
Az öntudat szikrája?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”
Rocker Zs... izé.. Patrik a Balaton Soundon
Lesz ennek folytatása is.
Nem volt elég nagy a parkolóhely, na! :D
XXavier | 2015.07.14. 11:35:18Mára már nincs különbség.....egyformán szar vezetők.....

Ha van gyűlöletbeszéd, akkor ez talán valamiféle szeretetbeszéd... :)
Amit persze sokan utálni fognak.izé012 | 2015.07.21. 15:45:39Nem is figyeltem h te itt megint fröcsögtél egy sort.
Látom élvezed h égeted magad nyilvánosan. Légyszi folytasd! :-)

Szerdán csillag született, Pumped Gabo hipnotikus táncától nem tud szabadulni az internet népe
bungle | 2016.01.10. 23:28:37http://ripost.hu/cikk-szakitott-pumped-gabo-csajozo-tanfolyamot-inditana

MOO! - Cyriak végre újabb feltöltéssel örvendeztet meg minket (még ha egy régi videója is, HD-ben) :D
lilaflexninja | 2015.07.09. 09:03:14Jóóóóóóóóóó, nagyon is

Isten hozott Svédországban! (angol nyelvű videó)
Gondolatok a videóban említett Mona Sahlin-tól (Szociáldemokrata Párt) és hozzá hasonlóktól:
- Túl sok fehér van a pártunkban
- Segíteni kellene az ISIS terroristákat munkával és lakással
- A dzsihádisták valójában áldozatai a svéd rasszizmusnak
- „Az teszi a svédeket féltékennyé a bevándorlókra, hogy a bevándorlóknak van kultúrájuk, van identitásuk, történelmük; valami, ami összeköti őket. És nekünk mink van? Nyári napforduló ünnepünk, meg ehhez hasonló különcködéseink.”
Mindeközben Malmöben a fehérek kisebbségbe kerültek a bevándorlókhoz képest.
De nem kell aggódni mert minden a legnagyobb rendben van! :-)
Kapcsolódó oldal: Miért hagytam el Svédországot
Az ember, aki 68 évig csuklott
Charles Osborne 1922-ben, huszonkilenc évesen kezdett el csuklani. A következő hatvannyolc évben minden ébren töltött idejét egyenletes tempóban, három másodpercenként egy összehúzódással csuklotta végig. 1990-ben aztán egyszer csak elállt a csuklás, ugyanolyan váratlanul, mint ahogy jött. Osborne azonban már nem sokáig élvezhette a visszaszerzett nyugalmat. Egy évvel később, 97 évesen halt meg.vadonka | 2015.07.06. 18:49:30és még azt hittem, hogy a fülcsengéstől nincs zavaróbb dolog. hát bőven akad. el se tudom képzelni, hogy bírta ki ennyi ideig.

Így működik egy „lájkgyár” a Fülöp-szigeteken: sötét szobák, gyanús rendelések
bungle | 2015.07.15. 23:12:532013-as cikk, csak most került elém:
http://index.hu/tech/2013/08/29/en_elmentem_lajkot_venni_fel_penzzel/

Tombol az Airbnb-láz: már a magyarok is milliókról álmodoznak
Óriási ingatlanpiaci lufi növekszik Budapesten: aki él és mozog, az rövid távú lakáskiadással akar foglalkozni az amerikai Airbnb-n keresztül. A hype alapja, hogy a korán ébredők az elmúlt években milliókat szakítottak viszonylag könnyű munkával. Ma ez már nem igaz, de ezt sokan nem látják, és belevágnak, így óriási bukások jöhetnek. Részben az esztelen Airbnb-láz az oka annak is, hogy Budapesten elszálltak a lakásárak és az albérleti díjak. Airbnb-zni vagy albérletet kiadni a nyerő?norbertvincze | 2016.01.25. 21:55:38:D










"Mi a biológia alapegysége?"
Pfff. Attól függ, milyen szempontból kérdezed. Pl. alapvető funkcionális, molekuláris biológiai szempontból a sejt, genetikai szempontból egy adott gén vagy az egyed, evolúcióbiológiai szempontból a populáció. :)