
Mai ismeretterjesztő rovatunban bemutatjuk a rákosi viperát.
"A rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis) egy kizárólag Magyarországon előforduló, rendkívül ritka mérgeskígyó-alfaj, a Kárpát-medence egyik legféltettebb természeti értéke. Az idők folyamán – Rákosi Mátyásra tekintettel – politikai okokból (és a faj szempontjából helytelenül) parlagi viperának és rákosréti viperának is nevezték. Az Alföldön a homoki vipera névvel illették, azonban a hivatalos természettudomány ezt a megnevezést egy másik faj (Vipera ammodytes) megjelölésére alkalmazza."
Attila | 2008.07.14. 10:20:11És olyan szempontból is emblematikussá vált, hogy az EU fajvédelmi programjában, a Life-ban Európa szerte elismert sikereket értek el az MME és a KNP munkatársai. Az állományt sikerült stabilizálni és az élőhelyeket rekonstruálni. A Rákosi viperával kapcsolatban sikerült elérni, hogy a szakmabeliek egyhangúlag elismerően nézzenek a Magyarországon folyt munkára. :) Ez egy oylan országban, ahol a legtöbb dolog nem jól működik és a természetvédelemnek mindössze néhány stabil mentsvára van igen szép teljesítmény. Valljuk be, hogy a társadalmunk szociálisan jóval érzékenyebb az emberi értékekkel kapcsolatban, mint a természeti értékekkel. Gondolok itt arra, hogy az MME egyszer csinált tv kampányt az 1%-os adófelajánlással kapcsolatban, de veszteséges lett... A nagyon hatásvadász képek rákos gyerekekről jobban megmozgatja a jónépet, mit egy kihalófélben lévő faj. Pedig mi kevertük abba a helyzetbe azt a fajt, ahol tart és semmi felelősségérzet... No, mindegy csak ez bosszantani szokott és mielőtt félreértésbe esnénk, nem sajnálom én a pénzt senkitől:)
A labda veszélyes!
(a szám alatta: Beck - Loser, ha valakit érdekel és nem tudja)Taky | 2008.07.14. 07:38:08épp tegnap basztam fejbe magamat úgy mint az izomagy (csak egy nagyobb pattogósgumilabdával)

Néhány igen jól sikerült BASE Jump-os fotó
Lako | 2008.07.13. 00:42:09Lent meg várna valaki váltogatyoval mi? :D

The Falling Water - egy profi így kever italt magának
TommyBoy | 2008.07.13. 22:59:29Ötletes! Szerintem mérnök lehet...

Sedova Elena illusztrációi
anon | 2008.07.12. 22:19:01Ja, a bohóc :D

"Hirtelen szörnyű vihar támadt
Feltűnt mögöttem egy hatalmas állat
ÁÁÁÁÁÁÁ
Iminimi szeminimi juvapcsu vaminimi"(aki nem tudná: Dolly Roll - Windszörny dalszövege)készpicsamelegmálé | 2008.07.12. 14:09:24Hihi. Cukimuki nagyon. Dédelgetném nyakrafőre. :)

Bemutatom az új lakótársam. ;)
ceazar | 2008.07.12. 00:33:50ja nem tudja ,hogy a pohár szélén kell önteni... a buta :D

Piciny IZÉ csoportunk egy újabb csodával bővült.
HAJRÁ MAGYAROOOK...!!!nyehőce | 2008.09.06. 09:19:52Úgy bizony, meg a Hír Izére is, én is most küldtem oda pár hírt, 2 perc volt:
Borzalmas! 17 éves lány halt meg az izomlazító krém miatt
Súlyos baleset, majd lincselés Mezőfalván
BALHÉ! Villanó nemiszervek a Belvárosban!
Ötször ölt a lábatlan elmebeteg – patkány buktatta le

Mai ismeretterjesztő rovatunkban a titokzatos nevű verőköltő bodobács.
Azaz (nagy levegő...): szabóbogár, botbonák, napféreg, büdöspanna, tűzi poloska, boda bácsi, katóféreg, boda, papbogár, katonabogár, bödecske, fülbemászó, halálfő, Istenbogárkája, kőkiverő, misemondó bogár, vörösbogár, Isten tehene, kozákocska, svájci, napköltő, tűzi rovar. Mind közül a legkifejezőbb az, ami nem túl szalonképes, de a legtöbbször látott tevékenységére utal: b*szóbogár.
Néha rosszalkodik a hársfákon. Egy, a NASA által készített szupertitkos felvétel a mindennapi dolgairól:
És még egy idézet: "... a hím másfél órán át gyakott egy nőstényt. Néhány perc után egy másikat 15 perc alatt intézett el. Gyorsan regenerálódott és még megpróbált meghágni egy lárvát" (Winkler Róbert: Nagyvárosi természetbúvár) nagyon korrekt kis könyv, javaslom!
Micsoda erkölcsök! :DDDhe | 2008.07.13. 17:38:13nálunk meg tűzbogár...

Elfáradt a sok motorozásban...
Yorick | 2008.07.14. 11:02:50Kedves Sangal !
Az, hogy a kocsik ekkora haladási sebesség mellett 15-25 cm-re index nélkül zúgnak be két kocsi (és mindeközben barátunk mellett) közé, legalább annyira zavar és elítélem, pusztán azért nem emeltem ki, mert ilyet a Nagy Magyar Úton is látsz (és ha autós létemre az összes "kolléga" baromságát, hülye szokását és idiótizmusát ki akarnám elemezni, akkor holnap reggelig írogathatnék; következésképpen én a motoros kimagasló idiótizmusára kívántam felhívni a figyelmet, valamint a rossz reakciókra), illetve ez is egyik alátámasztása a korábban leírt gondolataimnak, tik. hogy ismerheti a pali a helyi közl. morált, épp ezért hajmeresztő amit csinál. De. Persze hogy bosszant a sok hülye fasz autós is... Mo.-n is...









