
Milyen "segítőkész" emberek vannak... A kínai Foshan városának piacán egy teherautó elütött egy kétéves kislányt. A következő pár percben 18 járókelő nézte a vérző kislányt, anélkül, hogy segített volna. Ráadásul még egy teherautó áthajtott rajta...
Figyelem! Megrázó videó!
Mit szólnál, ha faterod azzal szórakozna, hogy minden reggel más jelmezben integet utánad, amikor iskolába mész?
sahinel | 2011.10.12. 22:17:01Volt a Metro-ban is pár hónapja de már nem emlékeszem miért kezdte el. A gyerek egy párszor cikinek érezte főleg mikor női ruhában ment ki.

Joseph-Ferdinand Cheval (1836-1924) francia vidéki postás 43 éves korában, egyik levélkihordói útján megbotlott egy kőben, felvette, és hirtelen az jutott az eszébe, hogy miért is ne építhetne olyan palotát, amelyet a természet által spontán létrehozott alakzatok díszítenek. A Palais Idéál végül 33 évi munkával jött létre, és ma a vízionárius építészet korai és kiemelkedő példájának számít, mely évente 100 000 látogatót vonz a francia Hauterives kisvárosába.
Öcsi | 2011.10.11. 13:58:37Nekem erről a Taródi vár jutott eszembe
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tar%C3%B3di-v%C3%A1r

A Játék véget ért, köszönjük, hogy ilyen sokan játszottatok! :)
A szerencsés nyertes:
toxic86
Őt hamarosan e-mailben értesítjük.
------------------------------------------------------------
Szeretnél nyerni 2 jegyet a szombati T-Mobile Bónusz fesztiválra?
Nincs más dolgod, mint elküldeni ize.hu felhasználóneved és a pirossal letakart dj nevét a jatek[kukacc]ha.hu címre.
Segítséget természetesen a képre kattintva kaphatsz ;)
A játék kedd (10.11) 9.00-ig tart, a szerencsés nyertest e-mailben értesítjük.
Jó játékot!toxic86 | 2011.10.11. 19:02:14Thx izé :D
Brutálisan összevert egy 81 éves asszonyt két 13 éves fiú a Hajdú-Bihar megyei Nádudvaron. Az asszony gyümölcsöt adott nekik a kertjéből, de egy gereblyével ütni kezdték, majd megrugdosták, mobiltelefonját és lakáskulcsát pedig elvették. Rendőrségi eljárás nem indítható ellenük, mert még nincsenek 14 évesek.B@bóC@ | 2011.11.02. 11:56:34Meg kell hagyni... szép világban élünk... :S

A tegnapi realisztikus (vagy fake? még mindig nem tudjuk :)) ceruzarajzok után ma jöjjenek Omar Ortiz realisztikus festményei
bungle | 2014.07.23. 17:05:12http://prafulla.net/graphics/art-graphics/more-hyperrealistic-painting-by-mexican-artist-omar-ortiz/

MinutePhysics
Schrödinger macskája / Hogyan működik a nap / Mi a tűz stb.
Dolgok egyszerűen, rajzosan elmagyarázva (angolul).
LYNX - Rules to Rugby
(hogy értsétek mit, miért)kiisb | 2011.09.29. 10:06:06Az a kapus nagyon LOL. De a többiek jól nyomják. Még a vízilabdából is vettek át stíluselemet, amit 2:32-nél mutatnak be. Tetszik. :)

Jager Meister személyesen. :D
Azt beszélik egyébként, hogy ő lehet a Techno Viking nagybátyja. ;)Surgyi | 2011.09.20. 11:39:35szerintem rá hasonlít.... :D
http://85.113.252.209:6666/backgrounds/images/id_t_thunderdome_back_800_x_600.jpg
Itt látható egy nagyon boldog férfi: Sam Nickel
Nem azért boldog mert végre találkozhat Putyinnal, hanem mert az elmúlt 30 napban 1000 nő mellét fogta meg és utána azokkal a kezekkel megfogta a miniszterelnök kezét is. :)










egy természetes és egyben szükségszerű önkéntelen lépés volt
csak megtörtént (tevőlegesen!)
de előbb ehhez egyénnek (sőt tudatos egyénnek) kellett lenni
aztán csoportba rendeződni
magasabb szinten kommunikálni
tartósan családokat alkotni
te lényegében azt mondod, hogy mindez a kezdettől megvolt az emberben. szerintem meg folyamat volt. méghozzá olyan folyamat ami a félelmeket használta fel. olyan jogköröket ruháztak egy magasabb rendszerre (kezdetben "vallási" társadalmi szervezetkre), amikre maguk nem tudtak választ adni ÉS nem is mertek.
jó-e elégetni a gyümölcsöket áldozatképpen a nap istenének? A esetben istennek tetszik és akkor jó életem lesz B esetben isten megharagszik és nyomorultul halok meg. a C opció lett a társadalom: saját egyéni jogunkról (pl. istennel való közvetlen jó kapcsolatunkról) lemondva - ami nem volt nehéz, kezdetben a kevés tudás rengetegszer vezetett nélkülöző, nyomorult élethez; tehát a korabeli felfogás szerint isten többször nem fogadta el az áldozatot - közös teher- és veszélyviselést tett lehetővé. az emberek egybegyűltek és saját érdekükben a közösségért dolgoztak. akik pedig a közösség szabályait megszegték (eredendően kihívták maguk és mindenki ellen isten haragját - jellemzően olyan dolgokkal, amiket senki nem akart egyénileg elsznvedni: gyilkosság, tolvajlás) azokat kiközösítették, megbüntették. így alakult az emberi társadalom és szabályrendszere. de nem így kezdődött! hanem mint ábel a rengetegben. "egyedül". ötzi előbb volt mint dj ötzi. ;-)
az emberi társadalmat mindenképpen meg kellett előzze tehát az ember. a közösséget pedig az egyén.
olyan ez minthogy matematikai szabályok lehetnek az ember nélkül is
a csillagok is "ragyognának az égen"
de alkalmazó, megfigyelő nélkül nehéz lenne matematikáról, csillagászatról beszélni
(emberi történelem viszont nem lenne. és emberi társadalom sem! ember nélkül.)
nincsenek különböző társadalmak. nincs jó vagy rossz. egynek voltunk és vagyunk a részei. csak eddig még erre az egyszerű felismerésre se jutott el az emberiség, mert a félelmeinkkel vagyunk elfoglalva nagyobbrészt most is.