válságmanagert, egyenesen a rendőrség karjába. A falusiak elszántak és nem hajlandóak lemondani az olajról. Ellenállnak a karhatalomnak egy remeknek tűnő tervvel. Csakhogy a remeknek tűnő tervek nem szoktak jól elsülni.
A sztori "röviden": az MTV Szabadság téri székházát megvette az ÁPV Rt. 6 milliárdért az MTV-től. 4.5 milliárdért tovább adta egy "kanadai" cégnek. Bukott kapásból 1.5 milliárdot rajta.
Az MTV nem tudott kiköltözni az épületből, mivel az új nem készült el. Így évi 2 milliárdért visszabérelte azt, már kifizetett 4 milliárdot, s ki fog 2 milliárdot. Összesen tehát 6 milliárdot. A "kanadai" cég tehát már most nyert 1.5 milliárdot plusz ugye ott az épület, amit lakásokká alakít, s elad.
DE. Nem ér véget a történet.
Az MTV az új székházát nem megveszi, hanem bérli. 18 évre. Évente 3 milliárd forintért. (Havi 1 millió euró, azaz árfolyam ingadozás esetén lehet évi 3.5 milliárd forint is.) 18 év alatt kifizet 54 milliárd forintot 250 ft/euró árfolyamon. Mennyibe került az a bádog doboz? Max. pár milliárd - ha az alvállalkozókat nem húzták le. 18 év után azonban nem lesz az MTV tulajdona - hanem ekkor eldöntheti, hogy megveszi-e az épületet?!
Kinek a pénzéből? A miénkből. Ki nyer rajta? Egy csapat szélhámos politikus és "üzletember". Miért? Hogy fenntartsanak egy 5 %-os nézettségű kritikán aluli tévét.Noki | 2009.02.23. 15:10:15Szerintem amellett hogy a magyar ember alapvetően birka amellett, ez a stílus is amit te képviselsz kedves Erunder. Ha valamelyik nagy kereskedelmi tv csinálná ez, én is hagynám és nem érdekelne illetve nem foglalkoztatna a dolog, de egy kereskedelmi TV nem csinálna ilyen mert senki nem akar magának direkt keresztbe tenni. Ezért nagyon rossz az a stílus ahogy te hozzáálltál mert az nem csak az "Ő problémájuk" hanem mindenkié aki adót fizet, mert adókból tartják el az MTV-t. És ez a nyíltszínű rablást nem nagyon engednék máshol, vagy minimum okosabban csinálják. De ez, a "szarom le mert úgyse az én problémám" kezdetű dolog a birkaság kezdete!

Ilyen az, amikor hülyegyerekek potyognak az égből. :)
Maccoyi | 2009.02.09. 22:44:35Szerintem nem, inkább túl közel lehet az isten állatkertje. ;D

Ez pedig egy kevésbé környezetkímélő trike amit egy Hemi motor hajt! Hogy egyesek miket nem képesek összetákolni... :)
noartis | 2009.02.08. 12:02:27ök szivinfartust kapnak

Mit csinálnak a bemondók, amikor épp nincsenek adásban? :)
bandee1219 | 2009.02.08. 21:50:22Súgóról olvasták! :D
Amúgy tényleg soká tarthatott 8O
Nekem, meg egy haveromnak volt egy elég hosszú kézfogásunk, még gyerekkorunkban, különböző filmekből vett fogásokat gyúrtunk össze. Az megvolt egy fél óra - óra alatt, de jóval rövidebb volt, mint ez.

THE UNCOMB™ - az ápolatlan, fésületlen, kócos hajért, amit a csajok imádnak.
kispana | 2009.02.08. 11:00:16Ez hülyeség oda van írva h : "az ápolatlan, fésületlen stb..."
De ha fésületlen akkor minek vegyél 1 ilyen FÉSŰT??? :D

Mivel lassan itt a Valentin nap, eddig az egyetlen értelmes dolgot amit felleltem ajándékként, megosztom veletek, mert érdemes lesz rá gyűjteni. :)
malex123 | 2009.02.05. 22:12:44Itt legalább nincs csokifasz ... :)

Most akkor volt holokauszt vagy nem? Richard Williamson katolikus püspök állítása szerint nem voltak gázkamrák:
"Fred Leuchter szakértője volt a gázkamráknak.. Három gázkamrát tervezett az Egyesült Államok 50 államából háromnak, kivégzések céljából. Tehát tudta, miről van szó, és ő megvizsgálta a feltételezett Birkaneu-Auschwitzi gázkamrák maradványait az 1980-as években. A határozott véleménye az volt, hogy kizárt, hogy ezek az építmények valaha is emberek tömeges elgázosítására szolgáltak volna. Mert tudja a ciángáz nagyon veszélyes. Tegyük föl, hogy háromszáz embert elgázosítunk, akik egy kamrába vannak zsúfolva, s ruhát viselnek, már ha föltesszük, hogy ruhát viselnek; nagyon veszélyes kihúzni a holttesteket; akár egyetlen leheletnyi, mondjuk ruha alatt megrekedt mérges gáz megölheti az illetőt. Ahhoz, hogy be tudjunk jutni a kamrába, el kell távolítani a gázt a kamrából. Ehhez egy magas kéményre van szükség, ugyanis ha a kémény alacsony, a gáz visszaereszkedik az épület körül állókra és megöli őket. Elfelejtettem, milyen magasnak kell lennie, de ha volt ilyen, a kéménynek a nap jelentős részében hosszú árnyékot kellett volna vetnie, ám a szövetséges légi-felvételeken sosem lehetett látni ilyen árnyékot, sem kéményt. Ami Fred Leuchter számára a bizonyosságot adta, az a gázkamrák fölépítése. Megnézte az ajtókat, melyeknek tökéletesen légzáró képességűnek kell lenniük, különben a gáz kiszabadult volna, és megölte volna a kint lévőket. Az ajtók, amiket Auschwitzban mutogatnak a turistáknak, azok a legkisebb mértékben sem légmentesen zárhatóak."Laci | 2009.02.09. 14:31:03Addig is míg elolvaslak titeket, ti is olvassátok el:
http://www.szombat.org/botlatokovek+%E2%80%93+juniustol+magyarorszagon+is.html
Az Ezüst Nyíl, avagy Kádár János állami különvonata, amit azért kellett megépíteni, mert egyaránt utált buszozni, hajózni, és repülni. A mai vezetőknek bezzeg sima Audi jut csak. Hehe.mumus | 2009.02.01. 20:55:13ez inkabb ezust teknos...

Sörözés és adózás... avagy egy tanmese, amit sokan nem értenek.
A történet bárszék-közgazdaságtan (barstool economics) címen fut, és valamiért David R. Kamerschennek, a Georgia Egyetem professzorának tulajdonítják az írást, pedig nem ő volt az elkövetője. De ettől még mókás.bungle | 2013.05.29. 10:28:59rámnémetnemlelelmenteménmár küldte:
URL: http://index.hu/gazdasag/2013/05/29/adoelkerules/
Szöveg: "Így ússzák meg az adózást a legnagyobbak"










Megnézném, de hát kinek van ideje moziba járkálni?