
Ian és Larissa története
A történet ott kezdődik, hogy Ian és Larissa Murphy 2005-ben találkoztak az egyetemen, szerelem szövődött közöttük, és olyan hamar komolyra fordult a dolog, hogy már azt tervezgették, ha elvégzik az egyetemet, összeházasodnak. Tíz hónapja jártak, amikor Larissa kapott egy telefonhívást, hogy Ian autóbalesetet szenvedett. Bekövetkezett az, ami legtöbbünk legrosszabb rémálma és legnagyobb félelme: a fiatalember ugyan nem halt meg, de súlyos agykárosodást szenvedett, kerekes székbe kényszerült, csöveken keresztül táplálták és kommunikációs képességét is elvesztette, azóta állandó ápolásra szorul. Larissa ekkor úgy döntött, hogy nem kezd új életet mással, hanem folytatja a régit, és odaköltözik barátja szüleihez, kiveszi a részét Ian ápolásából. Az önfeláldozó szeretetnek lassan meglett az eredménye: Ian már tud enni, sőt, kommunikálni is, igaz, az artikuláció roppant nehezen megy neki, ami mutatja, milyen súlyosan sérült a balesetben a beszédközpontja is.
Őszintén, ti mit választottatok volna a lány helyében?
Pont tegnapi riport: ez a magyar lány nem volt túl szerencsés, az ő barátja, barátai egy hasonló eset után leléptek...Ravennë | 2013.10.31. 23:14:21Nem kell... de ő így látta jónak/szépnek/helyesnek. :P
Riport egy volt gyülekezeti taggal, a Hit Gyülekezetének igazi arcáról
Például a Fidesz székházat az „imakommandó” órákon keresztül átkozza.
Soha nem volt még olyasmi, hogy valaki kiállt volna a Hit Gyülekezetében, és beszámolt volna a gyülekezet anyagi helyzetéről. Sőt, azt mondták, hogy ha kíváncsi vagy az anyagi dolgokra, akkor az már lázadás, akkor te a szívedben azt feltételezed, hogy a nagykenetű szolgáló sikkaszt. Tehát vizsgáld meg magad, és tarts bűnbánatot...
(a cikket törölték, de fent van pl. itt is)bungle | 2013.11.04. 12:21:50Köszi, de a post szövegben lévő "fent van pl. itt is" link még működik (és ua.).

A trollok életre keltek
Hogy ment régebben az úgynevezett trollkodás? Nem is volt szó szerinti trollkodás meg trollok: edzett fikanickek voltak, az internet - esetünkben a magyar internet - kellemes névtelenségébe takarózva. Aztán jött az iWiW meg a MyVIP, ahol először nyertünk fájó betekintést az általunk kevésbé ismert, lenézett rétegek mindennapjaiba, de ez még mindig egy elviselhető szint volt. A baj az ott kezdődött, hogy a buta néprétegek felfedezték maguknak a facebookot.
Közöttetek is van olyan, aki az okvetlenkedő, kotnyeleskedő, mindenbe hülyeségeket belekotyogó nagynéniket inkább jótékonyan tiltja és rejti? Aki az angol nyelvű, közérdekű üzeneted alá valami orbitális baromságot odaír, pl. hogy "fordicsd le légyszives"?
A nagy étrendblöff
Téves a paleolit táplálkozás alaptétele, amely szerint a DNS nem alkalmazkodott a mai ember étrendjéhez. Helytelen a tejet, a keményítőt a modern betegségek okának tekinteni, a kérdés ennél jóval összetettebb.bungle | 2016.08.30. 11:29:33A cukortól tényleg kövér leszel? A cukor tényleg drog?
www.youtube.com/watch?v=BgwsNh-UklQ
Érdemes amúgy megnézni Mario Tomic többi videóját is, tudományos kutatásokra, cikkekre hivatkozva készíti azokat (angolul, ezért nem is raknám ki külön postba, mert a magyarok többsége jól elvan a magyarra fordított cikkekkel, videókkal és csak picsognak, ha nem az ő nyelvükön szólnak hozzájuk).

Kattintás előtt tippelj! Mi a szokatlan az alábbi képen? :)
Findzs | 2013.10.29. 11:18:19ez nagyon profi

Számomra nem derült ki, hogy mi is a sértődés tárgya, de jól szórakoztam... :D
hawkeye | 2013.10.27. 16:16:52
Tessék, hogy örülj:
http://mondoweiss.net/2013/10/adelson-nuclear-negotiate.html

Genetikai elemzések szerint a titokzatos szörny, a Jeti egy ősi jegesmedve fajjal áll szoros rokonságban...
...vagy csak összekeverték a mintákat a Kiszel Tüncikéjével.termi-nator | 2013.10.26. 09:27:24"forrás: dailymail.co.uk"
a blikk angliai megfelelője :)

A világ egyik legelvarázsoltabb kiállítása
A Higgs-bozon felfedezésének helyén, a CERN-ben két kitűnő kiállítás várja az érdeklődőket, és meg lehet nézni az igazi berendezések egy részét is.
A részecskefizikai kutatások legnagyobb központja ma Európában van, Genf mellett. A CERN-ben működik a világ legnagyobb részecskegyorsítója, a Nagy Hadronütköztető (LHC), amelynek segítségével felfedezték a Higgs-bozont.
A kutatások mellett a CERN nagy hangsúlyt fektet az ismeretterjesztésre, ezt a célt két kitűnő, ingyenesen látogatható kiállítás, A részecskék világa (Universe of Particles) és a Mikrokozmosz (Microcosm) is szolgálja.
Előzetes bejelentkezés után vezetett túrákat is tartanak az érdeklődőknek, de az LHC alagútjába való lejutást előre nem garantálják.
Részletes információkat a képre kattintva találhattok (angolul)norbertvincze | 2014.01.22. 04:30:59a végén még kiderül, h miért van több anyag, mint antianyag
http://press.web.cern.ch/

Vajon a delfin mentette meg a szörfös életét vagy csak már túl volt az ebéden a nagy fehér cápa?
norbertvincze | 2013.11.03. 22:01:37és szerintetek ez a pali be volt szarva? :D
http://www.frequency.com/video/surfer-takes-look-under-water-sees-great/128689059/-/5-252

Gyönyörűűű fejes! Ja... mégsem.
GreenHell | 2013.10.22. 22:48:02de paraszt :D









