
Tudsz-e olyan gyorsan futni, ami ahhoz kell, hogy megnyerj egy maratont? Na persze nem egész távon, csak 20 méteren...
7sleeper | 2011.11.18. 12:56:07akkor nagydeenek már nem sok hiányzik ahhoz, hogy J (nagy j - bocs ;-)) testvére legyen..
Kagylógyűjtögetés a jég alatt. Fél órájuk van rá, amíg a dagály újra el nem árasztja az ideiglenes barlangot.
7sleeper | 2011.11.17. 13:36:22valami anglia
nálunk kék majmok vannak
ott meg homárok
(egyébként rex goldsmith? "nem, nem és nem. alkudj rendesen! lopótökös adj egy ötöst..")

Földalatti szénelgázosítás: az ország lehetősége az orosz gáztól való szabadulásra.
Egy ausztrál cég, a Wildhorse Energy európai befektetéseinek fókuszában állunk, amely cég egy az elmúlt években gazdaságossá vált szintetikus gáztermelő technológiával több évtizednyi gázfogyasztásunknak megfelelő szénkészletet lesz képes átalakítani.
Az eljárás az előzetes felmérések szerint Angliában meg 17-szerezte, az USA-ban meg 2,5-szerezte a gazdaságosan hasznosítható szénkészletek nagyságát, és ráadásul már több tucat projekt működik világszerte teljesen gazdaságosan, ami révén a világ energetikai jövőképét megváltoztathatják.7sleeper | 2011.11.15. 22:52:25hát az oroszok kijárták nekik (így törlesztenek a szerbek felé a délszláv cirkusz kimeneteléért. olcsó vigaszdíj: szereztünk nektek egy kis/nagy magyar gázmezőt, jól jöhet még, ha mégsem lesz EU-orosz prioritás az orosz gázfüggés.. meg azért jól jött volna a ruszkiknak is, ha tovább maradnak fenn egyben a "pánszláv" mesterséges államok, csakhát bejött nekik a glasznoszty, mikor már az a hús is elfogyott ami nem volt a boltokban..), akkor csak nem volt az olyan rossz bolt. cserébe az osztrákok által molba spájzolt oroszokat "kivásárolhattuk" világpiaci áron..
kis magyar sors:
szín: moszkva. tér. (történik rettenetes hidegben..) rablás.
-add a kapcarongyod, meg a bakancsot is!
-de mezítláb már biztos lefagy a lábam!
-akkor a kabátod (öcsémnek), meg a kapcarongyod. a bakancsot meg hordhatod, (amíg ki nem sebesedik a sarkad)..
szóval mindegy énszerintem, hogy kicsit lett volna gazdaságos, vagy nagyon a miénk volt, és most másé. és az idegen a máséban (a miénkben) leszar minden szabályt. mindegy neki, hogy mi marad utána, marad utána egyáltalán valami a tájból, emberekből. (persze, hogy egy része képzelgés volt, mi nem tudtuk volna gazdaságosan felhozni azt a gázt az fix. viszonylag új külföldi (ausztrál-kanadai cég itt is /ugye az angol-francia befolyás, nem elég verespatak, nagybánya) technikával történő "kitermelés" erről szóltak a hírek. meg a hurráoptimizmusról, hogy mit nekünk majd orosz gázfüggés meg ukrán-orosz vita.. aztán szép nagy kuss a bejelentésig, hogy a szerbeké a "lehetőség"..)
ha nem gazdaságos, akkor miért ne mi nem termelhtnénk ki azt is? ;-)
ami ezt az ügyet illeti, elképzelésnek biztos jó. csak aztán nehogy ebből az álomból is ellopják az á-t és maradjon nekünk a lom. megint. (most német szeméttelep vagyunk, ahol angolok-franciák kukáznak serényen - tehát nekünk még az sem marad meg, amit más már kidobott, azt is elhalásszák előlünk. korábban meg szovjet lerakat voltunk; pont a szerbek (jugók) miatt vagyunk tele mindenféle vegyi üzemmel. alapanyagot idehozták, itt környezetszennyezően (főleg jövőre nézve) feldolgoztatták velünk, a késztermék meg ment vissza a szerbekhez. a kis szlávoknak valamiért nem érte meg a kopár hegyek tövébe építeni olyasmiket, mint mondjuk vegyi kombinátok (jobbat mondok: tározók) szovjet technológiával. azokat csakis a magyar alföldre vagy a dunántúli dombság területeire lehetett telepíteni. /ha az ő idejükben történik katasztrófa el lettek volna ők a bolgár barackbefőttön, meg a nagy semmin, mint az ukránok./)
Amíg a korabeli gyerekek az internetről töltenek le zenét, addig Jay "Bluejay" Greenberg az agyából tölti le a számítógépére. ;)
12 évesen már 5 szimfóniát írt. Állítólag 200 évente egyszer születik ilyen tehetséges zeneszerző csodagyerek.
Doodle or Die
Rajzold le, amit a szöveg mond, vagy Írd le, amit a képen látsz! Ez az oldal az előbbi két cselekvés egymás utáni láncolata, olykor vicces kimenetelű sorozatokkal.Juannes | 2011.11.10. 02:07:01Ez volt az utolsó amit elkezdtem, de aztán sokat töprengtem a válasz rajzon... :)
Nem tudtam mire vélni a fekete zászlót és a gigantikus anarchia szimbólumot :D
http://pic0.picsorlinks.com/ph_or_162779_9e24fbd.jpg
(Nem tudom sajnos, hogy kell helyesen linkelni, aki kisegít, annak megköszönöm:) )

Megkapjuk, ami jár: beszarás minden csatornán
Mindig azzal biztatjuk magunkat, hogy egy bizonyos szintnél nem lehet lejjebb. Mindig tévedünk.Hoagie | 2011.11.07. 13:10:56Esetleg, ha valaki videóval együtt akarja élvezni a hírt.
http://szentkoronaradio.com/belfold/2011_11_04_osszeszrta-magat-fekete-pako-a-frizbi-forgatasan
Matsuo - 1972 óta elhagyatott bányaváros Japánban. Egykor a Távol-Kelet legnagyobb kénbányája tevékenykedett itt és 15000 lakosa volt, ma már csak kísérteties köd tölti be utcáit, ami csak nagyon ritkán oszlik el rövid időre. Még több kép itt.Laretta | 2011.11.06. 20:41:09Éjjel @_@
Míg az 50-es években Detroit az Amerikai Egyesült Államok egyik leggazdagabb városa volt, mára egyre jobban elnéptelenedik. Az autógyártás hanyatlani kezdett, ami miatt idővel általánossá vált a munkanélküliség és az elszegényedés. Az elmúlt évtizedekben a lakosság 25%-a hagyta el otthonait: üresen kongó templomok, felhőkarcolók, iskolák, több mint 33 ezer elhagyott épület és 91 ezer üres lakás maradt utánuk (korábbi post detroiti elhagyatott házakról). Az előrejelzések szerint a lakosság számának csökkenése 2030-ig hasonló ütemben zajlik majd, végleg kísértetvárossá téve Detroitot.bungle | 2013.07.23. 14:17:07www.origo.hu/itthon/20130722-mi-tortenik-egy-varosban-ha-csodbe-megy.html

Amíg a vihar el nem választ! ;)
7sleeper | 2011.10.29. 14:59:14ugyan. csak Aphrodíté hugát, Afrodiziákumot is a faterjuk kísért(ett)e az oltár elé..

Project Pluto
A terv célja egy nukleáris meghajtású sugárhajtóművel felszerelt cirkálórakéta, ami atombombák tucatjait szállítva a földközelben képes lett volna háromszoros hangsebességgel repülni, az akkori légvédelem számára gyakorlatilag elháríthatatlanul. Az erőforrás kb. a paksi blokkok hőteljesítményének felét elérő hajtómű lett volna, amiknek a prototípusait többször ki is próbálták a project beszüntetéséig, gyakorlatilag végtelen hatótávoságot adva a rakétának.
A fegyer a bombák ledobása után is okozott volna károkat: az előre beprogramozott útvonal mentén repülve a hajtómű sugárzása beszennyezte volna az ellenséges területet, emellett a néhány száz méteres magasságban a hangsebesség többszörösével repülő tárgy az általa keltett lökéshullámmal összezúzta volna az útvonala mentén a meg nem erősített épületeket.Békatallér | 2011.11.01. 18:38:20Hát ehhez képest egy sima atom egy kőbunkó... Milyen találékony az ember, ha egy másikat kinyírni vagy kínozni kell...









