
Újra mindenki a feltétel nélküli alapjövedelemről beszél, miután egy szociológusokból álló csoport kidolgozott tervet tett le az asztalra LÉT néven, a tanulmány bemutatóján pedig Surányi György bankelnök is a koncepciót éltette. Ez lenne a csodaszer a szegénység ellen, vagy valami újabb, valóságtól elrugaszkodott álom?
Pár napja:
Adjon az állam! Szebb jövőt! Tudom,
volt már itt régebben is téma, de hátha sok embernek kimaradt, ill. változott a véleménye, vagy egyszerűen csak most szólna hozzá...
Ti bevezetnétek a feltétel nélküli alapjövedelmet?

Az egykori Szovjetunió területén cirkáltak a hűtővonatoknak álcázott nukleáris rakétákkal felszerelt ”halálszerelvények„. Három rakétát tudtak magukkal vinni, minden rakétában 10 robbanófej lehetett, amiből egy is elég lett volna Budapest megsemmisítéséhez.

- Haver, sajnálom! Azt hittem lesz időm kifordulni.
- Kitetted az orrát, nincs időm megállni.
- Ugyan haver, ez csak egy apró hiba volt.
- Tudom, ha talán lassabban jövök, de...
- Kérlek! A fiam ott ül hátul!
- ...túl gyors voltam. Sajnálom.

Kutyatulajdonosok biztos észrevették már, hogy ebük sokszor fészkelődik, keresi a megfelelő pozíciót, mielőtt elvégzi a dolgát. Ez a viselkedés valóban általános: a Frontiers in Zoology című szaklapban megjelent tanulmány bebizonyította, hogy a kutyák a Föld mágneses teréhez igazodnak, amikor leguggolnak könnyíteni magukon. Viselkedésük megváltozik, ha a mágneses tér nem stabil.


Az USA-ban az elmúlt években a csökkenő nagykereskedelmi árak miatt már az atomerőműveknek is pénzügyi problémái vannak, így ott most nem politikai hanem gazdasági alapon került veszélybe az iparág. Amit nem intézett el Fukushima és a zöldek, azt most a piac teszi lapátra.

Már régóta nem nézek tévét, így titeket kérdezlek. Manapság láthatók ilyen vagy ehhez hasonlóan (szerintem) jól megcsinált reklámok bármelyik csatornán?
Mit gondoltok, az ilyen „hirdetések” mennyiben befolyásolhatják az átlagos tévénéző tájékozottságát illetve (főként) reakcióit abban az esetben, ha azzal találkoznak, amiről pl. e videó is szól? Ti hogyan reagálnátok?
(Minimális angol tudás szükséges, de talán anélkül is érthető.)

Ezt a szóban forgó legújabb eredményt az austini Texas Egyetemnek köszönhetjük, azon belül is Charles Holahan pszichológusnak és lelkes kutatócsoportjának, akik időt és fáradtságot nem kímélve azzal töltötték az elmúlt éveiket, hogy bebizonyítják az alkohol, dacára mindannak, amit már régóta tudunk róla, vagyis hogy tönkreteszi a májat és komoly szerepet játszik néhány daganatfajta kialakulásában, végső soron meghosszabbítja az életet.

Miközben idehaza hivatalosan és szakmai megfontolásból is csak a fanyalgásig jut el a magyar energetika, Németországban július 7-én egy ideig a teljes országos energiaigény 40 (!) százalékát a minimális fenntartási és üzemeltetési költségű szolárcellákból állították elő. Az új rekord: 23,9 GW, ami majdnem 12 paksi atomerőmű teljesítményének felel meg.

Messziről úgy néz ki, mint egy hatalmas, mély kút. A bejárat mindössze 4 méter széles és odalent rengeteg veszély leselkedhet ránk. A kútnak 4 kamrája van, amik méterekkel a felszín alatt helyezkednek el.
Próbaképp bevezetik a feltétel nélküli alapjövedelmet a finnek.
http://faktor.hu/faktor-havi-170-ezer-forint-jar-majd-mindenkinek