Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!
Hogyan üldözzünk el kígyót jól.
szrobert | 2009.08.29. 11:44:57Én meg majdnem azt hittem,hogy a sok aranyszínű kocsi után itt van egy aranykígyó is ,a mókusokhoz meg csak annyit,hogy lehet ebben az esetben ők voltak az éhesebbek,csak elsiklott a vacsinakszánt
:D

Dream Racer
Sün13 | 2010.04.01. 21:40:50AZ!!!!

Kígyóuborka szeletelő verseny Japánból. :)
A verseny három percig tartott és a 3mm-nél vastagabb szeletek nem számítottak bele a végeredménybe. Tehát a kérdés az, hogy szerintetek a győztes hány szabályos karikát szabdalt le a három perc alatt? Tippek jöhetnek a kommentekhez.yorgash | 2009.08.07. 01:31:42Nagyon durván kenik, főleg a nyertesünk.

Indiai kissrác és testőre. :)
Sziszo | 2009.07.19. 15:15:49egy jó fürdés elkelne neki az már igaz :D
Cicciolina óta tudjuk, hogy a "kígyót melenget a keblén" új értelmet kapott. De egyesek rájöttek, hogy a mókus tisztább, szárazabb érzést biztosít még az olyan nehéz napokon is, amikor a rendőrségen csücsülünk...
A kis kígyóbűvölők. :)
bungle | 2009.06.23. 13:23:30Ezek itt kígyóval maratják magukat, állítólag valami "eklavi" nevű gyógynövénnyel védekeznek a méreg ellen:
http://www.youtube.com/watch?v=6t4q-hogRWA

Hmm... Szerintem ezzel a hálózsákkal engem átvágtak!
Fireblade1000 | 2009.05.13. 20:23:19Nagyon durva... köszi!

Az óriáskígyó és a hal keresztezése... ;)
redbull0304 | 2009.03.29. 19:32:23Jaja, ez egy kígyófejű hal, itthon is lehet több fajtát kapni! :) Nekem vörös kígyófejűek voltak.
http://akvarista.hu/images/users/4972/1238/normal/Kigyofeju_2008.11.29..jpg

Mai találós kédés: mit nyelt le a kígyó? (Kattintás előtt komment...)
Findzs | 2009.03.25. 18:22:50és legközelebb majd az 1 éves kisgyereket nyeli majd le
több éve olvasgatom már ezt a forumot és a te hozzászolásaid eddig mindig elgondolkodtató, értelmes válaszok voltak egy okos értelmes ember benyomását keltve
de úgy látszik tévedtem









