
Nálunk mé' nem építenek ilyet?
Milánóban hamarosan átadják a 2009 óta épülő Bosco Verticale épületegyüttest, ami szó szerint függőleges erdőt jelent olaszul, és ránézésre is pont úgy néz ki, mintha a természet visszahódította volna a város felhőkarcolóit.
Újabb magyar büszkeség: Rátai Dániel feltaláló megmutatja, hogyan lehet karácsonyfaizzóból, cd tartóból, napszemüvegből, webkamerából olyat alkotni, aminek egészen a Szilícium-völgyig híre megy.AVIREX | 2013.06.03. 13:38:02Jaj, én a videó kezdőképet néztem :D
Az Attraction magyar árnyékszínház bejutott a Britain's Got Talent fináléjába. Szombaton este elképesztő kritikát kaptak, taroltak, és esélyesek a végső győzelemre is.
A döntőbe jutásért még az elsőnél is érzelmesebb és megindítóbb produkcióval készültek a magyar táncosok. Ezt már az adás előtt néhány órával is sejteni lehetett, amikor a csoport Facebook oldalán megjelent az alábbi üzenet. "Reménykedünk, hogy bejutunk a döntőbe. Az új előadásunkat pedig az összes édesanyának ajánljunk" - írták. Az adásban aztán az is kiderült, hogy Szűcs Zoltán saját életéről szól a legújabb tánc, amit ő maga a műsorban is édesanyjának ajánlott.kotta | 2013.06.16. 03:18:22Azt a nagyon okost is arcon taszigálnám egy kombájnnal, aki kitalálta ezt a pompás szót: "magyarkodás"
Az mi?
(csak úgy, még egy cikk:http://comment.blog.hu/2013/06/14/magyarkodo_verzio_is_volt_a_nyertes_arnyjatekbol)
A gyerek egyik nap azzal jött haza az oviból, hogy "pirosfehérzöld, ezamagyarföld"
1. magyarkodó ovi, feljelenteni, felgyújtani, gyereket felpofozni
2. ha nem teszem, én is magyarkodok
3. ha én akár csak ennyire is magyarkodok, akkor a fél ország máris múltban élő rohadék lúzernek és/vagy kirekesztő fasisztának tart
4. ha ezt nehezen "tolerálom", akkor pláne az vagyok
5. ha eleget teszek az 1. pontnak, akkor a fél ország meg homokos liberálisnak és/vagy hazaáruló komcsinak tart
6. ha ezt nehezen "tolerálom", akkor pláne az vagyok
Eredmény: nincs. Megyek inni egy sört. (bár akkor meg nyilván kirekesztem a füvescigiseket, én meg máris tökalkoholista vagyok)
Inkább lehúzom magam a vécén.

Bicskanyitogató téma: bár nem szoktam sok hitelt adni kurucinfós cikkeknek, de indításnak megteszi.
"A kecskeméti Mercedes gyárban súlyos problémák vannak a vezetőség és a dolgozók egy része között. Mint ahogy az lenni szokott, a legrosszabb helyzetben azok vannak, akik a tényleges termelést végzik."
"Tudom, hogy sokaknak nem fog tetszeni, mert a kormány és a Mercedes emberei mindent megtesznek azért, hogy a problémák ne kerüljenek ki a gyár kapuin túl. Napi szinten fenyegetik az embereket a Facebookon vagy egyéb internetes fórumokon megjelent beírásaik miatt."
A levél folytatása: Hajtóvadászat zajlik a Mercedes gyárban a szivárogtatás miatt
Azóta már nyereséges a kecskeméti Mercedes, ki tudja, talán pont a kifizetetlen túlórák miatt?
A poszt alá jöhetnek a cégeknél tapasztalt visszásságok, nem emberhez méltó körülmények, minden, amin javítani lehetne.bungle | 2013.06.14. 09:51:46Kínai "meglepi" a termékben:
www.nytimes.com/2013/06/12/world/asia/man-details-risks-in-exposing-chinas-forced-labor.html

Szonolumineszcencia - amikor a vízben lévő buborékból hanghullám hatására fény keletkezik.
KakukkMarci56 | 2013.07.20. 14:26:43"a nagy cunamiban sok sok nagy atombomba energiája volt"
"az egész francos sziget (mármint Japán) elcsúszott vagy15 centit."
És ezt Te, le-ellenőrizted? Utánaszámoltál...?!
:-)
"nagy cunami után, egy ország végzett föld alatti atomrobbantást É-Korea. "
Akkor előtte...
A lényegen nem változtat...
:-)

Teczár Szilárdot aggasztja a férfiak hátrányos helyzetű megkülönböztetése. Ezért az ombudsmanhoz fordult esélyegyenlőségi aggályaival, amiért a hölgyeknek ingyenes volt a belépő egy szórakozóhelyen.

Életnagyságú X-Wing
New Yorkban a Times Square-en mutatták be az eddig készült legnagyobb LEGO modellt, egy X-szárnyú űrvadászgépet. 32 ember közel 4 hónap alatt készítette el az 5 335 200 kockából álló modellt. A bemutató előtt egy nagy dobozba rejtették el, amin az ajánlott korhatár: 6-850 éves korig (Yoda is játszhat vele).bungle | 2013.05.24. 11:51:08Még több kép: http://gizmodo.com/this-incredible-full-scale-lego-x-wing-is-the-largest-m-509484787

Mai bünti: Az Összetartozás Dala
A kormany.hu oldaláról.
„Mindössze nyolc sor, három rímpár, értelmezhetetlen költői látásmód, inkoherens világkép, két ordas képzavar és egy barackfa - ezt mind sikerült belezsúfolni a nemzeti összetartozás dalába, amit zeneszerzőként Bársony Bálint jegyez, szövegíróként meg egyenesen hárman: Fenyvesi Ágnes, Bársony Bálint és Rieger Attila. De melyikük melyik soron dolgozott vajon?” (444.hu)bungle | 2013.05.25. 13:55:54Énekeljük együtt az Összetartozás dalát!
Itt az Összefogás dalának karaoke-verziója, hogy megvalósulhasson a KIM-álma, és az egész ország együtt szökelljen. Barackfa, vidámság, szívcsakra!
http://index.hu/kultur/2013/05/24/enekeljuk_egyutt_az_osszefogas_dalat/
Akiken Gordon Ramsey sem tudott segíteni, azaz hogyen lépjünk előre az üzleti életben, a szakadék széléről. A Konyhai rémálmok sorozatában bemutatott étterem-tulajdonos házaspár nem valami jól fogadta a Facebookos kritikákat. majd végül bejelentették, hogy az egészről hekkerek tehetnek, akik feltörték az oldalukat. Szerintetek? :)Tooni | 2013.05.22. 13:47:47:D ez nagy, a nő két évet kapott meg valami 30-40 ezer dolláros büntetést még régebben, mert nem a saját személyi számát adta meg, hogy kölcsönt vehessen fel banktól, errefel még ez is. Megtalálja zsák a foltját! :D

8+1 kamu idézet, ami terjed a Facebookon
“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …” Ezeket a mondatokat, bár sokan neki tulajdonítják, nem Széchenyi István mondta, hanem egy szépirodalmi műben jelent meg.










http://balkonada.cafeblog.hu/2015/09/15/bosco-verticale-a-vilag-elso-fuggoleges-erdeje/